Autor Wątek: potrzebuje rady od znawców s-type  (Przeczytany 8283 razy)

sendi

  • Gość
potrzebuje rady od znawców s-type
« dnia: Styczeń 14, 2009, 16:52:46 pm »
PROSZE DOBRYCH LUDZI O POMOC :-R
witam wszystkich właśnie nabyłem s-typa 4.0 v8 i mam kilka pytań i próśb zarazem, a przeglądając wczoraj forum zauważyłem że jest kilka osób wyśmienicie znających ten samochód. Mianowicie
1.czy jest ktoś w stanie podzielić się ze mną polską instrucją obsługi?
2. mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby i wogóle z ogrzewaniem tzn, jak włączam ogrzewanie elektryczne szyba odparowuje momentalnie ale tylko połwowa pasażera ?????? zas samo ogrzewanie działa dziwnie tzn jest mardzo słaby nadmuch nawet w pozycji HI słychać wentylator a powietrze naprawde ledwo ledwo leci :-\ domniemam że przyczyna może tkwić w filtrze pyłowym ale czy jestem w stanie wymienić go sam w garażowych warunkach????
3.chodzi o otwieranie szyb z dzwi kierowcy można śmiało otworzyć szyby w tylnich drzwiach, zaś nie da się ich otworzyć sterowaniem na tylnych drzwiach????tzn ja otworze szyby pasarzerom z tyłu oni sami nie:)
4.i ostatnia sprawa chciałbym wymenić w pierwszej kolejności głośniki więc jeśli ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak i czy można zdjąć tapicerke z drzwi oraz czy jest to konieczne aby dotrzeć do głośników.
WSZYSTKIM CHCĄCYM I MOGĄCYM MI POMÓC Z GÓRY WIELKIE DZIĘKUJE I POZDRAWIAM SERDECZNIE POZDRAWIAM MIŁOŚNIKÓW MARKI

adam74

  • Gość
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2009, 17:01:31 pm »
1.czy jest ktoś w stanie podzielić się ze mną polską instrucją obsługi?

niestety tu chyba nikt takowej nie posiada, podaj mail na pw to podeslę do x-typa (może trochę pomóc)

2. mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby i wogóle z ogrzewaniem tzn, jak włączam ogrzewanie elektryczne szyba odparowuje momentalnie ale tylko połwowa pasażera ?????? zas samo ogrzewanie działa dziwnie tzn jest mardzo słaby nadmuch nawet w pozycji HI słychać wentylator a powietrze naprawde ledwo ledwo leci :-\ domniemam że przyczyna może tkwić w filtrze pyłowym ale czy jestem w stanie wymienić go sam w garażowych warunkach????

był taki przypadek na forum opisany. w moim esie nie działają wybrane nitki, filtr wymienisz sam, gdzies na forum był opis jak to zrobić

3.chodzi o otwieranie szyb z dzwi kierowcy można śmiało otworzyć szyby w tylnich drzwiach, zaś nie da się ich otworzyć sterowaniem na tylnych drzwiach????tzn ja otworze szyby pasarzerom z tyłu oni sami nie:)

zerknij czy na panelu nie masz wciśniętego przycisku blokady szyb. na panelu przy kierowcy do sterowania szybami umieszczony na drzwiach, taki mały guziczek

4.i ostatnia sprawa chciałbym wymenić w pierwszej kolejności głośniki więc jeśli ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak i czy można zdjąć tapicerke z drzwi oraz czy jest to konieczne aby dotrzeć do głośników.

taki wątek też mi chodzi po głowie

skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz hasło, powinno coś się wyszukać

a na koniec zapraszam do wątku http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?board=9.0, tam się przedstaw i napisz coś o sobie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 17:04:01 pm wysłana przez adam74 ***** załoga nr 13 »

sendi

  • Gość
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2009, 19:06:12 pm »
he he :) a czy ktoś bedzie bardziej wylewny w temacie wymainy głośników. heh i jeszcze jedna sprawa czy i jak wymienić olej w skrzyni? ps czy jest jakiś miernik i wlew oleju skrzyni?

Biedrona

  • Gość
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:52:40 am »
Kolego tapicerka prosta sprawa.

Zdejmij dywanik z klamki...to co zobaczyc odkrec :P

Zdemontuj oslonke plastikowa z klamki,delikatnie moze sie zlamac,jest na wcisk zamocowana
Nastepnie od dolu na zatrzaski jest zamocowana cala tapicera.
Gloscnik na 4 zatrzaskach jest zamocowany.

Sam niewiele tam zmienisz...tak sadze

Proponuje sprawdzonego kolege  ktory wszystko zrobi :)

http://www.caraudioreda.pl/

Co do szyby przedniej to chyba standartowa sprawa ja tez tak mam,i z roku na rok mniej sie podgrzewa
Pozd

sendi

  • Gość
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 22:19:14 pm »
dzieki Biedrona za pomoc i objaśnienie, podejme się próby wymiany i obym nie poległ, haha. pozdrawiam

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2009, 08:23:44 am »
troche odswieze temat - jestem wlasnie po wymianie sprzetu w swoim kociaku.Po odkreceniu sruby znajdujacej sie w podlokietniku w drzwiach zdejmujemy ladnie boczki i widzimy tam glosniki szerokopasmpowe 5x7 cala produkcji oczywiscie forda  :( i teraz wiemy dlaczego gralo to przecietnie.


Ja w miejsce orginalnych glosnikow zamontowalem zestawy odseparowane 166 mm firmy Hertz ( zprzodu ) i Magnat ( z tylu ) - do montazu uzylem dystansow pozwalajacych przejsc z 5x7 na 165 mm.
radio wymienilem na podstawowy model pioneer ( z zielonym podswietleniem )

oto glosniki

http://www.allegro.pl/item587874878_hertz_dsk_165_hertz_max_power_160w_wysylka_0zl.html

http://www.allegro.pl/item583678776_glosniki_magnat_edition_216_240w_tweetery.html

po zamontowaniu w koncu usmiech  :-tylko

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: potrzebuje rady od znawców s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2009, 22:27:42 pm »
radzio1 co do przecietnych glosnikow to byly te orginalne , ktore jaguar montowal w tym modelu ( tak naprawde to powinni sie wstydzic  ;) ) a co do tych , ktore zalozylem to jestem zadowolony - graja lepiej niz orginaly.Moim zadaniem nie bylo montowac sprzetu z gornej polki i to tyle