Autor Wątek: Dorobienie kluczyka  (Przeczytany 27372 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2015, 15:42:26 pm »
Taka jedna kwestia.

W X-Type mamy panowie Immo na szklanym transponderze TIRIS 4D ID60 crypto. Dorobienie kluczyka za 500zł, to chińska surówka i obudowa pilota / pilot + chińska "pestka" i zaprogramowanie kluczyka jako klona tego, który damy jako wzór (2 klucze będą miały ten sam kod immo). W necie można kupić cały zestaw (kluczyk= grot, czysta - niezapisana kodem pastylka IMMO 4D60, obudowa i pilot) za mniej niż 40 USD, ale to gównianej jakości chinol, którego dostaniesz za te 500zł od kluczykarza.



W X-Type ma Immo w zegarach a dokładnie siedzi w MC68HC912DG128 (0K50E) lub MC68HC912D60 (duża kość na środku licznika po lewej stronie od czarnej wtyczki). Minimalna ilość kluczy w sterowniku: 2, maksymalna: 8. Transponder jak wspomniałem 4D ID60 glass.

Standardowo X-Type wychodził z 3 kluczykami (Key1, Key2 z pilotami i transponderami i "serwisowy" bez immo). Key1 umożliwiał dokodowanie kolejnego kluczyka (procedura zablokowana, do odblokowania JWDS / IDS / SDD, ale optrzebny do tego jest Key1 i Key2). Jeśli więc zgubiliśmy choćby jeden klucz jest problem. Albo robimy klona, albo na oryginała z dopisaniem zapisanej "pestki", albo targamy zegary i odczytujemy kod kluczy zapisanych do immo.

Dopisać kluczyki do ICP (zegary) Visteon bez wyciągania licznika z auta potrafi mało sprzętu, może ze dwie nie-tanie kodowarki, więc za samo dopisanie kluczyka nikt rozsądny nie weźmie mniej niż 200-300zł :) a z wyciąganiem licznika i wylutowaniem MC68HC912DG128, to tym bardziej.

Oryginalny grot = ok 200-250zł
Oryginalny pilot = ok 300-350zł
Pastylka 4D60 (Texas) = ok 100-150zł (chińczyk około 50zł)
Kodowanie kluczyka = 200-300zł
Docięcie kluczyka = 50zł

Więc na oryginale trzeba się liczyć z tymi 900-1000zł nawet, a chinczyk klon... no da się za 500zł.

Inną możliwością jest zakup używanego kluczyka (jajko) z Mondeo MKIII / Focusa MKI po lifcie (mają kompatybilne piloty i pestki ID60) za 50zł z allegro i dorobienie grotu (są dobrej jakości zamienniki np. SILCA, KeyLine) za ok 70zł. Pozostaje wtedy tylko dopisanie go do sterownika (na dolnym śląsku mogę to zrobić ja).

dolotpl

  • Gość
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2016, 12:18:25 pm »
Ja dorabiałem tutaj do swojego na grochowskiej.

http://ewand.com.pl/

bez problemu Ci dorobia
w kolejnym poście piszesz że dorobili Ci nowy za 120zł.\
Przez telefon mówią 460zł ;>

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 24, 2016, 11:20:25 am »
Ja dorabiałem tutaj do swojego na grochowskiej.

http://ewand.com.pl/

bez problemu Ci dorobia
w kolejnym poście piszesz że dorobili Ci nowy za 120zł.\
Przez telefon mówią 460zł ;>

Pewnie sam kluczyk 120, z pilotem 460.

dolotpl

  • Gość
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2016, 14:24:05 pm »
Mam problem z moim kluczykiem.
(a mam tylko jeden).

Pilot nie działał, ale kluczyk otwierał i zamykał samochód (uzbrajając lub wyłączając alarm).

Wymieniłem baterie w pilocie i zaczęły działać 2 guziki: światłą i bagażnik.
Otwieranie i zamykanie nie dało znaku życia.

Zrobiłem kodowanie (4x przekręciłem, gong itd.)
Przy kodowaniu nie reagował na naciśnięcie otwierania/zamykania.
Przy kodowaniu kolejnym jako dowolny przycisk użyłem guzika od świateł.
Usłyszałem drugi gong - czyli wszytko zgodnie z procedurą.
Ale jednak pilot już w ogóle nie działa - ani światła, ani bagażnik ani central zamek.
Mało tego, teraz po otworzeniu drzwi kluczykiem otwierają się tylko drzwi kierowcy.
Kluczyk nie załącza też alarmu.
 to już działa, po przytrzymaniu kluczyka przez około 3 sek w pozycji zamknięcia, alarm się załączył. Teraz przy zwykłym zamykaniu od razu się załącza

Co począć z tym fantem ??

