Autor Wątek: Kot do 20,000 zł  (Przeczytany 7251 razy)

grubykot

  • Gość
Kot do 20,000 zł
« dnia: Marzec 11, 2013, 03:13:35 am »
Witam
Czy zakup w średnim stanie s-type w przedziale od 15-20 k jest realny? Nie oczekuje cudów, nie chcę jednak na dzień dobry włożyć połowę wartości auta. Nie podaje konkretnych egzemplarzy bo jest wg. mnie kilka fajnych na allegro z mojego pułapu cenowego, dotyczy manual v6. Korzystam ze środków komunikacji miejskiej, zakup auta z miłości do motoryzacji, takie lekarstwo na poprawę humoru raz w tygodniu. Cena egzemplarzy 00/01 ( corolla kosztuje nie wiele mniej! ) jest delikatnie mówiąc podpadająca stąd moje obawy.
Serdecznie pozdrawiam

Oj chyba rzuciłem się z motyką na słońce, sprawdziłem ceny wahaczy przednich na allegro, zaczynają się od 1500 zł jeden:)
http://allegro.pl/jaguar-xf-xj-xk-s-type-wahacz-przedni-dolny-nowy-i3031993894.html
czyli za 20k dostajemy bazę do odrestaurowania :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 07:50:49 am wysłana przez Choina »

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2013, 08:41:30 am »
Ja kupiłem mojego S-type z 2001r za równe 20tys. Auto w super stanie, po pół roku mam pierwsza awarię - czujnik ABS.. Poza tym nic. Można trafić, tylko trzeba szukać
Born to drive..

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 08:58:08 am »
Ta oferta na All..o z wahaczami to moja ;D Tyle, że jeśli wszedłeś na temat wahaczy to te są do modeli po 2002r. S type do 2002 miały inne zawieszenie. Ogólnodostępne są tuleje z zamienników.
   Jeśli chodzi o ceny to spokojnie można znaleźć przyzwoity egzemplarz z roku powiedzmy 2000 za 15tyś. Nawet jeśli warte są więcej to właściciele nie chcą wystawiać ich drożej i bujać się ze sprzedażą 2 lata tak jak np ja miałem. Wszystko zależy czy sprzedający chce auto sprzedawać czy sprzedać.

BlackV6

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 08:59:51 am »
Wydaje mi się , albo kolega grubykot właśnie się wyleczył z jaga  :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2013, 09:00:46 am »
Tak jak pisze kolega, można trafić, jak ktoś chce się pozbyć auta, bo ma inne, albo problemy finansowe, ale to naprawdę trzeba mieć szczęście, jak patrzę na ten przedział cenowy, to atrakcji nie ma, a także żadnego S-type który by mnie ekstra zainteresował, niby przebiegi rzędu 150 tys. km., a kierownice i fotele wytarte, jak patrzę na zagraniczne giełdy to tam w takim samym stanie są, ale z przebiegami 2 razy większymi, raczej radziłbym się zastanowić, niskie ceny nie biorą się z powietrza, a z konkretnych przyczyn, zazwyczaj z tego, że to są "padaki" z zza granicy, albo klepane i podleczone graty.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2013, 09:39:06 am »
Ja mam jeszcze inny pogląd na niska cenę.
Jaguary to niezbyt popularne auta. Kosztowne w prowadzeniu.
Trafiają się ludzie którzy chcę się go pozbyć , bo nie stać ich najnormalniej na utrzymanie. Jak napisał Jaguar Parts niektórzy wola sprzedać niż sprzedawać.
Jak kupowałem 4 lat temu x typka to rzeczoznawca Dekry wycenił go znacznie więcej niż sprzedawca :-gwizd.
Sprzedawca był handlarzem więc...może być różnie.

MacAnk

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2013, 09:53:10 am »
Dokładnie, zgadzam się tutaj z częścią wypowiedzi. Niektóre są tanie - bo robione "po taniości" ale inna sprawa jest taka, że to naprawdę mało popularne auta u nas i zauważcie, że coś droższego (przedział powyżej 17-18tys. za '99-'00) stoi na allegro ponad rok i nie jest to rzadkość. Jeśli ktoś chce sprzedać auto i stoi ponad rok to czy weźmie za nie 18 000 czy 15 000 moim zdaniem nie robi sporej różnicy, biorąc pod uwagę, że stojące auto też trzeba na kolejny rok ubezpieczyć itd. Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.  :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2013, 11:41:57 am »
Panowie mając za znajomych kilku handlarzy aut i swojego czasu dość mocno z nimi obcując oraz z własnego doświadczenia mogę w temacie powiedzieć, że nie ma nic za darmo i jak auto jest tanie to na 90% coś jest z nim ,,na rzeczy"... okazje że kupimy fajne ładne auto do którego nie będziemy musieli dołożyć a do tego za małe pieniądze to zdarzają się 1 na 1000 aut, albo i rzadziej... a na pewno już nie od handlarzy, bo jak nawet handlarz ma dobre fajne auto to nie puści go tanio, dlatego że wie iż wcześniej czy później i tak się ktoś na niego trafi co zapłaci tyle ile on chce (czytaj zarobi).
Druga strona medalu wygląda tak że znowu jak auto jest drogie to wcale nie znaczy że jest dobre... wyższa cena tylko zwiększa prawdopodobieństwo trafienia egzemplarza w dobrym stanie...

Jeżeli myślisz o zakupie kilkunastoletniego S-type za 15-16 tyś. to nie licz na to że będzie to auto do którego nie będziesz musiał nic dołożyć. Gwarantuje Ci że będzie to przynajmniej kilka tysi....
Następny temat to to że części do Jaguara nie należą do tanich, a w bajki że to w zasadzie ford więc pewnie dużo rzeczy będzie pasować nie wierz... koszt utrzymania tych samochodów jest kilkukrotnie wyższy niż popularnych marek takich jak Ford, VW, Renault itp. o np. Fiacie nie wspominając...
Dlatego większość jaguarów oferowanych do sprzedania na polskim rynku to ,,paście" do inwestycji... ktoś kupuje po pół roku okazuje się że sporo trzeba dołożyć, więc pcha dalej puszczając bajki że potrzebuje mniejszego/większego albo że wyjeżdża za granicę na stałe czy ma służbowy więc po co mu prywatny itp. ....
albo kolejna grupa tych ,,paści" to takie które ktoś eksploatuje do momentu że strach już czy koła nie poodpadają, a później wystawia do sprzedania wciskając bajki że auto jest do drobnych poprawek czy dopieszczenia, a części można tanio dostać bo przecież bazuje na fordzie (co jest wierutną bzdurą)... więc naprawa dużo nie wyjdzie, on nie będzie bawił się już w te ,,drobne poprawki", bo nie ma czasu na to albo inne tego typu  ,,ściemy"... i dlatego chce sprzedać auto tak jak stoi...
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 11:56:46 am wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

grubykot

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2013, 12:43:03 pm »
czyli najlepszym rozwiązaniem jest kupno z II ręki, najlepiej z ASO gdzie kot był karmiony :) Jednak z uwagi na fakt, że jaguary są rarytasem na polskim rynku niemieckim również to kupno takiego egzemplarza jest nierealne, oczywiście w stosownej cenie. Kupno w de to wysokie koszta, nieporównywalne z polskimi nie licząc nawet akcyzy. Dodając koszt roboczogodziny w ASO, wizja zakupu tego cuda oddala się, niestety.. Dziękuje za odpowiedzi!

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2013, 13:04:31 pm »
Panowie mając za znajomych kilku handlarzy aut i swojego czasu dość mocno z nimi obcując oraz z własnego doświadczenia mogę w temacie powiedzieć, że nie ma nic za darmo i jak auto jest tanie to na 90% coś jest z nim ,,na rzeczy"... okazje że kupimy fajne ładne auto do którego nie będziemy musieli dołożyć a do tego za małe pieniądze to zdarzają się 1 na 1000 aut, albo i rzadziej... a na pewno już nie od handlarzy, bo jak nawet handlarz ma dobre fajne auto to nie puści go tanio, dlatego że wie iż wcześniej czy później i tak się ktoś na niego trafi co zapłaci tyle ile on chce (czytaj zarobi).
Druga strona medalu wygląda tak że znowu jak auto jest drogie to wcale nie znaczy że jest dobre... wyższa cena tylko zwiększa prawdopodobieństwo trafienia egzemplarza w dobrym stanie...



Wydaje mi się jednak, że przesadzasz i zbytnio generalizujesz. Wychodziłoby na to, że "wszyscy kradną i Balcerowicz musi odejść" :-gwizd :-gwizd :-gwizd
Nie karzę nikomu wierzyć w "nieśmigane cud igiełki", ale też nie można mówić ,że wszyscy handlarze to oszuści, bo wydaje mi się, że idą tym torem myślenia, to albo mamy w kraju tylko tępych idiotów kupujących od oszustów, albo sprzedają jedynie "amatorzy".
Pomijając filozofię kupujących i sprzedających.
Chcesz kupić to z pewnością kupisz. Im bardziej na chłodno i z cierpliwością tym większa szansa na to że kupisz coś rozsądnego.

