Autor Wątek: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów  (Przeczytany 2836 razy)

Rob_W

  • Gość
Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« dnia: Lipiec 06, 2013, 18:11:48 pm »
Cześć,

Ostatnimi czasy zobaczyłem, że w przednich światłach nazbierało mi się sporo kurzu, przez co jazda nocą zrobiła się jeszcze cięższa niż zwykle.
W jaki sposób najprościej byłoby się dostać do wnętrza kloszy?

Dzięki z góry za pomoc.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2013, 18:37:03 pm »
Najprościej wyjąć lampę i wykręcić soczewkę bo ona dość dużo miejsca zajmuje i nie da się odkurzacza wsadzić.. :-gwizd A może odbłyśnik masz już wypalony i dlatego słabe światło jest? Swoje muszę właśnie rozkręcić i oddać do regeneracji bo już są czarne w miejscu skupienia. Może któryś z kolegów zna zakład, który się regeneracją zajmuje?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Rob_W

  • Gość
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:03:49 pm »
Ale właśnie jak wyjąć lampę? :)
Mam wrażenie, że w x'ach jest ona dosyć perfidnie umieszczona tak by czasem nie było za łatwo tego zrobić ;)
Odbłyśniki już na pewno nie są jak nowe ale regenerować je po raptem 76K km?
Myślę, że czyszczenie powinno znacząco pomóc - wygląda na to, że klosze już nie są takie szczelne ...

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:34:05 pm »
Nic prostszego, odkręcić płytę pod zderzakiem razem z nim lub osobno, następnie po 2 śrubki pod nadkolami chyba po 2 od czoła centralnie od reflektora i możemy wyjąć lampę (reflektor).
Acha trzeba uwazać przy zdejmowaniu zderzaka, żeby zaślepek od spryskiwaczy nie pourywać.  :-W

Rob_W

  • Gość
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2013, 20:36:56 pm »
Czyli bez demontażu zderzaka się nie obejdzie?  :(

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:59:59 pm »
No niestety.. a jak nie ma zaślepek to trzeba uważać żeby nie połamać tego plastiku który nachodzi na lampę.. Mi połamali przy lakierowaniu błotnika..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

rafal13113

  • Gość
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2013, 23:08:05 pm »
kolega zadek07 robi lamy czyści poleruje szkła tak że stara lampa wygląda prawie jak nowa obie mam po jego robocie i są naprawdę  fajne

Rob_W

  • Gość
Odp: Czyszczenie wewnątrz przednich reflektorów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2013, 09:57:45 am »
Wczoraj wrzucono mi do skrzynki gazetkę Feuvert'a i zobaczyłem, że oni też robią odświeżanie reflektorów za 70zł/sztukę - czy ktoś to już testował?