Autor Wątek: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze  (Przeczytany 6762 razy)

micky

  • Gość
Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« dnia: Styczeń 20, 2014, 21:04:09 pm »
Józef Cyrankiewicz, członek władz PPS i PZPR, pięciokrotny premier RP i PRL podobno miał słabości. Dziś już wolno o
tym mówić. Był trzykrotnie żonaty. Ale prawdziwa jego miłość to Jaguar...


Tomasz Mikszo, archiwista MTP, w piątek w internecie umieścił zdjęcie byłego premiera oglądającego Jaguara E-type
z okazji poznańskich targów motoryzacyjnych w 1966r.


"Był zachwycony tym Jaguarem. Krążą informacje, że od razu zdecydował się go kupić i jeździł nim później po Polsce"
opowiada Mikszo "Jeżeli zdjęcie byłoby kolorowe, a jaguar czerwony, wówczas moglibyśmy ze 100-procentową pewnością powiedzieć, że to samochód, który kupił" dodaje.


Plotek związanych z Jaguarem Cyrankiewicza nie brakowało. Premier, jadąc nim, miał często urywać się swojej
ochronie, żeby... spokojnie napić się wódki. Inna głosi, że w drodze do Zakopanego Cyrankiewicza miał zatrzymać
patrol milicji. Funkcjonariusze nie rozpoznali premiera i ukarali go mandatem. Po dwóch tygodniach podobno
otrzymali za to awans i nagrodę za wzorowe pełnienie służby.


"Wieczny premier" zmarł w 1989r. Co się stało z jego Jaguarem nie wiadomo. Posiadał także Buicka Skylark w wersji
cabrio, pomalowany na różowo stojący dziś w muzeum w Otrębusach.

Offline Lampek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XF-S '09
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2014, 14:02:56 pm »
Szkoda Jaguara na takiego gnoja :)  :-wstyd

ghrh

  • Gość
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 14:05:31 pm »
Może ja jestem jakiś dziwny ale E-Type w żaden sposób do mnie nie przemawia...

Tyskiejag

  • Gość
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2014, 18:19:07 pm »
Szkoda Jaguara na takiego gnoja :)  :-wstyd

Cokolwiek by o nim nie mówić to i tak był lepszym premierem niż to co mamy od 20 lat... No i miał gust :-clap

Offline Lampek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XF-S '09
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:51:33 pm »
Cokolwiek by o nim nie mówić to i tak był lepszym premierem niż to co mamy od 20 lat... No i miał gust :-clap

Ja w zasadzie nawiązuję jedynie do sprawy rotmistrza Pileckiego, którego zasługi Cyrankiewicz bezczelnie zagarnął dla siebie, po czym nie mrugnął okiem, kiedy aparat państwowy mordował naszego bohatera. Ba, bardzo wspierał egzekucję.

Nie zagłębiając się więc w ekonomię można powiedzieć, że niech mu ziemia ciężką będzie i zgnije w piekle, jeśli takowe istnieje. Nie chcę jednak się za dużo rozwodzić, bo pozostali koledzy z forum z pewnością nie przyszli tutaj czytać o politycznych poglądach :)

Tak czy inaczej, sam Jaguar E-Type to po prostu legenda i jest coś magicznego w zdjęciach, na których stoi obok innych modeli jako "nówka".

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:38:15 pm »
ciekawe zdjęcia i tylko to chciałbym ocenić nie wiedziałem że w tych czasach u nas mogli wystawiać Jaga a co do E type to bardzo mi się podoba i MK II są też inne auta które cieszą oko wydaje mi się że lata 60-70 były ciekawe  dla motoryzacji
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:51:00 pm »
E-Type to Piękny Samochód. Oj do mnie przemawia i zdecydowanie chciał bym go mieć.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Cyrankiewicz zakochał się w Jaguarze
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:07:36 pm »
ja jak bym go miał to chyba zamieszkał bym z nim w garażu
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko