Autor Wątek: Płukanie silnika  (Przeczytany 2982 razy)

discus9

  • Gość
Płukanie silnika
« dnia: Sierpień 31, 2013, 17:30:58 pm »
Witam

Czy ktokolwiek z Was spotkał się z możliwością płukania silnika  od głowicy do końcówek wydechu w Polsce?
Oglądałem  angielski program"Fani czterech kółek"w,którym płukano Jaguara przez specjalne urządzenie do którego podłączano silnik i za pomocą przygotowanego paliwa będącego w urządzeniu pozbywano się zanieczyszczeń.Operacja trwała około godziny i kosztowala około 70 funtów.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 10:18:36 am »
Też oglądałem ten odcinek  ;D

Jawe83

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2013, 08:55:58 am »
Też to widziałem, ale żadne super-specyfiki czyszczące nie dotkną serducha mego kocura, póki pracuje dobrze, nie będę niczego poprawiać  ;D

discus9

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2013, 10:40:48 am »
Oczywiście,masz rację,po co poprawiać poprawnie pracującego kota ale są tacy,którzy tego potrzebują a i nam nie zaszkodzi wiedzieć o możliwościach.Wiedza podwyższa świadomość.

Jawe83

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2013, 10:51:16 am »
Tylko czy te specyfiki nie spowodują jakichś problemów swoim działaniem? Pierścienie, zawory i ich uszczelniacze, wtryski, katalizatory, sondy lambda (które chyba nie lubią niczego poza spalinami mieszanki paliwa i powietrza)...
Ale chętnie bym posłuchał opinii kogoś z forum, kto przeprowadził taki zabieg.

discus9

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2013, 10:58:21 am »
Nie,nie spowodują bo odbywa się to na zasadzie kohezji lub adhezji.Cząsteczki tego czynnika naładowane są jakimś biegunem,ujemnym lub dodatnim(+ lub - ),a osady przeciwnym do naładowania czynnika i są usuwane wraz ze spalinami.

bobusiek

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2013, 11:40:09 am »
Koledzy, uchylcie rąbka tajemnicy i napiszcie co to za specyfik ma tak cudowne działanie :-W

discus9

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2013, 10:37:13 am »
Witam

Nie podano nazwy w tym programie ale można poszukać,wiedząc o co chodzi i zasadę działania.


bobusiek

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:45:21 pm »
Byle nie wyżarło tak, że tylko obudowa zostanie  :-hehe

sylwias

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:37:23 am »
Ja tego nie zaryzkuje

wiadereczko

  • Gość
Odp: Płukanie silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:54:27 am »
nie wiem czy o to wam chodzi ale jest cos takiego jak terraclean. Podlaczaja autko na godsknke do maszyny i wyplukuje większość osadów co2. Kosst w Anglii pomiędzy 100- 200 funtów.  Podobni bardzo poprawia sprawnosc silnika ale zdarzały sie przypadki ze po tym zabiegu w kilku starszych autkach padly wtryski ( pozatykaly sie czy jakos tak)   
Ktos jeszcze próbował amerykański srodek ktory wlewa sie do paliwa i ma podobne dzialanie ale nie pamietam jak się nazywał .