Autor Wątek: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)  (Przeczytany 2351 razy)

Ghazghull

  • Gość
Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 14:31:25 pm »
Witam,
nadal nie kupiłem swojego kotka, ciągle się przymierzam do zakupu. ostatnio znalazłem kilka ogłoszeń jaguarów XJR w gazie (wiem, profanacja, jak cię nie stać to kup sobie pandę). Jednakże, jako że auta i tak są już zbeszczeszczone, a nadal piękne i szybkie, to czy jazda takim na codzień jest realna? Do tej pory jeździłem laguną II FL w 1.9 Dci, jak duże będą zmiany w płaceniu za 1000km?:)

pozdrawiam.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 14:39:56 pm »
1.9 Dci - średnio 6,5 l/100km -> 6,5 * 5,60 zł = 36,40 zł /100 km -> 36,40 * 10 = 364 zł /1000 km

XJR - średnio 15 l/100 km -> 15 * 2,30 zł = 34,50 zł/ 100 km -> 34,50 * 10 = 345 zł /1000 km

dla XJR należało by doliczyć jeszcze mniej więcej (zależy czy jeździsz na krótki czy dłuższych odcinkach) 100 zł na benz. raz na miesiąc na rozruch...

Jazd na gazie XJR-em jest jak najbardziej możliwa tylko warunek że instalacja gazowa jest odpowiedniej klasy, dobrze dobrana, zamontowana i zestrojona...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Ghazghull

  • Gość
Odp: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2013, 14:41:23 pm »
:O ale to są dane serio, czy optymistyczne? ja niestety lubię sobię depnąć.

i czy silnik w XJR, jako że jest doładowany, sprawia problemy?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2013, 14:44:34 pm »
to jak lubisz depnąć to laguna łykała ci ok. 9 l/100 km ropki, XJR łyknie ok 25 - 28 l/100 gazu...

 silnik w XJR jest doładowany kompresorem, a nie turbiną... i zasadniczo nie sprawia problemów... wszystko zależy od tego w jakim stanie jest auto...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Ghazghull

  • Gość
Odp: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2013, 15:22:52 pm »
To może jeszcze byś mi doradził, na co zwrócić uwagę, oprócz oczywiście wizualnego stanu.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy jazda codzienna jaguarem XJR w gazie jest możliwa?:)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2013, 16:05:10 pm »
To może jeszcze byś mi doradził, na co zwrócić uwagę, oprócz oczywiście wizualnego stanu.

generalnie kolego na wszystko... tak jak w każdym innym samochodzie... jaguar to nie ufo...  ;) czy silnik pracuje równo, nie wycieka z niego olej z każdego zakamarka, czy dobrze równo przyspiesza... czy skrzynia nie szarpie i płynnie zmienia biegi (w górę i dół (kickdown)), stan zawieszenia... naprawa praktycznie czegokolwiek w zawieszeniu, skrzyni czy silniku kosztuje nie mało, jeżeli nie chcemy uprawiać druciarstwa...

użyj funkcji ,,szukaj" na pasku u góry strony... na pewno znajdziesz dużo interesujących Cię rzeczy na forum...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III