Autor Wątek: xj coupe nr 2  (Przeczytany 3077 razy)

big wroblewsky

  • Gość
xj coupe nr 2
« dnia: Luty 07, 2009, 22:08:53 pm »
taka ciekawostka- jeden z dwóch ( lub jeden z jednego, wg różnych źródeł) xj6c 4.2 wybudowany w 1974 roku.

numer seryjny 2J 1010 BW tutaj jest tabelka produkcyjna
http://www.xjc.com.au/story.htm

jeśli ktos cos słyszał o prototypach lub testowych autach sprzed sprzedaży, co sie nimi ze stało etc. niech sie podzieli informacjami:)

pzdr!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2009, 22:16:00 pm »
cudo !! a ty wiesz gdzie on jest obecny ??

adam74

  • Gość
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2009, 22:16:59 pm »
zaje-fajny

pożądliwość moja wzrasta....

a jaki rocznik - najlepszy  :-super

big wroblewsky

  • Gość
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2009, 17:35:23 pm »
rocznik faktycznie raczej niespotykany, 1974, a gdzie jest to wiem ale nie powiem:) szukam informacji na temat przedprodukcyjnych coupe, prototypów itp, jakis tarych testów albo czegos w ten deseń. jestem ciekaw czy to jest jakis wyjątkowy egzemplarz z ciekawą historią...

baj de łej, jest mój 8)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2009, 20:46:54 pm »
baj de łej, jest mój 8)

gratuluje !!! wiec wiadomo gdzie jest, u ciebie  :-V chyba nam kiedys pokazujesz na zywo ??

artleks

  • Gość
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2009, 21:16:30 pm »
moze dziewicze okazanie na otwarciu sezonu  :-za

adams

  • Gość
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2009, 21:59:51 pm »
Hi,
Dobrze by bylo. XJC to jeden z ladniejszych Jagow!!!
powodzenia adams

big wroblewsky

  • Gość
Odp: xj coupe nr 2
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2009, 22:54:10 pm »
bardzo chętnie go pokaże, jednak jest troche wybrakowany, na przykład brakuje mu wiekszosci progów... sytuacja nie jest tragiczna ale nie jest tez łatwa, troche uległ biodegradacji, troche go myszy pogryzły, ale plan na najbliższy czas to odpalenie go, zmiana oleju i konserwacja poniewaz teraz nie bede w stanie go wyremontowac, wiec bede go suszyc i odpalac zeby sie nie zastał. Narazie szukam jakis materiałów, bo to może byc bardzo ciekawy egzeplarz, może jest gdzies udokumentowany w jaguar heritage trust albo gdzies beda o nim wzmianki. To jest jeden z zupełnie pierwszych XJC o nadwoziu nr 12. Niestety jaguar jakos nie przywiązuje wagi do takich detali jak archiwizacja i co chwile pojawiają sie sprzeczne informacje, na przykład w numerze nadwozia nie ma 2J tylko samo J, jedne źródła podają ze w 74 roku zrobili tylko jednego XJ6C, drugie podaja ze dwa, raz piszą ze w 73 powstało 14 ręcznie robionych prototypów, w innych piszą ze 3. no cóż, tak to chyba jest na początku produkcji:] w kazdym razie tak czy owak auto jest dość unikalne i niestety nie wypada mi zmienić choćby koloru a wolałbym zeby byl srebrny albo biały:)