Autor Wątek: Gdzie w Wielkopolsce dobrze naprawić manualną skrzynie...  (Przeczytany 3379 razy)

the_driver

  • Gość
Gdzie w Wielkopolsce dobrze naprawić manualną skrzynie...
« dnia: Marzec 13, 2014, 09:56:54 am »
Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów,

Mam dość nietypowe pytanie, niestety nie dotyczy kota, ale innego ciekawego autka, chodzi o Saaba 900 Cabrio w wersji Aero z 1989. Znalazłem fajną sztukę, idealną na zbliżające się lato 8) ale ma dość typowy dla tych modeli problem, czyli uszkodzony synchronizator 3 biegu. W związku z tym szukam dobrego warsztatu który podjąłby się naprawy tej nietypowej skrzyni (skrzynia jest zamontowana POD silnikiem i pod nią jest jeszcze miska olejowa ;D )

Reasumując jeśli ktoś może polecić kogoś baaaaardzo proszę o kontakt ;)

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Gdzie w Wielkopolsce dobrze naprawić manualną skrzynie...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2014, 21:49:55 pm »
pytanko
skrzynia jest w misce olejowej tak jak kiedyś miał citroen BX 1.4
jak tak to kiepsko pamiętam że padały często wykańczał je olej silnikowy który  miał je niby smarować
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

the_driver

  • Gość
Odp: Gdzie w Wielkopolsce dobrze naprawić manualną skrzynie...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 09:54:03 am »
Na to wygląda, niestety raczej słabe rozwiązanie  ;D ale problem w tej skrzyni leży w słabych synchronizatorach, które ciężko dostać nawet w aso, co prawda mam ale właśnie ciężko o kogoś kto to dobrze zrobi, a nie chcę ryzykować wydania 3-4 k na używaną skrzynię która może okazać się niewiele lepszą od mojej :( auto fajne, bo blacha w dobrym stanie, mega rzadka oryginalna wersja Aero, ale jeśli nie znajdę rozwiązania z tą skrzynią, chyba dam sobie spokój z tematem...

Offline JACKsPARROVV

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
Odp: Gdzie w Wielkopolsce dobrze naprawić manualną skrzynie...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2015, 14:42:19 pm »
w Częstochowie na Politechnice jest człowiek który naprawia automaty jest geniuszem p. Szczepański  ,jest wykładowcą na wydziale maszyn parowych .ale czy manualne również ..nie wiem