Autor Wątek: I znowu coś dziwnego  (Przeczytany 19505 razy)

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: I znowu coś dziwnego
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:21:34 pm »
Koledzy, odkryłem kilka nowych faktów...
1) - główny trop: W momencie kiedy jest usterka, szwankuje moduł komfortu, tzn. po przyciśnięciu guzika odblokowującego zamki i przytrzymaniu go opuszczają się wszystkie szyby. Po ponownym przyciśnięciu podnosi się tylko szyba pasażera (lewa przednia). Kiedy usterka znika podnoszą się wszystkie szyby poza szyba kierowcy (prawa przednia). Po rozmowie z mechanikiem który naprawił założycielowi tematu auto, wiem, że tam pomogła wymiana czegoś co on nazwał body computerem, ale już sam nie pamięta. Co prawa wcześniej wspominał o getaway ale poszperał i wskazuje teraz body computer. Z tego co wyklikałem w necie, body computer to moduł komfortu.

Teraz pytanie: Gdzie się on u nas znajduje? w drzwiach kierowcy?

2) trop dodatkowy: dzisiaj usterka pojawiła sie jakby w trakcie pracy auta. Objawiła sie tym, że auto dalej chodziło ale wszystkie wskazówki leżały i wyświetlały się takie błędy jak zawsze plus świecące kontrolki. To by mi z kolei wskazywało na awarię modułu zegarów pełniących jakby funkcję rozdzielni w komunikacji samochodu z urządzeniami.

Chciałbym zacząć od wymiany modułu komfortu, jak nie pomoże to wymiana zegarów.

Proszę tylko o pomoc z odnalezieniu tego nieszczęsnego modułu. Z góry dzięki ! :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: I znowu coś dziwnego
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 27, 2013, 00:04:07 am »
Jako, że po dwóch miesiącach walki z autem (z dumą się pochwalę, że samodzielnie) opiszę sytuację dla potomnych.
Auto generowało opisane powyżej błędy i raz działało normalnie, a raz kompletnie nic, nawet nie odpalał. Zakupiłem nawet IDS`a aby coś bliżej zdiagnozować i wychodziło ciągle masło maślane, zero konkretów. Albo masa błędów albo nic. kilka razy myślałem, że usterka usunięta, gdyż np. naprawiłem znajdującą się w opłakanym stanie wtyczkę komputera silnika, ale problem ciągle wracał. Jako, że się zaparłem, wybebeszyłem całe auto i centymetr po centymetrze sprawdzałem całą instalację w aucie. Winowajcą okazał się fragment okablowania w którym idą przewody szyny can. Jest to moim zdaniem trochę narażone na uszkodzenia miejsce. Mianowicie kable idą nad prawym nadkolem, gdzie są narażone na całą masę syfu w trakcie jazdy. Wiadomo, jest nadkole, ale czasem coś się przedostanie. W moim przypadku ten syf uszkodził izolację jednego z kabli CAN, a powietrze dokończyło sprawę utleniając miedź. I w ten sposób jak była wilgotność większa, impulsiki przeskakiwały i auto działało, jak mniejsza już nie... Uszkodzony fragment wymieniony, auto działa aż miło. Jeszcze parę pierdoł i będzie miodzio. Mam nadzieję, że komuś się to info przyda, gdyż ja zjadłem na tym zęby, spędziłem pełno nieprzespanych nocy, wydałem kupę kasy i prawie osiwiałem z nerwów. Ale jest satysfakcja, że naprawiłem samodzielnie :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: I znowu coś dziwnego
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 27, 2013, 01:58:17 am »
Gratki Marcin  :-clap
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline GRZEŚ

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.544
Odp: I znowu coś dziwnego
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 27, 2013, 08:41:19 am »
Cierpliwość popłaca dzięki za info ktoś może skorzysta