Autor Wątek: Tarcze i klocki.  (Przeczytany 17038 razy)

maciejlodz

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2009, 22:41:31 pm »
albo ja nie umiem czytac albo ty, wiadro. gdzie tu ktoś polecił polską firmę? a nawet gdyby, to co w tym złego?

lucas - made in UK, mintex (TMD Friction Group) napewno nie polski, ATE - made in germany

jak chcesz poczytac na angielskich forach to pisz tam a nie na polskim forum. coś takiego ...


wiadereczko

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2009, 01:05:26 am »
albo ja nie umiem czytac albo ty, wiadro. gdzie tu ktoś polecił polską firmę? a nawet gdyby, to co w tym złego?

lucas - made in UK, mintex (TMD Friction Group) napewno nie polski, ATE - made in germany

jak chcesz poczytac na angielskich forach to pisz tam a nie na polskim forum. coś takiego ...



masz racje "maciejlodz" nie umiesz czytać nawet mojego nicka nie potrafisz przepisać normalnie (no chyba ze to chciałeś zaszydzić wiec gratuluje wyszło Ci masz 5 lat)

Co do klocków i tarczy chodziło o to ze polecacie najłatwiej dostępne w Polsce bo to polskie forum a nie produkowane w Polsce, i nic w tym złego. Ale jak "Huckleberry" pisze że jest w Anglii to mu pomagam w Angielskich realiach i tutaj o klocki do jaga Lucas/TRW są niespotykane za to firma Minteks i EBC są dobre i łatwo tutaj dostępne a co za tym idzie stosowane prze serwisy.
I dla twojej wiadomości pisze i w Polsce i w Anglii. Ale jeśli uważasz ze pozjadałeś wszystkie rozumy to proszę bardzo myśl tak dalej.



Pozdrawiam

oskioski

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2009, 09:36:32 am »
jak chcecie to moge wam coś zaspiewać  :-wings :-wings

wiadereczko

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2009, 13:01:27 pm »
hejka a co umiesz??

Może jest jakiś hymn jaguarowiczów:)??? A możę by można stworzyć jak niema??

Pozdrówka




blackyR

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2009, 20:29:06 pm »
ktos tu ma zadużo testosteronu we krwii  :-wstyd

maciejlodz

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2009, 23:37:36 pm »

masz racje "maciejlodz" nie umiesz czytać nawet mojego nicka nie potrafisz przepisać normalnie (no chyba ze to chciałeś zaszydzić wiec gratuluje wyszło Ci masz 5 lat)

Co do klocków i tarczy chodziło o to ze polecacie najłatwiej dostępne w Polsce bo to polskie forum a nie produkowane w Polsce, i nic w tym złego. Ale jak "Huckleberry" pisze że jest w Anglii to mu pomagam w Angielskich realiach i tutaj o klocki do jaga Lucas/TRW są niespotykane za to firma Minteks i EBC są dobre i łatwo tutaj dostępne a co za tym idzie stosowane prze serwisy.
I dla twojej wiadomości pisze i w Polsce i w Anglii. Ale jeśli uważasz ze pozjadałeś wszystkie rozumy to proszę bardzo myśl tak dalej.

Wiem, że mam racje "wiadro" i dziękuje. Jednak umiem czytać, a czegoś tak chamskiego jeszcze na tym forum nie
przeczytalem. Super że są tacy ktorzy wiedzą wszystko ale nie znaja sie na niczym. A stwierdzenie, że kolega
ma przeczytać angielskie forum bo tam są madrzejsi niz tutaj, to juz szczyt. Bardzo przepraszamy, że na tym
forum nie sledzimy rynku angielskiego, ale gdyby kolega huckleberry nie chciałby poznac opinii tutejszej, to by tu
nie zaglądal tylko od razu zapytal na forum angielskim.

Chyba jasny był zarzut "doradzali Ci tylko firmy Polskie" otóz firma polska jest taka, ktora ma siedzibę w
polsce, a nie taka, ktora tutaj prowadzi sprzedaż. więc bzdura. a "lepiej było zainwestować w lepsza firmę
którą jest ..."
to juz kompletny debilizm, bo mowa była o klockach a nie o inwestycji, domniemam iż chodziło
ci o "zainwestować w produkty firmy ..." a to jednak rożnica, ale mniejsza o to.

