Autor Wątek: Jaki akumulator  (Przeczytany 9434 razy)

monteki

  • Gość
Jaki akumulator
« dnia: Grudzień 18, 2013, 22:53:32 pm »
Witam  :-bry

jak w temacie , dodam że auto jeździ okazyjnie , więcej stoi w garażu ( ogrzewanym :P ) gdyż na co dzień  jeżdżę służbowym .
Auto jest moim oczkiem w głowie ( ma oryginalny przebieg 39 tys , moja ciocia kupiła go u Poznańskiego dealera w 2008r) , więc chce żeby było zawsze gotowe do wyjazdu.
Akumulator mam jeszcze oryginalny  ale  już zaczyna padać .
Czas na nowy zakup i tu moje pytanie , czy możecie polecić jakąś dobrą 80-tke   w cenie nie podcinającej kolan

Mój kolega bardzo zachwala firmę akuma  - ale ja pierwszy raz o  niej słyszę .


z góry dzięki

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2013, 12:54:28 pm »
Jesli jezdzisz Jaguarem to temat cen wychodzi z obiegu.
Idz do dobrego sklepu z czesciami, dobiorą do twojego modelu i gotowe.
Sam wybrałem Bosch za 500pln

ghrh

  • Gość
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2013, 14:02:58 pm »
Zaraz po zakupie kotka w dość nieprzyjemnych okolicznościach okazało się, że mój akumulator jest do wymiany. Żeby się to nie powtórzyło, postanowiłem, że kupię największe bydlę, które jest dostępne i się zmieści. Stanęło na Boschu, o ile pamiętam dostałem na niego dobrą cenę. Teraz powtórzyłem procedurę z FC mojej babeczki - największy Bosch jaki wlazł. Moje zdrowie jest więcej warte niż 100 czy 200zł różnicy w cenie raz na 5 lat.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2013, 17:14:15 pm »
Ja mam warte kilka lat i nic się nie dzieje nie pamiętam ile dokładnie musiałbym sprawdzić ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:33:55 pm »
A ja Wam napiszę jako ciekawostkę, że w mojej żony X-Type'ie jest akumulator oryginalny Jaguara, jeszcze od nowości.
Rok produkcji 2004. Jestem w szoku  :o . Jeszcze 12 dni i będzie miał 10 lat.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2013, 22:19:17 pm »
Choina w Transicie mam BOSCH'a z mojego Audi A4 2002r.
Kręci jak szalony, a Transit 2.5D musi mieć mocny akumulator (brak świec żarowych, nie ma też świecy płomieniowej) :D

Jaguar na pierwszy montaż dawał akumulatory Varta, jakkolwiek ja polecam Centra Futura lub Bosch S5 (albo S7 jak masz duzo kasy). Jakkolwiek polecam też akumulatry AD, w środku jest Centra Futura, a są tańsze od centry o około 25%.

Jenox nie polecam.
4Max (Intercars) to tragedia(a niby robi je Arctica, czyli Varta)
Kager też kondom.
Banner ma dobre akumulatory.
Exide, to teoretycznie Jenox, ale półka premium.
ZAP (Piastów) takie sobie.

Najważniejsze nie kupuj w marketach, tylko kup w sklepie tylko z akumulatorami, u nas np. taki jest i tam masz przeglad co pół roku i przedłużona gwarancje z 2 na 3 lata, wymiana od ręki itd. i na pewno nie są to leżaki magazynowe, tylko świeży towar.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2013, 22:58:13 pm »
Akumulatory Akuma montowane są przez fabrykę w Skodach, też słyszałem o nich dobrą opinię. W Jaguarze mam Boscha S5, ale mam go zbyt krótko, żeby coś więcej o nim powiedzieć. Całkiem dobre są akumulatory Centry. W moim drugim samochodzie Futura już od czterech lat kręci bez problemu silnikiem 4,7 l.  Z Centra Plus też nie miałem problemów. Staraj się wybrać akumulator o dużym prądzie rozruchowym.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 23:05:58 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

