Autor Wątek: Wymiana silnika 2,5v6  (Przeczytany 4525 razy)

karollublin

  • Gość
Wymiana silnika 2,5v6
« dnia: Luty 13, 2014, 18:35:08 pm »
Witam serdecznie, jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeśli strzelę jakąś głupotą  ;) .
Przejdę do sedna problemu, zakupiłem kilka dni temu wymarzonego jaguara X-type Executive 2003r. 2,5v6 . Zdecydowałem się na import z Holandii, egzemplarze oferowane w Polsce w "rozsądnych pieniądzach" rozmijały się z moimi oczekiwaniami. Po obejrzeniu kilku holenderskich "rodzynków" kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem (oczywiście świadomie). Samochód jest w wyśmienitym stanie i wygląda jak nowy. Auto z opowieści właściciela zagotowało się kilkukrotnie. Silnik wymaga wymiany, nie będę ryzykował remontu. W tym miejscu mam pytanie, czy będzie OK jeśli zamontuję motor od mondeo mkII z 99r? Znajomy miał bardzo zadbane auto, które skasował natomiast "serce" nadal w  wyśmienitym stanie (100tys. przebiegu, pierwszy właściciel)... Co doradzacie, wymienić na fordowski silniczek czy oryginał  z Jaga??

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2014, 18:49:08 pm »
Cycki opadają jak czytam takie głupoty.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale na grillu masz znaczek Jaguara, a nie Ford.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2014, 18:51:15 pm »
Najlepiej będzie 1.9 TDI... :-gwizd Bardzo lubimy na tym forum pytania typu czy mogę wsadzić z mondeo...
Silnik z Mondeo, czy też innego forda 2.5 czy też 3.0 NIE PASUJE DO JAGUARA!!!

Sebastian X

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2014, 18:54:52 pm »
Witaj, gratuluje nabytku!

Silnik w X-Type, mimo ze to konstrukcja fordowska, nie ma nic wspólnego z silnikiem Mondeo. Silnik w X-Type to odmiana Duratec o nazwie Jaguar AJ-V6, w Mondeo montowano rodzina silników Zetec.

karollublin

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2014, 20:02:28 pm »
No cóż zapytałem się kulturalnie czy ewentualnie będzie pasował. W internecie mnóstwo jest "tematów" że są to tożsame jednostki napędowe. Cóż, zakupiłem dzisiaj silnik od jaguara oraz mam w przyszłym tygodniu "dostać" z mondeo. Porównam organoleptycznie i napiszę jak i co. Silniki w fordzie również są duratec.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2014, 21:19:36 pm »
Wszyscy mu piszą, że nie da rady a on swoje "Porównam organoleptycznie i napiszę jak i co."  :- pojecia
Chłopie spuźniłeś sie bo w zeszłym tygodniu pchnąłem silnik od Maserati 3200 GT tylko za 2000 zł z przebiegiem 45 tys, a za tysiąc dorzuciłbym Ci 2 sprężarki IHI do niego  :-nuts
Patrz jaki rodzynek http://allegro.pl/silnik-maserati-3200-gt-v8-32v-bi-turbo-i3915127199.html  :-clap

karollublin

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2014, 21:31:31 pm »
Napisałem chyba, że kupiłem silnik od jaguara i taki montuję! Porównam z czystej ciekawości... Widzę, że niektórym użytkownikom brakuje kultury. Dziękuję serdecznie za miłe przyjęcie i żegnam. Temat do zamknięcia.

Mike_G

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2014, 23:56:24 pm »
Mowiac o kulturze nie popisales sie bo sam malo kulturalnie zaczales. Jest mianowicie taki dzial w ktorym nowi uzytkownicy sie witaja a my ich. To tak na przyszlosc. :) Wiec witam kolege z Lublina

Dzery

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2014, 07:37:01 am »
Wydawało mi się że właściciele Jaguara to osoby ceniące piękno i komfort a co za tym idzie też o wyższym poziomie kultury, tym czasem moderator jak i "stali bywalcy forum" zachowują się ... i tu nawet brak słów. Wystarczyło odpisać " nie da się ..., nie można itp" tym czasem co poniektórzy zniżają się do rynsztokowych docinek  karollublin napisał że jest nowy i jaki silnik kupił i chce montować oraz zadał konkretne pytanie. Nieumiejętność czytania ze zrozumieniem i postawa niektórych na forum (które chyba zmienia cel swojego bytu z chcęci pomocy użytkownikom jaguara na prześmiewczą ironię) świadczy o niskim poziomie kultury bywalców forum, szkoda że zamiast pomóc kolejnemu zadowolonemu właścicielowi Jaga po raz kolejny zniechęciliście go do bycia i uczestniczenia na forum. Jeśli jeszcze kilka osób nie ogarneło że to nie jest jedyne forum miłośników tej marki to trudno.

