Autor Wątek: All new XJR - Nareszcie !  (Przeczytany 9376 razy)

lysyyy

  • Gość
Odp: All new XJR - Nareszcie !
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2013, 20:10:46 pm »

Manlistra

  • Gość
Odp: All new XJR - Nareszcie !
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:27:21 pm »
infiniti ? co to jest?
http://www.infiniti.eu/car-models/infiniti-q50/ mniej więcej nawet o taki model mi chodziło ;)

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: All new XJR - Nareszcie !
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:41:41 pm »
Jak się ma ten "Nissan" do Jaguara? Jako pojedyncze elementy są jedynie podobne, jako całość sylwetka, proporcje Jaguar to zupełnie inna bajka. Jaguar tworzą styliści, jedni z najlepszych o ile nie najlepsi w branży.(patrz wykład Tadeusz Jelec na youtube)To robi ogromną różnicę. Przykład to chociażby wnętrza Jaguarów są na tyle inne, że praktycznie tworzą klasę dla siebie. X308, czy XF to deski rozdzielcze, które się nie starzeją, nie tracą nic ze swojego wyglądu z biegiem czasu. Infinity to przede wszystkim projekt inżynieryjny, a kształty dostosowane do masy gotowej przyjąć wszystko co modne, na czasie, na topie. On ma się podobać i nic więcej.
Z początku nowego XJ-ta nie doceniłem za wygląd. Teraz coraz bardziej dostrzegam w nim prawdziwego Jaguara. Dynamiczną sylwetkę o genialnych proporcjach.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

eRBe

  • Gość
Odp: All new XJR - Nareszcie !
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:35:32 am »
Jak dla mnie bajka - podoba mi się pod każdym względem. Ogólnie uważam nowego XJa za dzieło sztuki, moim zdaniem jedno z piękniejszych aut na obecnym rynku. Jedyne co mi się średnio widzi w tym XJRze to tak jak ktoś wcześniej napisał felgi które są po prostu za grzeczne... ;)

Offline Lampek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XF-S '09
Odp: All new XJR - Nareszcie !
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 21, 2014, 14:52:00 pm »
XJ na tak, XJR na tak, silnik - za "słaby" (brakuje tutaj radykalności, jeśli stylizujemy auto ekstrawagancko, to jeszcze przydałoby się dodać do niego silnik odpowiedni), felgi wyglądają jak podstawowy wzór z Alfy Romeo 159 po lifcie - Alfa ładne autko, ale klasa nie ta (również gabaryty).

Powinny być masywne felgi, a nie takie pitu pitu ;)