Autor Wątek: X-type szarpie na zimnym silniku!  (Przeczytany 3785 razy)

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
X-type szarpie na zimnym silniku!
« dnia: Wrzesień 17, 2013, 17:57:28 pm »
Witam, mój kotek to X-Type 2003 r. automat 2,1 benzyna + LPG. Od 2 tygodni mam założony LPG, wszystko było w porządku ale nagle od tygodnia  zaczęło mi szarpać samochodem na zimnym silniku, szczególnie rano jak odpalam go to samochód nie chce iść, szarpie, wskakuje na wysoki obroty i wypada zapłon, jak samochód się zagrzeje do normalnej temperatury (po przejechaniu jakieś 15 km) wszystko jest ok. Dzieje się tak na benzynie i na LPG. Świece mam założone nowe (zrobione na nich ok 4tys km).
Nie zapala się żadna kontrolka, na wyświetlaczu czysto nawet podczas szarpania, podłączałem pod komputer i tez nie wykazuje żadnych błędów tylko P0000, wiec nie mam pojęcia co może mu dolegać i czemu jak auto i dlaczego auto jak przejedzie parę kilometrów wszystko wraca do normy?  Może ktoś przerabiał ten problem? Czekam na jakieś sugestie.

Jawe83

  • Gość
Odp: X-type szarpie na zimnym silniku!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:35:11 pm »
Pierwsza podstawowa sprawa - lewe powietrze, sprawdź wszystkie rury, rurki i połączenia na drodze filtr powietrza -> kolektor dolotowy.

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: X-type szarpie na zimnym silniku!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2013, 22:47:31 pm »
dzisiaj byłem na podłączeniu do komputera i wyskoczyły błędy: P1582 i B1582. Podejrzewam uszkodzenie czujnika położenia przepustnicy . Gdy odłączę wtyczkę od czujnika położenia przepustnicy to autko ładnie wkręca się na obroty  a gdy podłącze z powrotem wtyczkę to nie chce wkręcać się na obroty.
Dzisiaj  rozebrałem przepustnice, przeczyściłem, złozyłem z powrotem i teraz już w ogóle nie chce samochód chodzić, tylko na wolnych obrotach (na obrotach bez dodawania gazu), gdy wciskam gaz to auto ledwo wchodzi na obroty. jak myślicie czy to może być problemem awarii samochodu?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X-type szarpie na zimnym silniku!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2013, 22:57:25 pm »
Czy podczas czyszczenia przestawiałeś przepustnicę ręcznie??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: X-type szarpie na zimnym silniku!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2013, 07:21:39 am »
tak, a ma to jakieś znaczenie?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X-type szarpie na zimnym silniku!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2013, 09:30:28 am »
W tej chwili pozostaje ci warsztat z kompem do Jaguarów który sprawdzi czy nie uszkodziłeś przepustnicy i jeśli będzie sprawna na nowo ją zaadoptuje o ile masz sprawny czujnik położenia przepustnicy ale to ci też sprawdzą na kompie.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.