Autor Wątek: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?  (Przeczytany 2685 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« dnia: Październik 22, 2013, 18:03:12 pm »
Panowie, jak zabrać się za demontaż kierownicy w xj40 ? wersja z poduszką. Chciałbym uniknąć wybuchu.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2013, 18:36:24 pm »
W wiekszosci aut, wystarczy odlaczyc akumulator i odczekac z 10 minut az rozladuja sie kondensatory, wszystko odlaczac i podlaczac bez akumulatora i bez kluczyka w stacyjce.

Jesli tu nie wykombinowali czegos to pewnie tak samo. Chetnie bym zobaczyl schemat poduszki, ale w schematach ktore posiadam niestety nie ma.


Generalnie nic bez akumulatora nie wybuchnie bo nie ma napiecia, poduszki sa odpalane po podaniu napiecia na metalowe wlókno, ktore rozgrzewajac sie zapala azydek sodu. Gazy spalinowe natomiast napelniaja poduszke.

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2013, 21:28:59 pm »
W naszych jagach jest mechaniczna poduszka z tego co się orientuję, wiec nie ma zadnego czujnika, który pod odlaczeniu rozbroi poduszkę.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2013, 22:55:28 pm »
Fakt:)

Tu znalazlem cos co powinno pomoc:

http://www.xj40.com/viewtopic.php?f=25&t=3021

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2013, 01:02:38 am »
Na przyszłość może się przydać.

Zastanawiam się czy śruba która trzyma kierownice jest ukryta pod poduszką, czy jest do niej dostęp bez konieczności ściągania poduszki.

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2013, 08:34:43 am »
Ja taką chcę u siebie zdjąć. Tyle, że u mnie środek obszyty jest skórą, i takiej bym na Twoim miejscu szukał. Czy any dostać się do tej śruby na środku wydłubać trzeba logo jaguara? Nie chce czegoś uszkodzić.


tomek1212

  • Gość
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2013, 09:39:58 am »
Przy tej zwykłej kierownicy bez poduszki wystarczy wyjąć całą tą zaślepkę (nie samo logo) a pod spodem ukaże się śruba. Po odkręceniu śruby można zdjąć kierownicę, ale przed demontażem warto zaznaczyć sobie w jakiej pozycji była zamocowana względem wałka, bo wieloklin jest dość drobny i kierownice można później założyć na kilkadziesiąt pozycji.

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2013, 13:40:32 pm »
Jak już wczesniej pisałem, mam wersję z poduszką.

Edit: Chyba, że się mylę i poduszka była montowana tylko w tych czteroramiennych ?

tomek1212

  • Gość
Odp: Demontaż kierownicy, jak to ugryźć ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2013, 16:34:22 pm »
Z poduszką były tylko te czteroramienne z dużym "środkiem" co zasłania połowę zegarów i przycisków, natomiast te zwykłe dwuramienne nie miały poduszki.