Autor Wątek: Wypadający zapłon  (Przeczytany 3358 razy)

ghrh

  • Gość
Wypadający zapłon
« dnia: Maj 29, 2013, 09:33:55 am »
Od paru tygodni gdy odpalam samochód po nocy to mniej-więcej co drugi raz wyskakuje mi check z informacją o wypadających zapłonach. Zawsze jest na cylindrach 1, 3, 5. Do tego P0300 i P1316. Na moje oko dzieje się to wtedy, gdy jest troszkę bardziej wilgotno. Nie ma to związku z gazem, sprawdzałem na same benzynie. Jakieś wskazówki czemu akurat taki zestaw i co ewentualnie może być przyczyną?

roberto_tm

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2013, 19:41:23 pm »
obroty falują? czuć że wypada czy tylko wyskakuje błąd?

dzaguar

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2013, 21:42:29 pm »
Wyglada ze jakas  cewka juz umiera  :-nie

ghrh

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:21:45 pm »
obroty falują? czuć że wypada czy tylko wyskakuje błąd?
Właśnie nic nie czuć. Inna sprawa że od dłuższego czasu jest tak, że jak sobie stoję, np. na światłach, to obroty potrafią na sekundę spaść poniżej 500, tak jakby miał zgasnąć, po czym wracają do normy. Błędy zaczęły wyskakiwać dopiero niedawno i nie za każdym razem.
Wyglada ze jakas  cewka juz umiera  :-nie
I dlatego wypada 1, 3, 5? Cała trójca padłaby na raz?

Jawe83

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:48:45 pm »
To nie kwestia cewki, wtedy byłby kod sygnalizujący konkretną sztukę, tutaj masz błąd, że cały "bank" ma problem (cylinder 1,3,5 to ten od podszybia). Możliwości, które mi przychodzą na myśl, to:
1. Katalizator zapchany - nie ma swobodnego przelotu spalin
2. Czujnik wałka rozrządu - nawala, przez co komputer wariuje
3. Świece zapłonowe wymagają wymiany
4. Nieszczelny dolot (uszczelki pod kolektorem dolotowym) - cały "bank" chwyta lewe powietrze, przez co komputer głupieje
5. Ciśnienie paliwa na listwie

Ja bym obstawiał na start nieszczelny dolot.

ghrh

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2013, 14:25:45 pm »
I to jest odpowiedź którą mogę mechanikowi podać :) Dzięki
Świece wymieniałem na początku roku, więc to można od ręki odrzucić, reszta do zbadania w przyszłym tygodniu.

robertth

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:22:26 pm »
Mam dla Ciebie jeszcze katalizator za 200zł, tak gdyby coś  ;)

roberto_tm

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2013, 00:06:46 am »
Walcze z tym samym problemem (tylko u mnie bank2 parzyste gary) od dłuższego czasu i nic. Już mi ręcę opadają. Swiece new, cewki pozamieniane z bank1, lewego nie ciągnie, wiązka od kompa do cewek i wtrysków rozpruta, sprawdzona, zaizolowana, katy ok, sondy ok. Wywala tylko na wolnych obrotach. Raz jest dobrz 3 min zanim wyali a raz 3 miesiące. Chyba tylko czujnika położenia wałka i kompa jeszcze nie sprawdzałem. Jakieś pomysły??

lysyyy

  • Gość
Odp: Wypadający zapłon
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2013, 07:04:01 am »
Sonda lambda? U mnie tak jest, że czasami jedna nie łączy i wtedy pojawia się delikatne szarpanie silnika, wygląda właśnie tak, jakby wypadał zapłon... Odkryłem przyczynę dopiero, kiedy podpiąłem elm bluetooth i pojeździlem po mieście co chwilą sprawdzając błędy (których na postoju nigdy nie pokazywał).