Autor Wątek: problem z odpaleniem xj6 3.2  (Przeczytany 3876 razy)

tomekf2

  • Gość
problem z odpaleniem xj6 3.2
« dnia: Kwiecień 30, 2013, 19:43:42 pm »
Witam mam problem z odpaleniem xj6  3.2. Auto kręci lecz nie chce zapalić. Czytałem na forum iż może być to spowodowane awarią czujnika położenia wału, lub czujnikiem temperatury. Jeżeli chodzi o czujnik wału to obrotomierz reaguje po przekręceniu stacyjki tzn. unosi sie nie znacznie ale nie faluje przy kręceniu, i tu moje pytanie czy ta reakcja jest prawidłowa? Co do czujnika temp. znalazłem na forum informacje ze gdy ów czujnik padnie to zalewa motor no i nie zapali, chciałbym się dowiedzieć który to dokładnie czujnik.  Z góry dzieki z wszelką pomoc.

Moody81

  • Gość
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2013, 16:28:35 pm »
powiem ci szczerze ze to forum to zenada. na forum merca i bmw od razu pomagaja pisza itp. kazdy problem raz dwa rozwiazany a tu cisza tylko a jak juz cos napiszesz to zaraz krytyka... szkoda ze forum tak fajnego auta jak jag to zbiorowisko ludzi ktorzy tylko maja problemy i sa zapatrzeni w siebie.

do tematu jak ci pomoge, tez mnie obsmarowali rok temu ze niby nie stac mnie na moje auto itp... jak chcialem je sprzedac. jak pokazalem ze mam jeszcze pare innych i jakich aut to sie zamkneli i cisza bo chyba zobaczyli ze nie stac to ich a nie mnie...

jak podczas krecenia nie reaguje ci wskazowka obotomierza tylko jak mowiles podnosi sie i juz to znaczy ze czujnik polozenia walu. na allegro sa czasem po 130pln, w jagu w wawie jest za 760pln ale jest tez sklep z czesciami do jaga i ladnrowerow na allegro i maja taki nowy a 460pln. latwo sie to wymienia i jest ok. mialem to samo. jak ci padnie to czasem jak pokrecisz zrob przerwe 20 min i sproboj jeszcze raz. u mnie to zdawalo egzamn ale teraz mam juz nowy czujnik wiec luz. jak jestes z wawy moge ci pomoc to nawet wymienic.

pozdrawiam

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2013, 12:27:46 pm »
powiem ci szczerze ze to forum to zenada. na forum merca i bmw od razu pomagaja pisza itp. kazdy problem raz dwa rozwiazany a tu cisza tylko a jak juz cos napiszesz to zaraz krytyka... szkoda ze forum tak fajnego auta jak jag to zbiorowisko ludzi ktorzy tylko maja problemy i sa zapatrzeni w siebie.
Panie Konradzie nikt Pana nie trzyma tutaj siłą. Nie podoba ci się nie wchodź. Masz jeszcze inny wybór. Wchodź częściej i pomagaj. Przez 9 miesięcy na forum spędziłeś nie całe 10 godzin, które w większości wykorzystałeś na sprzedaż auta i na szukanie pomocy z problemami swojego auta. Nie znalazłem w twojej historii na forum, aby komuś wcześniej pomógł.
Piszesz że fora merca czy bmw bardziej pomagają, ale czy wziąłeś pod uwagę ilu użytkowników jest tych marek. Na samym allegro jest 30.000 ofert sprzedaży tych marek, a Jaga 900, z czego 65 XJotów 1994-2002. Według twojego pomyślunku forum Lamborghini to pewnie żenada do potęgi n.
Cytuj
do tematu jak ci pomoge, tez mnie obsmarowali rok temu ze niby nie stac mnie na moje auto itp... jak chcialem je sprzedac. jak pokazalem ze mam jeszcze pare innych i jakich aut to sie zamkneli i cisza bo chyba zobaczyli ze nie stac to ich a nie mnie.
Nikt nie napisał że nie stać cie na auto. Były przedstawione tylko minusy w aucie "pasjonaty z klubu". Nigdy też nie pokazałeś tych pare aut, tylko wspomniałeś o R129. Twierdząc po twoim wieku to wspomniane R129 nie jest twoje tylko jak już to twojego papy. Równie dobrze możesz napisać że masz Concorde'a bo zajmujesz się sprzedażą biletów lotniczych.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2013, 13:29:30 pm »
Nic dodać nic ująć  :-super :-super :-super

lysyyy

  • Gość
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2013, 19:43:15 pm »
A do tego kolega kłamał, że ma wyciszenie na masce...  :-gwizd

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2013, 19:48:33 pm »
Kolega Moody81 ciagle nie może zapomnieć jak mu Choina dojechał z tym wychudzonym jaguarem na masce za 50 zł .  ;D
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Moody81

  • Gość
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2013, 21:22:23 pm »
tu pokazaliście właśnie wasz poziom... nikt słowem nie wspomniał o problemie kolegi wyżej z autem tylko juz komentarze... nie wiecie a mówicie. forum lambo nie znam bo tego auta nie mam. R129 powiedziałem gdzie można obejżeć i poczytać forum MB. Nie wiem czemu mój wiek mówi że auto nie moje. A właśnie moje. Czasem tak w życiu jest że można sobie pozwolić na to.
Co do sprzedaży jak pisałem bo chciałem kupić XJ x350. przeszło mi. jak widzicie nie jestem sprzedawca itp i do tej pory jeżdże swoim x300. co do maski powiedziałem że macie racje. wydawało mi się że jest, co do reszty to gó...no wiecie. auto ma dwa paski nie jeden moze kolega już byl po okulary wasz. i nadal w 100% sprawne, klima działa, wszelkie inne elektyczne rzeczy także, myślę że niektóre z aut tu na formum w połowie nie są w takim stanie jak moje auto. a póki nie widział ktoś na żywo to tylko idiotyzmy może powiedzieć co innego jakby ktokolwiek z was sędziowie forum JAGA chodź raz zobaczył moje auto. A liczenie ile to godzin byłem na form.... na szczyt powiem wam... ale cóż. juz nie jedna osoba was poduowała. Będę tym mądrzejszym i wdawać się z bezmyśle wymiany zdań nie będę.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2013, 21:28:21 pm »
a póki nie widział ktoś na żywo

Ja wdziałem twoje auto, ale i tak nic o nim nie powiem bo nie pamiętam
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Moody81

  • Gość
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2013, 21:34:08 pm »
no fakt my się poznaliśmy :) ja pamiętam za to twoje.

tomekf2

  • Gość
Odp: problem z odpaleniem xj6 3.2
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2013, 08:23:13 am »
dzieki młody