Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Xj40 Za, przeciw, obiektywnie

<< < (5/5)

Mrcinn:
Witam,
Użytkuję od początku 2006 r. jaguara xj40 4,0 rocznik 1993. Przebieg aktualny 210 000 km zrobiłem nim ok 30 000 km, auto drugie w rodzinie użytkowane weekendowo. Wg. mnie wszystko oprócz stanu w jakim kupisz i egzemplarza (poprzedni właściciel to często główny problem takiego auta)zależy od mechanika. Jeżeli znajdziesz kogoś kto się na tych autach zna można takiego jaguara spokojnie eksploatować. Mnie się udało znaleźć takiego mechanika i dojeżdżam do niego ponad 100 km (z Krakowa do Pszczyny). W moim aucie robiłem sporo rzeczy, m. in. zawieszenie (przekładka nivo na klasyczne), klimę, silnik - uszczelkę pod głowicą. Ceny są przeciętne jak na luksusowe auto i wiele części pasuje z innych aut, np. z beemki. Z racji wieku i spalania wydaje mi się jednak, że do codziennej jazdy taki wóz może się nie nadawać. Poza tym jest kapryśny, są po prostu dni kiedy nie chce mu się jeździć...
Pozdrawiam

Dominiko19:
Ja mam kota z 91 wywaliłem nivo, naprawiłem jeden Blower, w sumie tylko szczotki bo ich nie było i jest ok. Co do klimatyzacji, wymienił mi mechanik tylko czujnik ciśnienia na sprężarce i przerobił zawory do napełniania czynnikiem i 2 lata bez dobijania i awarii chodzi. Także 91 też spoko hehehe.

Jack XJ40:
Ja mam dobry materiał do twojego projektu jak chcesz to się odezwij okolice Warszawy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej