Autor Wątek: Problem z elektryką w X308  (Przeczytany 1395 razy)

syrzk

  • Gość
Problem z elektryką w X308
« dnia: Marzec 18, 2014, 12:58:48 pm »
Witam, mam problem z elektryką w moim Jaguarze. Ostatnio przez ponad tydzień samochód nie był uruchamiany (przedtem bywało, że bez problemu startował po 3 tygodniach nie ruszania go) dziś jednak już samo otwarcie go z pilota się nie udało (bywały takie problemy już, więc otworzyłem go kluczykiem). Jednak po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu nie stało się nic poza dziwnym pukaniem, chwilową próbą podniesienie się wskazówek i ledwo widocznym napisem "ELECTRICAL FAULT". Pierwsze moje skojarzenie, że może siadł akumulator. Jednak jest to o tyle ciężki temat, że bez działającej elektryki nie mogę otworzyć nawet bagażnika aby się do niego dostać (otwieranie z kluczyka czy z pilota nie działa).
Ma ktoś może jakieś pomysły/rady/sugestie?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Krzysiek

Karor

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w X308
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2014, 13:16:36 pm »
Proponuję w pierwszej kolejności spróbować mniej inwazyjnej z metod. Rozumiem, że kręcisz kluczykiem, a klapa nie odbija, więc zaaplikuj do zamka wd40, bądź pochodny specyfik. Powinno pomóc.

syrzk

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w X308
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 16:52:04 pm »
Niestety w40 nic nie pomogło. Przekręcenie kluczyka w bagażniku jest niemożliwe (nigdy nie musiałem otwierać go przez kluczyk więc możliwe iż sam zamek jest walnięty).

tomek1212

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w X308
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2014, 19:31:00 pm »
Otwórz maskę, znajdź główny przewód plusowy z akumulatora (lub jakikolwiek inny połączony na stałe z akumulatorem) i podaj tam prąd, minus możesz podać na silnik.