Połączono

I dodam jeszcze tyle. Jak kupowałem x to nie była żadna okazja ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 13:09:13 pm wysłana przez BlackV6 »

MacAnk

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2013, 13:13:40 pm »
Artek - masz dużo racji ale nazbyt generalizujesz i powielasz te utarte schematy zawsze gdy ktoś pyta o utrzymanie Jaga... . Pali dużo, części nie tanie (choć bez przesady, popatrzcie sobie na części do MB S, CL z tych lat) ale to auto nie jest jakieś dla wybranych... wg mnie. :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2013, 13:15:56 pm »
Wydaje mi się jednak, że przesadzasz i zbytnio generalizujesz. Wychodziłoby na to, że "wszyscy kradną i Balcerowicz musi odejść" :-gwizd :-gwizd :-gwizd
Nie karzę nikomu wierzyć w "nieśmigane cud igiełki", ale też nie można mówić ,że wszyscy handlarze to oszuści, bo wydaje mi się, że idą tym torem myślenia, to albo mamy w kraju tylko tępych idiotów kupujących od oszustów, albo sprzedają jedynie "amatorzy".
Pomijając filozofię kupujących i sprzedających.
Chcesz kupić to z pewnością kupisz. Im bardziej na chłodno i z cierpliwością tym większa szansa na to że kupisz coś rozsądnego.

Nie pisze że wszyscy handlarze to oszuści, bo wyjątki się zdarzają. Tych uczciwych jest naprawdę niewielu... Niestety smutna prawda jest taka że większość niestety nimi jest...
A Polacy wygląda na to że po prostu kochają być oszukiwani i lubią się łudzić np. że auto kilkunastoletnie ma przejechane np. 100 tyś. czy że udało im się kupić jakiś tam model auta w perfekcyjnym stanie dużo poniżej wartości rynkowej... ot taka ,,okazja" im się trafiła - jakich co druga na allegro... A handlarze i nie tylko wykorzystują tą dziwną skłonność polaków do ,,okazji i promocji" do bólu...


Artek - masz dużo racji ale nazbyt generalizujesz i powielasz te utarte schematy zawsze gdy ktoś pyta o utrzymanie Jaga... . Pali dużo, części nie tanie (choć bez przesady, popatrzcie sobie na części do MB S, CL z tych lat) ale to auto nie jest jakieś dla wybranych... wg mnie. :)

tak zgadza się to auto nie jest jakieś dla wybranych ale zadbanego MB, S, CL z tych lat też trzeba szukać jak ze ,,świecą" a paści cała masa - zadbane egzemplarze znacznie droższe od średniej rynkowej i oryginalne części do nich też sporo kosztują...
Chodzi mi o to że utrzymanie Jaga czy MB S, CL kosztuje dużo więcej niż spopularyzowanych aut (ford, VW itp.) na naszym rynku oraz dużo ciężej o zadbany egzemplarz...
No chyba że ktoś naprawia tylko na używkach i łata na ,,drucie" wszystko, wtedy wyjdzie tanio... a za dobry stan uważa auto które jedzie do przodu i nie odpadają mu koła... wszystko jak widać zależy od punktu odniesienia  :)
 

 
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 13:27:39 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2013, 13:49:17 pm »
Masz racje pisząc ,że mnóstwo jest okazji...ale to nie tak do końca jest. Okazje łatwiej nam zauważać.  Sam nie zwracałbym uwagi na samochód powyżej założonego przeze mnie pułapu cenowego, ale już w wyznaczonych granicach to i owszem...
Żerujących na niewiedzy/naiwności innych cała masa
Zgniłe jabłka zawsze sie znajdą.
Masz choćby tak naprędce znalezione:
http://otomoto.pl/nissan-navara-2-5-dci-4x4-navi-C28243848.html
Pewnie gdybym chciał poszukać to bym ich dużo znalazł, ale biorąc pod uwagę ~290 tyś ogłoszeń to i tak niewiele.

croftmax

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2013, 15:05:19 pm »
Sprzedawałem ostatnio jedno z moich aut  które miało 326 000 km. byłem drugim właścicielem urzytkowałem go ostatnie 8 lat jak go wystawiałem na oto moto i allegro to robiłem rozeznanie jaką ma wartość i mogę powiedzieć że auta z zagranicy z przebiegiem o "połowę mniejszym "były styrane dwa razy bardziej niż moje .Wystawiłem średnią rynkową  podałem faktyczny przebieg , zrobiłem aktualne zdjęcia po dwóch dniach  auto miało nowego właściciela.W czym więc rzecz ?  Jeśli o mnie chodzi to nie dotykam się w ogóle aut sprowadzonych nie ma okazji nie wierzę w nie , a na pewno nie od handlarza .Kupując swojego x-type przebieg 43 000 mam książkę stemplowaną  co rok , co 8 tys. km i do tego faktury z servisu na potwierdzenie co i kiedy i za ile było robione  cena na pewno nie okazja (rynkowa).Uczciwych handlarzy nie ma  :- pojecia

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Kot do 20,000 zł
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2013, 15:10:32 pm »
A czemu stemplujesz co 8 tysięcy?