Autor Wątek: Kody błędów Stype 2,7D 2006r.... POMOCY  (Przeczytany 1713 razy)

Masta_86

  • Gość
Kody błędów Stype 2,7D 2006r.... POMOCY
« dnia: Grudzień 12, 2013, 19:42:57 pm »
Cześć,

ostatnio w kocie wymieniłem zawory EGR (na nowe) + czujnik różnicy ciśnień i niestety nie przyniosło to żadnego efektu...

Proszę o pomoc - po podłączeniu komputera wyskakują mi poniższe błędy...

P244A - filtr cząsteczek stałych - czujnik różnicy ciśnień (rząd 1) zakłócenie działania (przed wymianą egr również był ten komunikat...)
P0401 - Recyrkulacja spalin Zakłócenie działania


Cały czas mam włączoną żółtą kontrolkę silnika + komunikar RESTRICTED PERFORMANCE...

Dodam, że po wymianie zaworów zrobiłem 600KM tylko na trasie z komunikatem DPF is FULL sEE handbook...

Proszę o pomoc

nz2007

  • Gość
Odp: Kody błędów Stype 2,7D 2006r.... POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:39:09 am »
Filtry cząstek stałych starczają na ok 200 tkm. Po tym przebiegu filtry nadają się do wymiany (nie wiem, może regeneracji). Ale z tego co wiem to większość filtrów DPF co kilkaset kilometrów oczyszczają się same w pewnym stopniu przez dopalanie nagromadzonej sadzy. Polega to na tym, że wtryskuje się nieco więcej paliwa co powoduje wyższą temperaturę spalania i dzięki temu mają wypalić się do końca cząsteczki sadzy.

Bachytek

  • Gość
Odp: Kody błędów Stype 2,7D 2006r.... POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:49:30 am »
gdy filtr wymaga oczyszczenia, musimy wyjechać w trasę i przez kilkanaście kilometrów jechać ze stałą prędkością, jak jedziesz wyłącznie po mieście i na krótkich odcinkach będziesz miał zapchanego filtra i pewnie tu leży twój problem.