Autor Wątek: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?  (Przeczytany 5610 razy)

Tyka

  • Gość
S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« dnia: Wrzesień 11, 2013, 17:51:44 pm »
Witam poszukuje ładnych felg do mojego kota , ale ciężko strasznie znaleźć coś sensownego najbardziej zależało by mi na 18"  szprychowych ale ze świecą takiej felgi szukać ;( , znalazłem 19 " ładne tylko pytanie jaka opona musiał by być na nich i jak wiadomo (szerokość felgi) na przód 8" są węższe a na tył szersze 9" z info dodam że  ET 49 

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2013, 18:42:50 pm »
Wszystkie 4 felgi powinny mieć 8" szerokości chyba, że chcesz z tyłu ciąć oponę i obdzierać ranty z lakieru. Opony powinny być 245/35/19

the_driver

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:40:19 am »
Witam, nie wiem o jakich kołach piszesz, ale ja mam na swoim jedyne dedykowane przez Jaguara 19" do S-type czyli model Barcelona. Opony mają rozmiar 235/35 R19, 8" szerokość z et 60, tył 275/30 R19 9" szerokość z et 49. Jeśli są nie są to te felgi musisz porównać czy wszystko się zgadza, bo inaczej może obcierać. W każdym razie jeśli nie jeździsz po drogach gruntowych i uważasz na krawężnikach to zakładaj 19" auto pięknie wygląda i świetnie się prowadzi :-tylko

Offline Bogas

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:34:42 am »
Witaj ja jezdze na 255\35 R20 Pirelli P Zero i to wyglada pieknie i pieknie jezdzi
tylko ze te felgi kosztoja gdzies w granicach 4tys zl i opony tez a wiec wydatek 8tys zl
tylko ze ja juz kupilem z tymi felgami tego S-Type a wiec mialem jeden koszt mniej

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2013, 15:20:23 pm »
Kolego nie kupuj 19' felg... auto na nich wygląda świetnie ale ma Ci ono służyć do jeżdżenia chyba, a nie żeby stało pod domem i sąsiad na nie patrzył z zazdrością... max moim zdaniem na nasze drogi to jest 18' i min. 45 profil... auto na profilu 35 (a taki musisz włożyć przy 19') jest sztywne jak wóz drabiniasty... według mnie na naszych drogach nie da się tym jeździć... nie wspominając już że będziesz wypatrywał się metr przed maskę co by czasem jakiejś nawet niezbyt dużej dziurki nie zaliczyć, bo felga albo opona będzie do wymiany... albo jedno i drugie... a przy tym rozmiarze to nie są tanie rzeczy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 15:25:03 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Tyka

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2013, 18:14:51 pm »
bardzo bym chciał 18" ale tej felgi znaleźć nie mogę a uważam że jest najpiękniejsza :)

a 19" miałbym za 1300 zł
http://tablica.pl/oferta/alu-felgi-jaguar-renault-peugeot-ford-19-et49-5x108-CID5-ID2ssIl.html#d2b4c3f240  to te felgi tak wyglądają
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 19:18:42 pm wysłana przez Choina »

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2013, 18:57:03 pm »
http://tablica.pl/oferta/alu-felgi-jaguar-renault-peugeot-ford-19-et49-5x108-CID5-ID2ssIl.html#d2b4c3f240  to te felgi tak wyglądają

nie kolego... te których szukasz to oryginalne felgi jaguara model mercury (o ile się nie mylę)...

kolego możesz kupić felgi 18' firmy rondell model 0214 które są prawie identyczne jak te na zdjęciu które wrzuciłeś.
Ja takie właśnie na wiosnę kupiłem...

http://www.rondell.de/0214-1-276.htm


Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:27:35 pm »
Mam na sprzedaż felgi Mercury z oponami...cena 37tyś zł a S typa 2005r dokładam do kół w gratisie :-hehe

Tyka

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:28:39 pm »
tylko ten rondel będzie sporo kosztował. Masz racje to model Mercury ;) są na ebayu ale znajomych w Anglii nie mam ;(

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:40:26 pm »
Rondle to się w szafce kuchennej trzyma ;D

Tyka

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2013, 20:00:28 pm »
haha :)

the_driver

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:04:01 am »
Mercury też ładny, ale do czyszczenia jest tragiczna, pył hamulcowy od wewnątrz można wyczyścić tylko jak się koło zdemontuje, bo przez tak wąskie otwory nawet karcherem ciężko doczyścić, nie mówiąc już o wsadzeniu tam gąbki  :(

Offline Bogas

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:22:36 am »
Takie felgi jak ja mam sa do kupienia na aledrogo18 i chyba nie drogo
no i z czyszczeniem mniej klopotu

aquarel

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2013, 20:12:32 pm »
Ja miałem różne felgi a co do mycia nigdy kłopotów stosuje środek o nazwie dimer,spryskuj felgi , czekam 3 min i wio.Felgi za każdym razem wyglądają jak nowe nawet od wewnątrz,płyn trzeba rozcieńczyć,nie ma nic lepszego na rynku,a stosuje go od kilku lat.Oczywiście najlepszy efekt po myjce ciśnieniowej.
http://www.autokosmetyki.pl/atas-dimer-piana-aktywna-b5-kgb-koncentrat-wytwarza-b250-kg-pianyb,p1163.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 20:20:03 pm wysłana przez aquarel »

mysiek

  • Gość
Odp: S-Type na 19 " Felgach jaka opona ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2013, 01:20:53 am »
Kolego nie kupuj 19' felg... auto na nich wygląda świetnie ale ma Ci ono służyć do jeżdżenia chyba, a nie żeby stało pod domem i sąsiad na nie patrzył z zazdrością... max moim zdaniem na nasze drogi to jest 18' i min. 45 profil... auto na profilu 35 (a taki musisz włożyć przy 19') jest sztywne jak wóz drabiniasty... według mnie na naszych drogach nie da się tym jeździć... nie wspominając już że będziesz wypatrywał się metr przed maskę co by czasem jakiejś nawet niezbyt dużej dziurki nie zaliczyć, bo felga albo opona będzie do wymiany... albo jedno i drugie... a przy tym rozmiarze to nie są tanie rzeczy...
Witam, z całym szacunkiem do cytowanego ale są to bzdury. Ja mam 19 cali i opony 245/35R19 i jeżdżę codziennie i ani ja, ani pasażerowie,  wcale nie czujemy się jak na wozie drabiniastym. Kolega chyba miał na myśli poprzeczne odkształcenia opony na zakrętach. Faktycznie prawdą jest że auto inaczej prowadzi się na niskim profilu ale mamy tu więcej plusów niż minusów. Mniejsze "pływanie" na zakrętach poprawia bezpieczeństwo a nie pogarsza. Mniejsza amplituda zmian promienia opony przy jeździe na wprost - większa skuteczność działania amortyzatorów a co za tym idzie krótsza droga hamowania. Nie rozpisuje się bardziej bo na pewno znajdą się tacy którzy to wyśmieja a mnie błaznem będą nazywać. Zakończe tak:  jak masz chłopie chęć zakładać do swojego kota nowe buty to zakładaj i na innych się nie oglądaj bo to jest twój kot. Ja mam model "caravelle" od xf i jest super i mam w głębokim poważaniu to czy te felgi się komuś podobają czy nie. To jest mój kot. A jeżeli chodzi o dziury to do off-roadu mam Land Rover'a.
Pozdrawiam
p.s.
Jeżeli ktoś kupuje Jaguara to chyba stać go na opony. Przynajmniej ja tak uważam.