To, co mi naprawde przeszkadzało w twojej wypowiedzi, to fakt iż piszesz mądralski post po tym, jak kolega
huckleberry jaśne deklarowal, że juz kupił (na podstawie porady mechanika lokalnego) klocki firmy mintex
(nie minteks, bo to nie polska firma) i nepewno sie ucieszy jak przeczyta od ciebie ze kupił złom bo ty akurat
lubisz coś innego. po co taki szum po fakcie? W innym twoim poście napisaleś ze na tym forum jesteśmy za
głupi aby rozwiazac problemy techniczne i poleciles inne forum, na którym z mojej oceny poziom jest piwnicowy.
ale to moja ocena. Jeżeli tobie zalezy na rzetelnej informacji to możesz brać udział w aktualnych sprawach, a nie
pisać w martwych wątkach że to ty wiesz wszystko lepiej. A tak na marginesie, w tym innym temacie także
już było po sprawie...

Co do spiewania to jak sie spotkamy na zywo mozemy razem spiewać, ale ty pewnie wygrales IDOL wiec nikt
z polskiej klasy robotniczej nie ma szans aby sie z takim supermenem mierzyc.

Po prostu "wiadro" (teraz mam 15 lat).

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2009, 01:16:12 am »
gentlemen, bardzo was prosze o bardziej kulturalny wypowiedzi. spokojnie, nie jestesmy tu aby sie klucyc.

oskioski

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2009, 10:51:05 am »
To tylko klocki , które i tak się Wam poździerają  :-hehe :-hehe :-hehe

Offline wf77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2009, 16:41:54 pm »
A ja (...wracając do tematu) kupiłem tarcze i klocki (przód i tył) marki TRW ...i trafia mnie już, bo tylne hamulce piszczą, gdy auto jest obciążone i się przechyla na zakrętach. Interwencje mechaników i moje (bo dwóch lewych rąk nie mam) nic nie pomogły. Zakończyło się na tym, abym zmienił klocki na inne. Ale nie uśmiecha mi się wymieniać  nowych klocków.
Pozdrawiam!

oskioski

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2009, 16:56:54 pm »
może sie docierają , czasami to trwa jakiś czas chociaż to dziwne

optre

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2009, 22:04:31 pm »
dajcie sobie chłopaki na luz -jestesmy tutaj by sobie pomagać i wymieniac sie przydatnymi informacjami a nie sie sprzeczać bo to nie ta piaskownica  :-V

 :-V :-V :-V :-super :-super :-super :-thank

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2009, 13:07:20 pm »
A ja (...wracając do tematu) kupiłem tarcze i klocki (przód i tył) marki TRW ...i trafia mnie już, bo tylne hamulce piszczą, gdy auto jest obciążone i się przechyla na zakrętach. Interwencje mechaników i moje (bo dwóch lewych rąk nie mam) nic nie pomogły. Zakończyło się na tym, abym zmienił klocki na inne. Ale nie uśmiecha mi się wymieniać  nowych klocków.
Pozdrawiam!

Chyba mam ten sam problem, ostatnio wymienilem klocki i tarcze (ATE) na tyle. Od tamtej pory po przejechaniu kilku kilometrów zaczynało sie skrzypienie (wlasciwie brzmiało to jak wieloryb w okresie godowym). Zwykle bylo przy skrecaniu, malych i srednich predkosciach. Jak przycisnelo sie delikatnie hamulec to dzwiek znikal ale za chwilke sie pojawial. W weekend pojechalem w dluzsza trase i chyba narazie jest ok.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:22:03 pm »
tarcze(lub klocki) juz nie skrzypią podczas jazdy... ale jak cofam albo jadę po w miare ciasnym łuku to skrzypienie powraca... wydaje mi sie ze klocki sa zle zalozone. Co o tym sądzicie?

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2009, 09:35:01 am »
a jesli reczny jest zapieczony to co w takim razie powinienem zrobic?

szpulek

  • Gość
Odp: Tarcze i klocki.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2009, 09:48:24 am »
rozebrac, wyczyscic lub ewentualnie wymienic caly mechanizm.. pzdr