(może ktoś z Warszawy byłby w stanie mi pomóc ?? )

 :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 15:01:32 pm wysłana przez dolotpl »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2016, 18:42:45 pm »
dolotpl, moim zdaniem - napraw przyciski w pilocie, zakoduj i będzie działało.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

dolotpl

  • Gość
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2016, 19:02:22 pm »
ale działał i po prawidłowym zakodowaniu przestało ;>  :-tylko

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2016, 20:07:23 pm »
ale działał i po prawidłowym zakodowaniu przestało ;>  :-tylko
Upraszczając,  to ja to widzę tak - działały Ci dwa przyciski, zrobiłeś procedurę kodowania, która wyczyściła zapisane piloty, ale nie zakodowała poprawnie twojego pilota, bo nie dostała odpowiedniego sygnału z pilota - wcisnąłeś przycisk świateł, co było niezgodne z procedurą.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2016, 09:49:58 am »
Dobra, mea culpa. Jednak w jaguarze nie ma znaczenia który przycisk wciskasz przy kodowaniu. Takze może jednak coś źle zrobiłeś że nie zadziałało.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

dolotpl

  • Gość
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2016, 11:46:03 am »
 :) co sugerujecie teraz żebym zrobił ???
szkoda mi tak od razu 500zł na kolejny kluczyk, najpierw powalczyłbym z tym troszkę

czy jak kupię drugi kluczyk używany, i przełożę do mojego tylko płytkę z guzikami to pomoże ??

jakieś inne sugestie ??

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2016, 14:16:48 pm »
moim zdaniem to rozkręć ten pilot co masz i oceń jego stan wewnątrz
Może już masz ścieżki powycierane lub jakieś inne historie w stylu zalanie czegoś od baterii lub inne tego typu historie
Rozbierz popatrz uważnie może coś wypatrzysz. Przeczyść go dokładnie, może coś pomoże. To na początek. Albo naprawisz albo może chociaż dowiesz się co jest zepsute.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 04, 2017, 00:40:26 am »
Odświeżam temat aby być może pomóc niektórym. W moim x-type oba oryginalne kluczyki przestały otwierać/zamykać. Inne przyciski działały. Po rozkreceniu kluczyka okazało się ze przyciski się ruszają. Warto wykonać ten test u siebie, sprawdzić czy dociskajac przyciski, czasem trochę na bok, czy przycisk złapie, u mnie łapał raz na 20 razy. Znalazłem kluczykarzy w centrum Warszawy i za 30 zł od przycisku zrobili wymianę przycisków i wszystko chodzi bajecznie, nawet bez ponownego przyuczania pilota. Dla zainteresowanych podaję adres: kluczyk.com.pl. U nich też można kupić nowy pilot za ok 500
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 00:51:52 am wysłana przez carnivor »
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:01:09 pm »
Microswitch kosztuje 40gr, zabawy na 10 min przy wymianie

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2017, 20:46:45 pm »
Odświeżam temat aby być może pomóc niektórym. W moim x-type oba oryginalne kluczyki przestały otwierać/zamykać. Inne przyciski działały. Po rozkreceniu kluczyka okazało się ze przyciski się ruszają. Warto wykonać ten test u siebie, sprawdzić czy dociskajac przyciski, czasem trochę na bok, czy przycisk złapie, u mnie łapał raz na 20 razy. Znalazłem kluczykarzy w centrum Warszawy i za 30 zł od przycisku zrobili wymianę przycisków i wszystko chodzi bajecznie, nawet bez ponownego przyuczania pilota. Dla zainteresowanych podaję adres: kluczyk.com.pl. U nich też można kupić nowy pilot za ok 500

Też miałam problem z pilotem przemyłem WD40 i przedmuchałem sprzężonym powietrzem i co się okazało były zimne luty przez mocne naciskanie. Chwilka walki z lutownicą i działa jak nowy bez programowania 😎 ps. Pilot + immo czyli klucz musi być w komplecie inaczej nie działa pilot 😎

Offline greenhunter911

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2018, 12:00:57 pm »
Odkopuje, gdyż mam problem. Gdzie w kluczyku znajduje się pestka immo? To jest ten kamyczek w takiej gumce??? Nie wiem czy przez przypadek go nie uszkodziłem śrubokrętem... Myślałem, że ktoś kleju do kluczyka napchał. Co teraz???