Autor Wątek: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.  (Przeczytany 4060 razy)

ghrh

  • Gość
Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« dnia: Kwiecień 02, 2014, 20:56:26 pm »
Tak się zastanawiam. Zgodnie z tym co czytam i rozmawiam, jeżeli na blachach już pojawi się korozja, to nie da się tak naprawdę skutecznie jej pozbyć (mam na myśli trwałość większą niż rok-dwa), zawsze wróci. "Lepiej niż fabryka nie zabezpieczysz". W drugiej połowie roku mam zamiar walczyć właśnie z tą kwestią. Wiadomo, że nasze kotki mają problem z tylną klapą, plus kwestie już przygód mojego egzemplarza. Nie podoba mi się perspektywa za jakiś czas znowu wydawania ciężkich pieniędzy na korekty. Lepiej nie będzie, więc może da się wyeliminować problem zupełnie?
No i w związku z tym pytanie - czy ktoś miał do czynienia z elementami wykonanymi z laminatu? Włókno szklane, węglowe itp. Potrafię sobie wyobrazić maskę, tylną klapę, błotniki wykonane z takiego materiału i ładnie polakierowane. Wiem, że takie techniki stosuje się w sporcie dla zmniejszenia masy, więc daje się to zrobić, choć przyświeca temu zupełnie inny cel.
Chętnie poznam wszystkie opinie i doświadczenia dotyczące jakości, trwałości i cen takiego rozwiązania. Może też ktoś byłby chętny na ewentualne wspólne zamówienie? Wiadomo że wtedy byłoby sporo taniej. Z góry dzięki za każdą opinię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 21:26:03 pm wysłana przez ghrh »

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2014, 00:20:32 am »
A nie łatwiej kupic  nie zgniłe części w  swoim kolorze z jakiegos angola?  Wydaje  mi sie  że  troche  przekombinowany jest twój pomysł. Pozdrawiam

ghrh

  • Gość
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2014, 09:11:27 am »
Właśnie nie łatwiej :) Mam dość rzadko spotykany kolor i jeszcze nie spotkałem takich kawałków na Allegro. Zresztą to i tak nie da gwarancji, że za rok-dwa ruda nie podniesie wrednego łba.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:47:35 pm »
troszke chyba demonizujesz - na moim 2004  nie ma  nawet kropki rdzy. Wydaje mi sie  że rudy wychodzi tylko na  naprawianych częściach blacharki. Sprawdz jeszcze  czy nie  wyjdzie  taniej zamówic z  ebay.co.uk  - wpisz jako fraze do szukania "jaguar x-type salvage"  albo "breaking for spares jaguar x-type" lub bezposrednio graty które cie interesują "x-type front wing" " x-type bonnet" , "x-type boot lid" Przesyłke  można  sobie  dosyc łatwo zorganizowac - wystarczy znajomy polak w  UK - a polonijnych firm kurierskich jest sporo i doreczaja  przesyłki naprawde  niedrogo (np ostatnia  promocja  - paczka do 31,5kg za 18 funtów) , no i sporo rodaków  jezdzi do Polski regularnie  i za jakąs kwote  chetnie wozi częsci. Aha - ta  firma  z Newcastle  ma  opcje  wysyłki za  granice http://www.xtypeparts.com/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2014, 13:40:45 pm wysłana przez bartnik »

Mike_G

  • Gość
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2014, 13:35:02 pm »
Pozwole sibie niezgodzic sie ze stwierdzeniem ze lepiej niz fabryka nie zabezpieczysz... Bajki brednie bzdury, trzeba tylko znalezc dobrego fachowca. Trzeba dokladnie rozszlifowac miejsce z korozja aby sie jej pozbyc zastosowac odpowiednia chemie; da sie zrobic wszystko tylko trzeba wiedziec jak bo np jak restauruja zabytki? Przeciez jest tam kupa rdzy a jak sie dobrze zrobi bedzie sluzyc bardzo dlugo...
Sam u siebie wolalem zapobiegac niz leczyc wiec w profilach zamknietych mam specjalny olej penetrujacy no i antykorozje na podwoziu... Da sie tylko trzeba chciec :D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:39:34 pm »
Każdy blacharz Ci powie, że rdze można tylko spowolnić, ale nigdy jej nie wyeliminujesz.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Maciek.

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:12:04 pm »
zajmuje sie zawodowo antykorozją i da się lepiej zabezpieczyć niż fabryka to po pierwsze i po drugie da się wygrać z rdzą - dwa punkty :  jakość wykonania zabezpieczenia i środki zastosowane do tego zabezpieczenia.

pozdrawiam
Maciek

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:52:01 pm »
zajmuje sie zawodowo antykorozją i da się lepiej zabezpieczyć niż fabryka to po pierwsze i po drugie da się wygrać z rdzą - dwa punkty :  jakość wykonania zabezpieczenia i środki zastosowane do tego zabezpieczenia.

pozdrawiam
Maciek

A gdzie walczysz z tą rdzą jakbym chciał udostępnić auto jako ring ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Maciek.

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Elementy z laminatu - maska, błotniki itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:59:23 pm »
zajmuje sie zawodowo antykorozją i da się lepiej zabezpieczyć niż fabryka to po pierwsze i po drugie da się wygrać z rdzą - dwa punkty :  jakość wykonania zabezpieczenia i środki zastosowane do tego zabezpieczenia.

pozdrawiam
Maciek

A gdzie walczysz z tą rdzą jakbym chciał udostępnić auto jako ring ?

Zajmuje sie zabezpieczeniami antykorozyjnymi tyle, że konstrukcji stalowych, zbiorników itd. niestety nie autami. Sam jednak zabezpieczam swoje auta i wszystko jest kwestią tego jak przygotujesz podłoże i tego jakiej jakości środki użyjesz.

W razie czego służę pomocą

pozdrawiam
Maciek