Autor Wątek: Ksenony - "stanęła" samoregulacja  (Przeczytany 9433 razy)

Artur G.

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2013, 09:35:38 am »
Ojoj,  wiedziałem, że  tanio nie  będzie,  ale  aż tyle? hmm.

A tyle anglików  i  rozbitków, coś  używanego  można w  PL albo na ebayu namierzyć?  

jedyne wyjście to  serwisu w Lublinie szukać trzeba. Czy jest szansa że serwis  konkretnie wskaże co padło  lub  co pada? Jeśli  wskażą  konkretny czujnik,  to  bez  mrugnięcia  kupuje  i    dalej się cieszę  jagiem ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 09:46:10 am wysłana przez Artur G. »

Artur G.

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2013, 12:11:54 pm »
Dziś  jestem po sprawdzeniu jaguara urządzeniem  BOSCH (takie duże  na  kółkach,   taka szafa  ;)). Skanował  wszystkie systemy  samochodu  i  wykrył  trzy  błędy -  tylko  w  oświetleniu.
Pierwszy to błąd połączenia czujnika  przód, i  dwa  błędy położenia czujnika  tył.  Błąd  z przodu  wyszedł  chyba  po  tym  jak odłączyłem wtyczkę do czyszczenia podobnie  jak jeden błąd  czujnika z  tyłu. Po resecie,  wykasowaniu  błędów i ponownym sprawdzeniu pozostał  jeden błąd połączenia czujnika z  tyłu.
I dalej,  fajnie  pokazywało udział procentowy (nie  kumam), przód  ok.  25% a  tył  155%. I  fajny myk - poruszałem przodem  pojazdu  góra  dół i te udział  procentowy na czujniku z  przodu się  zmieniał  w zakresie   kilkunastu procent,  zaś  ten z tyłu  po  poruszaniu nadwozia   ani  drgnął. Na  99,9 % uszkodzony  czujnik  tylny.

Ogromna  prośba do Was,   poszukuje  czujnika  tył, czy macie  jakiś sprawdzonych  sprzedawców, czy  zostaje dzwonić   do serwis w W-wie,  może  Allegro  albo Ebay?  i  czy  używka czy  nowy?
Ogromnie dziękuje za  pomoc ... symbol  kolega  choina w  poście  wcześniej  podał.

Jawe83

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2013, 12:25:53 pm »
Szybko rzuciłem okiem na allegro - ceny czujników (do x nie znalazłem, patrzyłem na Jaguarowe ogólnie) to kwota ok. 200 - 250 zł... a są to używki, więc skąd wiesz, w jakim stanie? Może i lepiej szarpnąć się na nówkę i mieć temat z głowy na długo  :-za

Artur G.

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2013, 13:49:19 pm »
Może i lepiej szarpnąć się na nówkę i mieć temat z głowy na długo  :-za
Tak,  raczej nówka,  a używka  to  tylko  pod gwarancją 100% sprawności i  to przy znacznej różnicy   ceny na  niekorzyść nówki.
Jutro   będę dzwonił  do  Jaguara Polska w W-wie bop  podejrzewam  że w hurtowniach   typu  Inter Cars  może nie  być?  dobrze  podejrzewam?

patron

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2013, 16:52:59 pm »
Kolego, jest jeszcze jedna przyczyna, u mnie były dokładnie te same objawy, zrobione i potem drugi raz po około 2 latach to samo, nie powiem ci dokładnie gdzie to było, bo mechanik się zajął sprawą za 150 zł i szczegółów nie zdradził, ale generalnie za każdym razem przerwaniu uległ ukruszony ze starości kabel instalacji gdzieś w okolicy lewej lampy (tam jest silniczek od poziomowania) w czasie jazdy siły powodowały że jak dwie części kabla się stykały to wszystko wracało do normy a potem jak się kabelek rozpinał to znów lipa i długie świeciły bliżej niż mijania :-) poproś dobrego elektryka żeby dokładnie krok po kroku przeglądnął okablowanie, moim zdaniem to jest przyczyna,

Pozdrawiam

Artur G.

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2013, 17:28:52 pm »
Też  podejrzewam przerwę w  instalacji czyli przewodach.  Tak 50/50.  Objaw  taki, że   raz  działały  a  raz  nie   początkowo    nie  uruchamiało  się  poziomowanie    rzadko  z czasem  częściej  teraz   padło  całkiem.
Najmniejszy  problem  to  zakup  nowego  czujnika   ale  nie chce wyrzucić    700 stów jeśli   to  kabelek  się  gdzieś  przerwał.  Pomyślę   nad  elektrykiem ... jeśli  by  wykluczył przewody  to   można  kupować czujnik w ciemno. Żebym miał skąd  pożyczyć czujnik  na  próbę to by  załatwiło  problem na  100 procent.
Ktoś  jest  z lubelskiego z  ksenonami i    oczywiście   x-em?

Artur G.

  • Gość
Odp: Ksenony - "stanęła" samoregulacja
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2013, 14:55:47 pm »
A więc tak...problem  załatwiony, mam nadzieję ostatecznie.
ASO Fiata zdiagnozowało, że nie działa tylni czujnik. To fakt.  750 zł. w serwisie  Jaguara,  ale  na  ebayu kupiłem używany za 200 zł.  od Lancii Thesis. Przerobiłem ramię czujnika, (lanciowy był  ciut  krótszy), założyłem czujnik i  ...nic. Reflektory leżą. Sprawdziłem wizualnie  przewody ale  nic niepokojącego nie stwierdziłem.
Dziś  pojechałem do  zaprzyjaźnionej OSKP w Ostrowie lubelskim na  przegląd, tam opowiedziałem  o problemie  i   mechanik (nie elektromechanik) cm po  cm sprawdził  i  kilkadziesiąt  cm od czujnika  stwierdził   ułamany przewód  koloru białego. Hmm, na  99% jesteśmy w domu.
Po naprawie, włączamy światła  ale   dalej nic. No cóż dwie  deski ratunku - pierwsza to odłączenie  na   parę minut aku, druga to serwis  i  wykasowanie  błędu.
Odłączony  aku,  po wypiciu kawy załączamy  aku, uruchamiamy światła  i ... hurra, wszystko działa.
Reasumując, przerwał sie  przewód,  ale  z mojego kanału w  garażu ciężko by  było   to wykryć.
Ja  jestem tylko  200 zł.  w  plecy, bo mój  czujnik,  był jak się  okazuje dobry. :-tylko
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 15:39:07 pm wysłana przez Artur G. »