monteki

  • Gość
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2013, 00:03:26 am »
wielie dzięki za wszystkie informacje , pytam gdyż auto jeździ sporadycznie i przez to akumulator będzie miał ciężki żywot ;)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:14:55 am »
Ja mam Centrę Futurę w 4 autach i we wszystkich działają bez problemów. W kocie wymieniłem 2 lata temu na taki z taką pojemnością jaka ma być oryginalnie. Teraz kicia stoi pod blokiem na mrozie nawet i 2 tyg bo mam służbowe ale jak ma odpalić to od pierwszego razu odpala. Drugie auto stało pół roku na przełomie zimy i wiosny no i trzeba było podładować aku ale nie zauważyłem uszczerbku na nim. Samochody jeżdżą krótkie dystanse co dla aku też nie jest dobre. Na CF masz 24 miesiące gwarancji i 36 assistance.. jak padnie to przyjeżdżają, odpalają, prowizji nie pobierają.. parafrazując klasyka. Jako, że do Krk mam blisko to tam też kupowałem, bardzo tani sklep w okolicach kapelanki, jak ktoś byłby chętny to podam namiar na priv. Mają tam też inne marki. Znam użytkownika Boscha i też jest zadowolony. Tyle, że Bosch nie ma assistance.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:17:49 am »
W sprzedaży są ładowarki impulsowe, które utrzymują akumulator w stanie naładowanym. Podłączasz  do akumulatora nie odpinając klem. Może być tak podłączona nawet przez kilka miesięcy. Jeżeli samochód mało jeździ to takie urządzenie może być przydatne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 09:30:52 am wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2013, 13:30:56 pm »
W sprzedaży są ładowarki impulsowe, które utrzymują akumulator w stanie naładowanym. Podłączasz  do akumulatora nie odpinając klem. Może być tak podłączona nawet przez kilka miesięcy. Jeżeli samochód mało jeździ to takie urządzenie może być przydatne.

To fakt - często są w Lidlu lub Aldi za niewielkie pieniądze  - o taki  http://www.youtube.com/watch?v=9ZO5_7XKrYE

croftmax

  • Gość
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:58:48 pm »
ja polecam  akumulator Yuasa seria Elite ;D

japońskie akumulatory z 3 letnią gwarancją  dodatkowo oczko informujące o stanie naładowania aku.

w tej chwili ciężko będzie znaleźdźć coś lepszego na rynku w dobrej cenie(300-400pln)




monteki

  • Gość
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2013, 23:20:59 pm »
W sprzedaży są ładowarki impulsowe, które utrzymują akumulator w stanie naładowanym. Podłączasz  do akumulatora nie odpinając klem. Może być tak podłączona nawet przez kilka miesięcy. Jeżeli samochód mało jeździ to takie urządzenie może być przydatne.

To fakt - często są w Lidlu lub Aldi za niewielkie pieniądze  - o taki  http://www.youtube.com/watch?v=9ZO5_7XKrYE

Wiecie co mam takie coś, ale zgubiłem instrukcje obsługi.. podłączam to do aku , zostawiłem na kilka godzin i nic sie nie dzieje , nie chce sie przełączyć na żadną opcje poza czuwaniem , może ktoś wie jak to  powinno robić( sprawdzałem na samochodzie i motorze )

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2013, 02:16:51 am »

Wiecie co mam takie coś, ale zgubiłem instrukcje obsługi.. podłączam to do aku , zostawiłem na kilka godzin i nic sie nie dzieje , nie chce sie przełączyć na żadną opcje poza czuwaniem , może ktoś wie jak to  powinno robić( sprawdzałem na samochodzie i motorze )

zobacz tu http://kaufnet.pl/download/prostownik.pdf

Offline igi2605

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Jaki akumulator
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2013, 11:23:02 am »
BOSCH S5

Polecam  :-za