Autor Wątek: Tarcze hamulcowe BOSCHa  (Przeczytany 9108 razy)

Offline mirek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Tarcze hamulcowe BOSCHa
« dnia: Styczeń 28, 2014, 12:00:59 pm »
Witam. Znalazłem do swojego kociaka takie tarcze: BOSCH. Co myślicie? Mnie się wydaje że się nadadzą, no i BOSCH robi dobre części, a przynajmniej robił bo nie wiem jak jest w przypadku Jaguara dlatego zakładam ten temat. Rzućcie okiem i mi doradźcie jeśli możecie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 21:09:10 pm wysłana przez Choina »

lysyyy

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2014, 13:44:17 pm »
Nie wiem jak tarcze, ale klocki Boscha to lipa... Założyłem takie do auta (akurat Vivaro) i do końca jestem z nich niezadowolony  :-zly Od początku piszczały przy hamowaniu - sprzedawca wmawiał mi, że się ułożą to przestaną (były założone na nowe tarcze).Niestety tak się nie stało i piszczą do samego końca. Jedyny plus - na mrozie piszczą bardzo mało... Pylą cholernie - felgi ciężko jest domyć  :-zly NIE POLECAM!

Jawe83

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2014, 15:35:45 pm »
Popatrz na markę ATE - miałem ich tarcze i klocki w Mondeo, zero pisku, zero korozji na tarczy (dobra powłoka tam, gdzie klocki nie pracują).

darskar

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:53:00 pm »
Nie radzę. Niestety tylko oryginały w przypadku tarcz mogą się sprawdzić. Przerabiałem temat, szarpanie kierownicą jest ogromne już po kilku tysiącach. Pomogła wymiana tarcz na org.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2014, 21:38:32 pm »
A co to są "oryginały"???

moryc25

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2014, 20:59:08 pm »
Oryginał - w opakowaniu i oznaczone logiem Jaguara (najlepiej z ASO)
OEM - część taka jak oryginalna, lecz bez oznaczeń Jaguara (najlepiej z pewnego źródła)
Zamiennik - część bylejakiego producenta (z bazaru)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2014, 12:14:20 pm »
W moim poprzednim jagu, x-typku miałem takie oryginalne części....koło dwumasowe....opakowanie ze znaczkiem jaguara....w opakowaniu ford.... oznaczenie na kole dwumasowym z logo motorktaft....Oryginalne amortyzatory ze znaczkiem jaguara to bilsteiny. W S typie EGR "oryginał" z serwisu za 1890 veleo "nieoryginał" figurujący jako zamiennik 1890....za pare też valeo.
Wychodzi na to że nawet Jaguar korzysta z bazarowych zamienników ;D
Rynek części...jest ciekawy.

darskar

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2014, 18:28:10 pm »
To normalne, że każdy producent kooperuje z różnymi firmami, które specjalizują się w produkcji np. lamp, wtryskiwaczy, felg, klocków, tarcz, szyb ..... itd. etc... Na zlecenie producenta określone firmy produkują dla niego podzespoły spełnaijące określone wymagania techniczne, tłocząc na nich numer katalogowy danej części- jest to tzw oryginał. Nie wiem która firma produkuje tarcze hamulcowe do XFa na zlecenie Jaguara. Próbowałem szukać i znalazłem zamiennik do przodu firmy Zimmerman. Niestety okazało się to zupełną pomyłką, tarcze się wygięły po ok 2 tys km. Stop nie wytrzymał obciążeń termicznych powstałych podczas hamowania. Musiałem zamówić w serwisie. Na tył założyłem Boscha z klockami ATE, efekł: Twarde ATE wyżłobiły bruzdy w tarczach, w efekcie powierzchnia tarczy wyglądała jak fale Dunaju. Wymiana na oryginalny zestaw zamówiony w salonie rozwiązała sprawę. Takie jest moje doświardczenie z zaminnikami i oryginałami.

Roobs

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2014, 11:50:07 am »
W necie znalazłem zamiennik tarcz i klocków z  Brembo.

piskun8v

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2015, 00:00:03 am »
W necie znalazłem zamiennik tarcz i klocków z  Brembo.



I jak te brembo ?....?????

zazul_yo

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2015, 23:20:29 pm »
Do modelu xf s ( 275km) eurocarparts pokazuje zgodność z średnica 326 jak i 355, zresztą nie tylko tam tak pokazuje,  więc jakie wkoncu montować? Czy pasują i jedne i drugie? Ja o średnicy 355 z brembo nie znalazłem...

Amator ze hey

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2015, 11:18:49 am »
Nie pasują zamiennie - to są zupełnie inne klocki, zresztą średnica coś o tym mówi.

Łatwo je poznać organoleptycznie - przyjrzyj się jak wygląda twój zacisk hamulcowy i mocowanie klocków w gnieździe - łatwo zobaczysz różnicę i rozpoznasz co masz u siebie.

Popatrz na załączone linki - z katalogu EBC Redstuff.

http://www.ebc24.pl/index.php?ebcnumer=DP31912C - dla tarczy 355 mm

http://www.ebc24.pl/index.php?ebcnumer=DP31911C - dla tarczy 326 mm

Mój kocur z przodu ma tarcze 355 - a nie jest to wersja S, tylko 241 KM.

zazul_yo

  • Gość
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2015, 14:51:41 pm »
Znalazł ktoś 355 z brembo?

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2015, 01:17:11 am »
Do 3.0 d 241 KM montowano tarcze 326 mm i 355 mm /mój ma 326 mm/ ,zdarzają sie 355 w 211 KM oraz 326 w 275 KM nikt nie zna klucza jakim się fabryka kierowała.Jak sie nie chcesz brudzić i mierzyć to w ASO po 6-ciu ostatnich cyfrach VIN-u ci podadzą jakie masz.

Offline jacentyhh

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Xf 4.2 supercharged
Odp: Tarcze hamulcowe BOSCHa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2019, 09:25:45 am »
witam forumowicze
mam takie pytanko bo wiadomo jest, że ktoś dla jaga na linię produkcyjną
dostarcza te tarcze i klocki nie wiecie może, która z firm to robi?
Co sądzicie o tarczach i klockach textar?