Autor Wątek: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska  (Przeczytany 3488 razy)

jaguar_fan

  • Gość
Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« dnia: Maj 24, 2013, 15:24:27 pm »
Witam drogich Fanów Jaguarow :)

Posiadam Jaguara z 2002 roku 3litry. Moj problem to wycie z okolic paska wieloklinowego. Wycie takie metaliczne slychac jak uchyle okno pasazera. do tego w okolicach 1500-2000 obrotow slysze takie chrobotanie ciche rzezenie. Generalnie wydaje mi sie ze to dzwiek elementow ruchomych jak lozyska itp. Nie sadze ze to cos z wydechem. Dodam ze zima czasami na zimnym silniku przejechanie 1km towarzyszylo glosne chrobotanie. Ciezko mi nazwac ten dzwiek. Czy ktos z was mial ten problem i wie co powinenem zbadac? Alternator? jakies lozyska rolek? Z gory dziekuje za pomoc bo zaglusza to prace silnika i nie moge delektowac sie mruczeniem v6 :)


Drugi problem to szarpanie skrzyni z 2 na 3 przy bardzo powolnym delikatnym przyspieszaniu na rozgrzanej skrzyni (gdy tocze sie w korku). np. jade na 2 nagle auto wchodzi na obroty i jest szarpniecie. Dodam ze jak jade normalnie to biegi wchodza elegancko. Czy wymiana oleju cos pomoze? nie wiem kiedy byl wymienany a przejechane autko juz ma ponad 210tys.

Połączono

dodam ze ten metaliczny dzwiek zwieksza sie wraz z obrotami silnika.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 22:21:37 pm wysłana przez Choina »

grzegra

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 21:00:15 pm »
1.Może zamiast szyby otwórz maskę i posłuchaj.
Podaj więcej szczegółów, może poradzimy.


2. Sprawdź olej w skrzyni biegów.

jaguar_fan

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2013, 22:36:54 pm »
1. Na jalowych obrotach nic nie slychac. Prosilem druga osobe o dodanie gazu bo mam elektroniczna przepustnice. cos tam slychac wlasnie okolice paska ale nie jestem pewien na sto procent. myslalem tez ze to moze klima sprezarka ale czy ja wlacze czy nie jest to samo. Mniej to slychac na zimnym silniku ale po przejechaniu 100-200m wszystko powraca.

2. Zaczne od wymiany od oleju mam nadzieje ze pomoze, bo na zimnym oleju w skrzyni wsyzstko pracuje prawidlowo, kaszani sie po rozgrzaniu.

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2013, 07:41:07 am »
Witaj. Mam silnik 2,5 i takie same odgłosy dochodzą z komory silnika. Nazwać to można dzwonieniem. Po otwarciu maski odgłosy dochodzą z centralnej części silnika. Czy ktoś miał coś podobnego? Jakieś sugestie?
PS: Mam wrażenie jakby dodatkowo słychać klekoczące zawory - na forum szukałem i nie znalałem info dot. regulacji (same się regulują). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2013, 22:45:09 pm »
Hmmm... Moim skromnym zdaniem z Twojejego opisu powinienes szukac przyczyny w sprezarce klimy jest to metaliczny dzwiek przypominajacy zacierajace sie lozysko.

jaguar_fan

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:03:10 pm »
Dzieki sprawdze to. Byc moze masz racje. Gdzie znajduje sie sprzezaka klimy? stojac przodem do paska (przodem do kola) jest to dzwiek wydobywajacy sie jakiegos leewego lozyska. po prawej jest alternator ale od niego cisza.

lysyyy

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:10:08 pm »
Przede wszystkim, rura od odkurzacza w dłoń i zabieraj się do dokładnego osłuchania silnika  :-V Oczywiście jak już będziesz trzymał tą rurę od odkurzacza w dłoni, to nie po to by odkurzać, ale po to, aby zrobić z tego "stetoskop". Przykładasz do ucha i słucahjąc silnika dokładnie zlokalizujesz dźwięk, który nie będzie zagłuszany przez inne  :-W

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: Metaliczne wycie i chrobotanie z okolic paska
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:52:53 pm »
Ustaliles juz cos?? :- pojecia