Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJR Sport - pare problemow z elektryka

<< < (3/4) > >>

marekp:
OK. To juz mniej wiecej rozumiem. Mniej niz wiecej ale OK  :).
Zrobilem zdjecie tego co moim zdaniem brakuje. To jest na przedniej scianie komory silnika. Nie wiem czy nie trzeba lepszego zrobic ale wydaje sie ze widac o co chodzi.

Naprawde nie dzialaja mi przeciwmgielne tylko. I nie wiem jak sie reguluje jasnosc wskaznikow na tablicy. Reszta ok.

MarekP

Trudne bylo ale zrobilem pdf i jest w zalaczniku  ;D

tomek1212:
Trzeba zobaczyć w opis przekaźników co tam powinno być, jak Cie to tak bardzo nurtuje to wsadź tam zwykły uniwersalny przekaźnik (o dziwo jest taki sam jak oryginał) i zobacz czy coś więcej zacznie działać.

W moim XJ40 nie było tych przekaźników bo miałem rocznik 92 i tam było to troche inaczej rozwiązane.

Jasność podświetlenia deski regulujesz pokrętłem na kolumnie kierowniczej z lewej strony.

marekp:
Jutro sprawdze. Daleko mam do garazu kolo kilometra. Ale nie bedzie stal pod chmurka. One sie roznie pewnie. Ja mam XJR Sport tuningowany przez TWR. Wiec moze byc dodatkowo co innego. Bez sensu nagle brak przekaznika. Ciekawe dlaczego. Ale poza tymi przeciwmgielnymi reszta wydaje sie ok. Nawet jest cofanie. Nie mam gasnicy ani trojkata. Musze dokupic. JA nie wiem jak on przeglad przeszedl. Nie mam zwyczaju dawac nic "w lape" bo przeglad jest po to zebym sie nie zabil bo sie kolo urwie. Jezdze od 1976. Jezdzielem rozmaitymi autami. Nawet UAZ-em. Ale zawsze przeglad traktowalem powaznie. Rozumiem. Przeciwmgielne nie sa obowiazkowe. OK. A o trojkat i gasnice nie zapytali bo samochod jest w super stanie i wszyscy go ogladali.  :). Nie wiem po cholere gasnica bo nia sie daje co najwyzej papierosa zgasic ale taki przepis kuriozalny w Polsce.

MarekP

ribu:
Brakujący przekaźnik to "BREATHER HEATER", ale nie wszystkie samochody były wyposażone w ten układ, więc często przekaźnika po prostu nie ma...
Z przekaźnikami trzeba uważać bo zdaje się że przekaźniki dla Forda albo Opla miały inaczej wyprowadzone nóżki i napięcie jest wtedy cały czas podawane na cewkę (bardzo częsta przyczyna nadmiernego poboru prądu w jagu;)

marekp:
Nie wiem co to znaczy  :) ale pewnie nie bylo go od poczatku. Musze gdzies indziej szukac przyczyny nie dzialanie swiatel przeciwmgielnych. I to mrugniecie tylko dlugimi.....Nie chca na stale sie wlaczyc. Ale XJR jest bardzo fajny. Wczoraj pojezdzilem tak sobie. Bez celu. Naprawde jest ekstra.

MarekP

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej