Autor Wątek: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek  (Przeczytany 3711 razy)

Felu

  • Gość
Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 00:05:14 am »
Witam,
Od tygodnia jestem posiadaczem kota. Wszystko niby OK, ale pare niedociagniec jest :).
1. Nie dziala asystent parkowania (czy jak to tam zwal). Wszystkie czujniki "tykaja" (przod i tyl) na panelu mruga dioda obok przycisku "P" a po wrzuceniu R mam dlugi (okolo 3 - 4 sekundy) ciagly sygnal. Sprzedawca (przemily niemiec :) ) twierdzil, ze uszkodzony jest glosniczek (nawet mi go doslal - oryginal Jaguar) ale nie moge znalesc gdzie to ustrojstwo sie znajduje w aucie :). Pozatym pytanie do znawcow : jezeli robi "piiiiik" przy wrzucaniu R to czy moze byc uszkodzony glosniczek? Chyba w jagu nie zrobili dwoch osobnych sygnalizatorow do zalaczania PDC i do sygnalizacji odleglosci.
2. Nie dziala automatyczna regulacja swiatel. Po wlaczeniu nic sie nie dzieje ale swiatla swieca na przyzwoitym poziomie nie wiem czy jak opadly to ktos je wyregulowal i tak zostalo. Czytalem o tym na forum i przyznaje sie nie sprawdzalem jeszcze mechaniki (narazie mi to nie przeszkadza nadmienie tylko przy okazji PDC) Czy jest jakis sposob aby sprawdzic kody bledow od tego modulu czy tylko serwis ma odpowiedniego kompa?
3. W sumie pytanie jak powyzej nie dzialaja spryskiwacze po wlaczeniu zaplonu wogle sie nie wysuwaja (sprzyskiwacz szyby dziala) Czy da sie to sprawdzic jakims kodem czy tez tylko w sewisie?
4. Nie dziala tez funkcja AUTO przy wycieraczkach, pomimo czystej szyby wycieraczki wlaczaja sie przy ustawieniu na auto(szyba byla wymieniana ale wyglada na oryginal - ma podgrzewanie i napisy takie jak na innych tylko znacznik daty jest inny). Czy jest szansa ze ktos czegos nie podlaczyl przy wymianie? Gdzie tego szukac i czy da sie to jakos zdjagnozowac (kod bledu) w domowym zaciszy czy tylko serwis?



Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2013, 01:05:11 am »
2. Przy każdorazowym włączeniu świateł nie widać żeby się regulowały. Tylko przy dużej zmianie obciążenia zauważysz. Jeśli świecą maksymalnie w dół to masz pourywane zaczepy. Forumowicz zadek07 naprawia i sprzedaje zestawczy naprawcze.
3. Spryskiwacze świateł działają tylko na włączonych światłach, a wysuwają się co piąte spryskanie szyby. Jeśli nie działa tak jak napisałem sprawdź czy działa pompka. Zbiorniczek jest w prawym błotniku przednim na wysokości zderzaka.
4. Możliwe że podczas wymiany szyby nie zamontowali albo nie podłączyli czujnika w lusterku który dolega do szyby.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Sebastian X

  • Gość
Odp: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2013, 01:11:57 am »
Witaj, głośnik parktronika jest pod tylna półka.

Artur G.

  • Gość
Odp: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2013, 07:11:50 am »
2. domyślam się, że  nie masz  ksenonów (czy  masz?) jeśli masz  to  za  każdym   włączeniem świateł   zauważysz   że się  poziomują.  Ja w ASO Fiata (maja  stacjonarny komp Boscha) stwierdziłem, że   padł  tylny czujnik poziomowania (właśnie  zamówiłem sprawny u gebelsów  i  kurier z  Opek  już mnie  poinformował z samego  rana  że  mnie  dziś  odwiedzi)
4. ja mam szybę do  wymiany,  do mnie  idzie   ogrzewana ale  bez czujnika deszczu -  może  u  Ciebie  zamontowali  bez czujnika?
3.  u mnie  przestały  działać  spryskiwacze (mam ksenony) diagnozuję awarie  pompki (jest oddzielna  od  spryskiwaczy  szyb  i  reflektorów), poczekam aż  się  trochę  ociepli,  zdejmę zderzak  i   ogarnę  problem.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 08:25:12 am »
Co do PDC to chyba nie będzie to głośniczek skoro piszczy na początku. Może to być uszkodzony moduł w bagażniku, albo nie ma go wcale.
   Przemiły Niemiec? Chłopie, prawie każdy jest przemiły jak chce auto sprzedać ;D Może oprócz mnie ;)

