Autor Wątek: XJ12 6.0 nie chce odpalić  (Przeczytany 1896 razy)

Jaguar Parts

  • Gość
XJ12 6.0 nie chce odpalić
« dnia: Listopad 08, 2013, 11:58:04 am »
Chyba mój pierwszy post gdzie ja szukam pomocy ;D Nieszczęsny XJ12 niestety nie chce odpalić. Kręci ale brak zapłonu. Prąd dochodzi na cewki ale już z nich nie wychodzi. Czy możliwe, że to jakaś blokada zapłonu czy szukać innej przyczyny? Dla niewtajemniczonych, auto stało 8 lat i właśnie próbujemy je odpalić po generalnym remoncie, gdzie było rozebrane niemal co do śrubki.
   Żeby nie zakładać nowego wątku. Podobny problem mam z X300 4.0 , wkładam akumulator, kontrolki się zapalają ale po przekręceniu kluczyka jest tylko klik i nic się nie dzieje. Podobno jakiś czas temu jeszcze odpalał. Dodam, że do tej 300ki nie mam pilota (były właściciel ma go szukać).

lysyyy

  • Gość
Odp: XJ12 6.0 nie chce odpalić
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2013, 18:43:48 pm »
Prąd dochodzi, ale czy go przerywa!?
No i standardowo, czy rusza się wskazówka obrotomierza przy kręceniu?

mannnone

  • Gość
Odp: XJ12 6.0 nie chce odpalić
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2013, 19:43:24 pm »
a w 300 klik slychac skad? jak z komory to wina rozrusznika moim zdaniem

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ12 6.0 nie chce odpalić
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2013, 20:17:09 pm »
XJ81 ma przecież jedną cewke i ten wielki aparat. Jeśli dochodzi plus po zapłonie i impuls to iskra powinna być, przynajmniej na tym głównym przewodzie.
Zobacz czy idzie impuls na wtryskiwacze, tylko pamiętaj że to jest cos w rodzaju starego Renixa, czyli "wielopunktowy jednopunkt", wszystko leje na raz.

Co do X300 to też tak się może dziać jak będzie problem z kasetką biegów, spróbuj palić w pozycji N, ewentualnie trochę możesz przesunąć w stronę R lub D (jak linka jest źle ustawiona). Jakby to był problem z alarmem to powinien mrugać kierunkami i syrena wyć. Immo raczej też bym nie podejrzewał.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: XJ12 6.0 nie chce odpalić
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2013, 20:37:04 pm »
Oczywiście ma jedną, źle się wyraziłem. Jutro sprawdzę palec rozdzielacza w jakim jest stanie, ale pamiętam, że jak go sprawdzałem wizualnie po zakupie auta to wyglądał ok, w przeciwnym wypadku zamówiłbym nowy.
   Z X300 będę majstrował jak wróci od lakiernika.

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ12 6.0 nie chce odpalić
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2013, 22:06:06 pm »
Zobacz najpierw czy iskra jest na tym głównym przewodzie z cewki, potem możesz szukać dalej już w samym aparacie.
Sprawdź na cewce WN czy na styku "15" jest plus po przekręceniu kluczyka i czy na drugim styku "1" pojawia sie impuls podczas kręcenia rozrusznikiem. Pompa paliwa sie włącza po zapłonie i później podczas odpalania ?