Autor Wątek: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.  (Przeczytany 8580 razy)

MacAnk

  • Gość
 Witam.

Problem polega na tym, że gdy auto dobrze się nagrzeje - tj. ok. 15-20km powiedzmy, zazwyczaj na 3 biegu (ale też na niższych niekiedy) przy nagłym ostrzejszym dodaniu gazu (także kick down) obroty idą w górę, a auto jakby nie "załapuje", same obroty idą w górę, przy tym odcina paliwo przy ok.4 tys., dodam gazu ze dwa razy lub odejmę na kilka sekund i łapie i jedzie dalej. Podejrzewano skrzynię, jednak serwis ASB, który robi skrzynie dla serwisu jaguara w Długołęce wykluczył skrzynię po całym dniu testów. Komputer Jaguarowski pokazuje tylko i wyłącznie błędy 420 oraz 430 czyli "system katalizatorów poniżej wydajności" i to tyle - nie wiedzą co mi poradzić (jednocześnie serwisant jest zdania, że katy nie dawałyby takiego objawu). Dodam tylko, że auto przed moim kupnem dość długo stało bo ok. 1.5 roku, jeżdżone było w komisie (a właściwie odpalane, raz na jakiś czas) w sumie na oparach paliwa..., filtr powietrza oraz paliwa były okropnie zasyfione - oczywiście wymieniłem.

 Ktoś ma jakieś pomysły?  :-gwizd

 Z moich podejrzeń - być może jest jakiś syf gdzieś w układzie i blokuje go na chwilę?
                               - syf w przepustnicy i zacina się może jakoś?
                             

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2013, 10:12:50 am »
Jeśli silnik wchodzi na obroty a samochód nie przyśpiesza to masz problem ze skrzynią. Po prostu olej po nagrzaniu traci swą lepkość i nie przenosi momentu poprzez sprzęgło hydrokinetyczne. Niech ci w serwisie sprawdzą stan oleju. Pewnie wymiana oleju pomoże.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

ciamajda

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2013, 10:15:20 am »
Dlaczego katy nie mogą dać takiego objawu????
Z drugiej strony, moim zdaniem to skrzynia.
Jeśli masz zaufanie mechaników od skrzyni, sprawdź układ wydechowy.

Połączono

Pewnie po całym dniu testów to zrobili :-super

Nie piszemy jednego posta po drugim tylko robimy edycję wcześniejszego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 10:29:34 am wysłana przez RedOctober »

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2013, 11:16:33 am »
W serwisie ASB sprawdzano stan oleju, dolano 0.5l natomiast sam olej był wg. ich opinii w dobrym stanie nie wymagający wymiany.

ciamajda

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2013, 11:30:35 am »
Ciekawostka
Jak jesteś z Wrocławia daj znać na PW-postaram się pomóc

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2013, 12:02:35 pm »
Jeśli silnik wchodzi na obroty a samochód nie przyśpiesza to masz problem ze skrzynią. Po prostu olej po nagrzaniu traci swą lepkość i nie przenosi momentu poprzez sprzęgło hydrokinetyczne. Niech ci w serwisie sprawdzą stan oleju. Pewnie wymiana oleju pomoże.