Felu

  • Gość
Odp: Parktronic, samoregulacja reflektorow i czujnik wycieraczek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:23:47 pm »
Witam,
Przepraszam, ale zapomnialem o kilku szczegolach :
Lampy to xenony, Jak ogladalem innego jaga to po wlaczeniu startowaly z dolnej pozycji i podnosily sie do gory. U mnie tego nie ma odrazu swieca na "dobrej" pozycji i nie widzialem ruchu, jak wsiadlem do bagaznika (swiatla ustawione na sciane w garazu) to slad swiatel poszedl do gory ale nie zostal skorygowany tylko swiecil wyzej (moze faktycznie za krotko dociazalem tyl).
Co do spryskiwacza lamp to nie mam wiedzy poniewaz nie porownywalem z innymi jagami, ale czytalem, ze powinny psikac po odpaleniu wlaczeniu swiatel i pierwszym sprzyskiwaniu przedniej szyby (u mnie tego nie robia) a nastepnie co 6 cykl spryskiwania szyby (spryskiwalem podczas jazdy i nie widzialem sladu plynu na lampach czy zderzaku) - znalazlem tez wersje, ze jak sie psika bez przerwy przez 20 sekund to tez powinny sie zalaczyc swiatla (nie sprawdzalem, ale dla mnie to nienaturalnie dlugo) Artur G. - czytalem twoj watek i mysle, ze jak sie ociepli to bedziemy z tym walczyc razem :).

Co do glosniczka to mam wersje kombi i nie mam tylnej polki - zdjalem prawy i lewy boczek na slupkach w bagazniku ale tam sa tylko kable.

Modul PDC mam w kole zapasowym wchodza 3 wtyczki - wszystkie przeczyscilem - Glosniczek niby zdjagnozowal serwis w niemczech tylko nie zdazyli zamowic i wymienic "przemily niemiec" (uzylem tego okreslenia zlosliwie :) ) doslal mi ten glosniczek wiec o tyle byl wporzadku, ze obiecal i dotrzymal slowa - to, ze jego serwis niepotrzebnie go zamowil to raczej nie jego wina, ale jak go juz mam to chcialem sprobiowac podmienic - skoro jakis  niemiecki serwis to wytypowal to myslalem, ze cos w tym moze byc ( biore poprawke na poziom wiedzy niemieckich serwisow).

Połączono

Witam,
Znalazlem glosniczek PDC. Wkombi jest zamontowany po lewej stronie w bagazniku tam gdzie zmieniarka i navigacja. Trzeba zdjac czarna plastikowa oslone i nad nawigacja jest zamontowany glosniczek. Oczywiscie jego podmiana nic nie zmienila :) (pocieszajace jest to, ze jeszczebardziej utierdzilem sie w przekonaniu, ze w niemieckich serwisach pracuja sami debile - po wymianie 30 elementow wreszcie trafia na to co jest zepsute ;D )
Czy modul w kole zapasowym wystarczy kupic od innego jaga i bedzie dzialal czy po wymianie trzeba go jakos w serwisie zaprogramowac wspolnie z czujnikami?

Co do reflektorow to tego obok aku udalo mi sie otworzyc i moglem go reka podniesc do gory (slyszalem przy tym jakby przekladnie w silniczku, albo szuranie polamanego plastiku  ;D ) czy w jagu przekladnia jest slimakowa jak w innych znanych mi lampach? Co do drugiej strony to niestety pompa ABSu troche utrudnila dostep ale naciskajac na odblysnik od dlugich nie moglem go podniesc ani obnizyc wiec wyglada na to, ze mechanicznie jest ok - ale po wlaczeniu swiatel zadna strona nie wykonuje ruchu.

Jezeli chodzi o czujnik deszczu to wtyczki sa podpiete, kabelek wchodzi w podsufitowke i nie widac go od strony podswietlenia kabiny. Wyglada na to, ze moze jest zle przyklejony (szyba tez byla wymieniana w serwisie w niemczech ;D )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 20:48:22 pm wysłana przez Choina »