Autor Wątek: wyjście minijack/ipod ?  (Przeczytany 6491 razy)

monteki

  • Gość
wyjście minijack/ipod ?
« dnia: Wrzesień 17, 2013, 12:36:15 pm »
Witam , mój x-type ( polski salon , 2007r ) ma takie oto radio:


mam tam bluetooth( sparowany z telefonem) więc bez sensu montować np. Parrot, czy jest jakaś możliwość pociągnięcia np kabelka minijack czy wyjścia na ipoda ( szukałem na forum ale znalazłem tylko info o parrot , a to u inem nie ma sensu skoro mam już bluetooth)

z góry dziękuje i przepraszam jeśli temat już był a przegapiłem go..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 14:16:55 pm wysłana przez Choina »

Jawe83

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:17:31 pm »
No generalnie raczej nie ma, dlatego jest ten temat o Parrot :) W niektórych autach wystarczało zamontować emulator na wyjściu na zmieniarkę CD, ale w kotach nie są to kable elektryczne, a światłowody.

monteki

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2013, 00:17:36 am »
a może ktoś polecić jakieś tanszy szprzet  któy można wetknąć w zapalniczkę i podłączyć iPoda zeby nadawał sygnał przez radio , czy to są generalnie badziewia i lepiej o tym zapomnieć ?

hmm w sumie jeszcze nie sprawdzałem , ale czy nasze radyjka czytają może mp3 ???

bialy

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 00:19:57 am »
Nie czytają mp3. :/
Też rozważam opcję transmitera i zastanawiam się jak to działa. Można w teorii spiąć opcję bluetooth z mp3.

monteki

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:01:03 am »

Brymek

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2013, 13:14:24 pm »
mam transmiter... do bani ,lepszy dzwiek ma samo radio... nie ma idealnie czystej czestotliwosci zeby transmiter ja zlapal.. muzyka leci ale jak z kasety w kasprzaku,sa szumy ,zaklocenia.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pañ i piêknych Jaguarów...
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2013, 13:27:51 pm »
mam transmiter... do bani ,lepszy dzwiek ma samo radio... nie ma idealnie czystej czestotliwosci zeby transmiter ja zlapal.. muzyka leci ale jak z kasety w kasprzaku,sa szumy ,zaklocenia.

Mam transmiter i jest do du*py, inny twierdzą, że im świetnie gra, a ja im polecam laryngologa...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Jawe83

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2013, 20:08:26 pm »
No właśnie, zależy kto ma jakie oczekiwania... transmiter FM nigdy nie będzie dobrze "grać", to są fale FM z małego chińskiego nadajniczka w obudowie mieszczącej się w gnieździe zapalniczki  :P
Jeśli ma dobrze grać, to albo używacie płyt CD Audio w oryginalnym radiu, albo kupujecie ten wynalazek o nazwie Parrot (mam go i szczerze polecam, opisywałem w innym wątku), albo kupujecie jakiś dowolny zestaw handsfree podpinany pod fabryczne audio auta i odgrywacie muzykę po BT... na pewno jakość będzie lepsza, niż z transmitera FM, ale wciąż gorsza od grania "po kablu".

monteki

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2014, 22:53:50 pm »
Panowie a jak z podłączeniem czegośzamiast zmieniarki , ja nie mam zmieniarki , czy nie można podłączyć jakiegoś emulatora czy coś ?

Fiorino

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2014, 15:28:05 pm »
nie można, zmieniarka podłączona światłowodem - brak takich emulatorów.

najtaniej kupić ramkę ze złączem iso oraz radio, najlepiej 2DIN.

koszt łączny ok.500zł, a zdecydowanie poprawi jakość dźwięku

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2014, 21:22:16 pm »
Istnieje oficjalny sposób na AUX w Jaguarze i nazywa się Audio Connectivity Module (ACM) o numerze części chyba C2C 40513. Rozwiązanie to jest niestety drogie i trudno dostępne. Trzeba ściągać z zagranicy za kilkaset usd/gbp. Ewentualnie można polować za zagranicznych portalach aukcyjnych na kompletny zestaw, wtedy może być to warte uwagi.

Co do transmiterów FM to mam taki od Griffina ale z jakąś dziwną chińską przejściówką do iPhonea na lightning + jack jednocześnie co jest bezsensowne skoro lightning obsługuje audio więc nie wiem czy jakość dźwięku nie była zaniżona przez nią. Na parkingu jeszcze dało się złapać odpowiednią częstotliwość ale podczas jazdy już powstawały zakłócenia.

Innym ciekawym sposobem (o którym już chyba ktoś wspomniał na forum) jest zastosowanie transmitera podłączanego bezpośrednio do anteny. Coś mniej więcej takiego: http://www.amazon.com/iSimple-IS31-Universal-Auxiliary-Audio/dp/B002U5XPBE Występują one chyba od różnych firm z różnymi wejściami (jack, rca, usb - pytanie czy usb będzie obsługiwało wszystkie telefony). Nie mam tutaj na zbyt dużej wiedzy aby stwierdzić czy coś takiego będzie kompatybilne z naszym X-Typem, czy da się podpiąć pod naszą antenę i czy będzie wszystko należycie działało, jeżeli tak to moim zdaniem w kategorii cena/jakość takie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze. Jakość dźwięku byłaby znacznie lepsza od zwykłego transmitera FM, może nie to samo co CD ale przeciętnego użytkownika, nie zapalonego audiofila powinno być dobrze  :-V

No i ostatnia opcka jak wspomniał @Fiorino to wymiana radia. Tutaj już każdy z osobna musi rozważyć kwestie wizualne
X-Type 2.0D 2004

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2014, 02:07:07 am »
Ja wprawdzie wymieniłem radio na 2 din z  bluetoothem  ale  mam tez  radio DAB  o takie http://www.google.co.uk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=w2oCrHMY9lNFjM&tbnid=-5WQndE1y2lwVM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.basesystems.com%2Falpine-ezi-dab.html&ei=4ELxU73QCYrW0QWwiICYAg&bvm=bv.73231344,d.ZGU&psig=AFQjCNHoyQfffo0LCaVzhJhC4KOokXBLUw&ust=1408406594526680
I skoro nie  mam aux in z  tyłu radia a nie  chcialem nic wtykać w przednie gniazdo jack to mam je  wpiete w antene  i naprawde  daje  to rade - ma  tez  kabelek USB i wtyczke  do iPhone- choc do samych MP3 to troche  zbyt droga  zabawka a  transmisja  cyfrowa  radia  w Polsce  dopiero jest testowana

monteki

  • Gość
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2014, 18:14:44 pm »
nie można, zmieniarka podłączona światłowodem - brak takich emulatorów.

najtaniej kupić ramkę ze złączem iso oraz radio, najlepiej 2DIN.

koszt łączny ok.500zł, a zdecydowanie poprawi jakość dźwięku

szlag by trafił ten szajs.... ja mam auto z  przebiegiem 43 tys km  i szkoda mi  psuć oryginał gdzie wszystko jeszcze pachnie nowością ..

Offline staszek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: wyjście minijack/ipod ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2020, 20:16:57 pm »
czy to radio ma jakiekolwiek chinche? wejście pod zmieniarkę np?