Olej nie przenosi momentu obrotowego , skrzynia automatyczna składa sie ( jak każdy wie ) z wielu wałów , to jakby kilka sprzęgieł pomedzy którymi sa kawałki papieru ( które własnie przenosza moment obrotowy ) , olej w skrzyni automatycznej słuzy do 2 rzeczy , do jej samrowania i do jej chłodzenia podczas pracy , podczas gdy traci lepkośc , bądź jest go za mało , owe kawałki paperiu które przenoszą moment , nie są już własciwei smarowane , powstaje zbyt duże tarcie i sie niiszczą , wtedy skrzynia zaczyna szarpać , aż padnie podczas jazdy i wtedy albo wymiana albo remont . A co do utraty mocy i odcinania zapłonu , to skoro wymeniłes filtra paliwa na nowy , to nastepna rzecz jaka jest podatna na syfy w paliwei , to wtryskiwacze , które mogłu sie troche zapchać i dają za mało paliwa podczas dodawania gazu , i to moze skutkować brakiem przyspieszenia . A odcięcie paliwa przy 4 tyś , moze byc równiez wina wtryskiwaczy , bo jak za zapchane , to nie moga dać pełnej porcji jaką podaje pompa paliwa , ty dodajesz gazu , cisnienie rosnie , az zostaje odciety dopływ paliwa .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2013, 12:13:20 pm »
Jeśli silnik wchodzi na obroty a samochód nie przyśpiesza to masz problem ze skrzynią. Po prostu olej po nagrzaniu traci swą lepkość i nie przenosi momentu poprzez sprzęgło hydrokinetyczne. Niech ci w serwisie sprawdzą stan oleju. Pewnie wymiana oleju pomoże.

Olej nie przenosi momentu obrotowego , skrzynia automatyczna składa sie ( jak każdy wie ) z wielu wałów , to jakby kilka sprzęgieł pomedzy którymi sa kawałki papieru ( które własnie przenosza moment obrotowy ) , olej w skrzyni automatycznej słuzy do 2 rzeczy , do jej samrowania i do jej chłodzenia podczas pracy , podczas gdy traci lepkośc , bądź jest go za mało , owe kawałki paperiu które przenoszą moment , nie są już własciwei smarowane , powstaje zbyt duże tarcie i sie niiszczą , wtedy skrzynia zaczyna szarpać , aż padnie podczas jazdy i wtedy albo wymiana albo remont . A co do utraty mocy i odcinania zapłonu , to skoro wymeniłes filtra paliwa na nowy , to nastepna rzecz jaka jest podatna na syfy w paliwei , to wtryskiwacze , które mogłu sie troche zapchać i dają za mało paliwa podczas dodawania gazu , i to moze skutkować brakiem przyspieszenia . A odcięcie paliwa przy 4 tyś , moze byc równiez wina wtryskiwaczy , bo jak za zapchane , to nie moga dać pełnej porcji jaką podaje pompa paliwa , ty dodajesz gazu , cisnienie rosnie , az zostaje odciety dopływ paliwa .

Jak tak dobrze znasz budowę skrzyni automatycznej to powiedz mi jak skrzynia automatyczna jest połączona z silnikiem ??????????????????

Nie masz pojęcia o samochodach i ich budowie to się nie odzywaj. Co ma filtr paliwa i syf w paliwie do tego odcinania zapłonu??? Silnik gdy skrzynia nie pracuje prawidłowo (prędkość wejścia jest inna niż prędkość wyjścia) przechodzi w tryb awaryjny i pozwala kręcić silnik tylko do 4 tyś.

Po za tym popraw tez swoją znajomość polskiej pisowni, bo patrząc na twoje posty to polonista by dostał ataku serca.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2013, 12:21:53 pm »
Skrzynia automatyczna jest połaczona z silnikem poprzez sprzęgło hydrokinetyczne . A co do mojej pisowni , to dziwne , ze dopiero do mnie taka uwaga padła , bo czytając niektóre posty na forum , często ludzie piszą tak , że nieraz trzeba sie domyślac jakie to miało byc słowo . Żebys sie juz więcej nie pieklił , to nie będę więcej pisał postów tym temacie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2013, 12:40:32 pm »
Panowie spokojnie. Paliwo odcina się najpierw przy próbie przyspieszenie gdzieś tam pod koniec obrotomierza jak przycisnę mocno, przy odpuszczeniu gazu odcina albo przy 4 albo przy 3.5 a niekiedy i 3 tys. obrotów więc różnie.  ?????? Poza tym - to nie jest tak, że pozwala go kręcić do tych obrotów w sensie, że do tych obrotów auto jedzie. Ono zachowuje się przez chwilę jak na "N" po prostu z odcięciem na tych obrotach które podałem wyżej.

