Autor Wątek: nie odpala, nie kręci  (Przeczytany 2654 razy)

pegaso

  • Gość
nie odpala, nie kręci
« dnia: Sierpień 14, 2013, 14:06:28 pm »
Witam,
mam problem z jaguarem xj 4.0 1997r.
Mianowicie może ktoś mi pomoże więc pytam.

Nie kręci rozrusznik, nie można odblokować lewarka zmiany biegów cały czas na P, pompa paliwa pracuje jak włączy się zapłon, na ostro jak mu się poda prąd na rozrusznik to kręci ale nie ma iskry, co to może być?

Może to być wyłącznik uderzeniowy?Znalazłem go na prawym słupku ale on jest jednorazowy chyba bo nie jest on normalny że się wciśnie i dalej jest normalnie, tylko jest cały tak jakby przekaźnik i nic z nim nie można zrobić, czy on rozłącza rozrusznik i iskrę czy pompę też powinien rozłączyć?

Na desce rozdzielczej świeci się przekreślona skrzynia, ja przekręcam kluczyk do palenia to zapala się kontrolka srs airbag po prawej na dole też dziwne.

A jeszcze dodam, nie działa centralny z pilota i wogóle nie działa środkowy panel czyli dmuchawa nie działa centralny też nie działa zegarek też nie, ogólnie nic poza regulacją świateł i awaryjnymi.

Za wszelki podpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 14:24:50 pm wysłana przez pegaso »

pegaso

  • Gość
Odp: nie odpala, nie kręci
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2013, 19:00:57 pm »
Nikt nie może mi pomóc?
Czujnik zderzeniowy dobry, kontrolka przekreślonej skrzyni wykasowana, był błąd 1621 który po wykasowaniu nie powrócił na razie.

Co dalej poczynić?

lysyyy

  • Gość
Odp: nie odpala, nie kręci
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2013, 20:21:17 pm »
Sprawdzaj bezpieczniki i masy przede wszystkim. Skoro nie działa kilka rzeczy, to zapewne nie ma też zasilania elektro-blokada skrzyni przy wciśnięciu pedału hamulca. Podokręcaj wszystkie dostępne punkty masowe i upewnij się, że wszystkie bezpieczniki są sprawne.

pegaso

  • Gość
Odp: nie odpala, nie kręci
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2013, 14:37:25 pm »
Posprawdzałem bezpieczniki chyba wszystkie, masy też chyba wszystkie nie wiem gdzie jeszcze są i nic.

Nie mam świateł głównych,nie działa centralny zamek nie działa też panel środkowy czyli nawiew itp. co odpowiada za działanie tego nie jakiś moduł komfortu?Lub coś innego?Jak tak to gdzie on jest?

Co to może być pomóżcie go uruchomić  :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: nie odpala, nie kręci
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:35:16 pm »
Stacyjkę, immobiliser oraz alarm sprawdziłeś??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.