Offline Rogal

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
    • www.englishcars.pl
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2014, 09:18:09 am »
To prawa , ta konwersacja poszła nie tak.
 Forum jest po to by pomagać "użytkownikom" , integrować się, wymieniać się doświadczeniami , etc..


Rozumiem obie strony, sam w tym siedzę dosłownie pośrodku. Rozumiem irytację forumowiczów kolejnym przypadkiem  z serii " czy podejdzie? ".

Przykład: Kupujesz orginalny filtr przeciwpyłkowy do S-type 99-02 a tam odlany znaczek forda na ramce. Co myślisz? ... z Mondeo :) A d...  nie pasuje.
... i weź to wytłumacz człowiekowi.

Więc myślę że ten wątek można zakończyć kulturalnym stwierdzeniem " nie podejdzie " :)

tel 695 455 231

ghrh

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2014, 09:55:58 am »
Może wstawić na pierwszej stronie forum (przy rejestracji albo coś) wielkimi literami:
"Jaguar X-Type to nie Ford Mondeo i nie licz na to, że cokolwiek dopasujesz."
Albo z drugiej strony podobny wielki baner z listą części, które sprawdzono, że dopasować można. Oszczędzi to jednym czasu i nerwów, a drugim niepotrzebnej irytacji.

Alex666

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2014, 12:21:28 pm »
Pan Moderator Choina znany jest ze swojego wybuchowego temperamentu, ale i z bogatej wiedzy n/t naszej marki.
Proszę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, zwłaszcza nowego kolegę karollublin, o nie szufladkowanie Nas jako niechętnych do pomocy i nieuprzejmych. Zapraszamy na spotkanie otwierające sezon, a przekonacie się jak jest naprawdę. Ten incydent niech nie waży na Waszej opinii Koledzy.
Zachęcam do udzielania się na forum.
Pozdrawiam w imieniu Zarządu JCP.

karollublin

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2014, 16:52:01 pm »
Wiem, walnąłem "tępym pytaniem" . Silniki już porównałem i różnią się głowicami oraz mocowaniem alternatora, generalnie nie pasuje... Przed wymianą motora, postanowiłem spróbować odpalić ten co jest w aucie i nic. Kontrolki się zapalają, słychać pompkę paliwa ale nie odpala. Na urządzeniu diagnostycznym wyrzuciło błędy p1234, 1338, 1638 oraz 1699, które nie dadzą się skasować. Auto stało ok pół roku nieużywane. Co mnie zdziwiło silnik jest czyściutki, bez najmniejszego wycieku, olej jak nówka, płyn chłodniczy czysty i klarowny, zero "majonezu" jedynie pod zbiorniczkiem widać ślady wyrzucania cieczy. Acha, nawiew chodzi cały czas na pełnych obrotach na szybę, na nawigacji pisze że jest błąd komunikacji i nic nie da się przestawić... Czuje że powinienem założyć nowy temat ale może w tym uda się coś rozwikłać.

marasZk

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2014, 18:36:20 pm »
 P1638 i P1699 http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=13504.0 to odnośnie błędów

P1234 Fuel Pump Driver Module Off Line (inertia switch)
P1338 (Fuel pump circuit low/high input)

karollublin

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 2,5v6
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2014, 19:02:39 pm »
Interpretację kodów znam, na urządzeniu się wyświetliła, jednak czemu rozrusznik nie kręci? Błędy po skasowaniu niemal natychmiast powracają (1s).

Połączono

Jak wezmę rozrusznik na "krótko" to oczywiście kręci ale nie pali.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 18:41:35 pm wysłana przez Choina »