Autor Wątek: problem z skrzynia w X-Type  (Przeczytany 2982 razy)

bogdan76

  • Gość
problem z skrzynia w X-Type
« dnia: Lipiec 06, 2013, 15:02:28 pm »
Witam Wszystkich
Kupiłem kociaka w Grudniu 105000 przebiegu 2002 dwu litrowy silnik V 6 w automacie
Do tej pory było wszystko ok do dzisiaj jadąc autem zaczęło szarpać i w końcu stana biegi nie odpowiadają i
zaświeciła się na pomarańczowo lampka skrzyni czekając na lawetę zgasiłem silnik na 15 minut ponownie go
odpaliłem i auto zaczęło  reagować na zmiany biegów ujechałem 10 metrów i stanąłem .
Co to może być jestem obecnie we Włoszech.

Na forum obowiązują zasady Netykiety .Proszę nie pisać z dużych liter i posta pod postami .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 15:41:44 pm wysłana przez BlackV6 »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: problem z skrzynia w x taypie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2013, 15:08:19 pm »
Nie ma w tym aucie lampki skrzyni, zakładam, że zapaliła Ci się kontrolka check engine bez podpięcia do kompa i zczytania kodów błędów to możemy ci najwyżej napisać, że samochód Ci się zepsuł.

bogdan76

  • Gość
Odp: problem z skrzynia w x taypie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2013, 15:09:27 pm »
witam mam problem automatyczna skrzynia w kotku 2002 2lbenzyna v6
stana i skrzynia nie reagujiena zmniany biegow i zapalila sie na pomaranczowo kontrolka skrzyni
po 15 minutach wrucilo wszystko i ujechalem 10metrow i stana znowu
co to moze byc bo az sie boje jestem obecnie we wloszech
połączono
masz racje nie ma lampki ja poprostu jestem zalamany i z tad taki okreslenie
moze po obiedzie bede cos wiedzial
połączono
po ilu przejechanych kilometrach wymienia sie olej w automacie to moj pierwszy automat i nie wiem czy nie odstatni a tak mi sie to autko podoba
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 15:34:49 pm wysłana przez BlackV6 »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: problem z skrzynia w X-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2013, 16:42:03 pm »
Niekoniecznie to skrzynia, jest bardzo duzo usterek które unieruchamiaja samochód.

bogdan76

  • Gość
Odp: problem z skrzynia w X-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2013, 18:39:40 pm »
mam tylko nadzieje ze nic powaznego nie chce sie zrazic kotkiem jest zajebisty jak bym go dluzej trzymal chce wstawic gaz co wy na to czy nie lepiej tak jak jest poprostu nie wiem

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: problem z skrzynia w X-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:39:23 pm »
Na razie to myśl o uruchomieniu go bo włochy trochę kawałek do nas. Ja też jade za tydzień i mam nadzieję objechać bez wydarzeń.

bogdan76

  • Gość
Odp: problem z skrzynia w X-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2013, 20:13:56 pm »
tez na wlochy i gdzie moze bedziesz przejezdzal blisko mnie

Motyl

  • Gość
Odp: problem z skrzynia w X-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2013, 20:45:31 pm »
Mam podobny problem ze skrzynią w swoim jagu. Otóż przy delikatnej obsłudze pedału gazu (co jest rzadkością oczywiście) automat sprawuje się idealnie.  Problem zaczyna sie kiedy szybko chce przyspieszyć. Autem zaczyna szarpać, wchodzi na obroty i dopiero po chwili zapina bieg i wyświetla napis getribe gestoert. Podpiąlem jaga pod kompa i wyświetliło mi problem z czujnikiem prędkości w skrzyni biegów. Czy może mnie ktoś poratować i powiedzieć gdzie owy czujnik się znajduje?? albo chociaz jak wygląda.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 20:50:06 pm wysłana przez Motyl »