   Nigdy nie wyskoczył mi żaden komunikat na wyświetlaczu ani check.

Goliat83

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2013, 18:21:18 pm »
Ja mogę od siebie dodać, że miałem podobne objawy i winna była jakaś linka od wybieraka. Wrzucając na D było identycznie jak u Ciebie. Pomagało wrzucenie na 3 ,tak żeby skrzynia mogła się zapiąć, a później D i było ok. Oczywiście regulacja linki wyeliminowała problem. Ta linka jest koło skrzyni biegów pod autem. Pozdrawiam

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2013, 19:51:08 pm »
Napisz prosze cos wiecej o tym jak to wygladalo u Ciebie :- pojecia

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2013, 09:29:33 am »
To są chyba dwa różne przypadki, bo u Ciebie D masz wrzucone (auto jedzie) i nie ma potrzeby dotykania dźwigni (linki) zmiany biegów. Problem występuje podczas jazdy przy nagłym przyśpieszaniu, w takim momencie skrzynia redukuje biegi, które jak się okazuje nie są prawidłowo przełączane, a za to odpowiedzialna jest płyta sterująca, elektrozawory, dalej sprzęgła i hamulce, no i oczywiście samo oprogramowanie skrzyni, które też może być zaśmiecone ze względu na możliwość samoadaptacji. Jak kolega wyżej wspominał, można wymienić olej, jest szansa że coś tam się przepłucze i nie będzie przycinało. To że olej pod wpływem temp. robi się "rzadszy" i konwerter nie przenosi momentu raczej odpada, bo w sprzęgłach hydrokinetycznych z powodzeniem stosuje się wodę, a ta jaka jest każdy wie. Konwerter ma chyba stały poziom napełnienia więc skoro auto jedzie to sprzęgło jest napełnione i powinno działać, oczywiście jest na nim poślizg, zwłaszcza przy nagłym dociążeniu, ale nie taki że skaczą obroty i nie przekłada się to na rozpędzanie auta. Na tą chwilę sprawdziłbym jak zachowuje się skrzynia przy pozycji wybieraka na 2, 3, 4... i kick down, możliwe że wyłapiesz konkretny bieg na którym takie rzeczy się dzieją.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2013, 09:37:51 am »
Ale przypomina mi się, że niekiedy właśnie kiedy to się stało, przełączałem skrzynię na '4' lub '3' i załapywał i można było jechać. O tym o czym piszesz makek, myślę, że w serwisie ASB mieliby pojęcie i którąś z tych rzeczy podejrzewali... . Ja dostałem opinię, że ze skrzynią jest wszystko ok, olej wymagał lekkiego uzupełnienia natomiast też był w takim stanie, że wymiany nie wymagał. :- pojecia Konkretnie dzieje się to na 3 biegu z tego co "wyłapałem".

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2013, 10:43:46 am »
Skoro masz podejrzenia, że sprawa dotyczy trzeciego biegu to wrzuć "3" i przetestuj - jadąc na trzecim przełożeniu i kick down. Najlepiej gdyby prędkość była taka, że skrzynia nie zredukuje, a cała próba odbyła się tylko na trzecim biegu. W ten sposób sprawdzisz czy nie ma poślizgu na dyskach, płytkach (czy jak im tam..) sprzęgła.
A co do serwisu,..... cóż, może za trudne było, a może mieli większą wiedzę co do objawów, ale jeśli dodajesz gazu, obroty rosną, a auto nie jedzie to przecież na drodze przeniesienia napędu nic więcej poza skrzynią nie ma.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2013, 10:54:10 am »
Sprawdzałem tak jak piszesz, ale problem w tym, że dzieje się to w sumie prawie sporadycznie... . Nie zawsze uda się to uchwycić, kiedy zostawiałem auto w serwisie ASB przejechałem się, pokazałem w czym rzecz, natomiast podczas ich prób auto jechało cały czas dobrze - zgłupiało tylko jeden raz. :- pojecia