Autor Wątek: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz  (Przeczytany 3617 razy)

lissy5555

  • Gość
xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« dnia: Marzec 05, 2013, 21:50:36 pm »
Witam
Mam dziwny problem z moim autem to xtype 2.0D r 2003
Wieczorem normalnie wjechał do garażu a rano po przekręceniu kluczyka kontrolki na tablicy
gasną oprócz silniczka i symbolu kontroli trakcji i przez chwile świeci dioda przy przycisku kontroli trakcji obok ręcznego
Normalnie ta dioda gasła teraz chwilę świeci a potem mruga dwa razy przerwa cztery razy i tak powtarza.
Czy z tych objawów można coś odczytać ?
Proszę o jakieś podpowiedzi
Z GÓRY DZIĘKUJE



Jawe83

  • Gość
Odp: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2013, 09:14:57 am »
Witaj,

Ta migająca rytmicznie dioda przy przycisku od kontroli trakcji jest także od systemu alarmowego. On "wymiguje" Ci błąd w systemie... Opowiedz coś na temat akumulatora, ile czasu go masz, czy i ile razy zdarzyło się Ci go ostatnio rozładować, czy teraz ma dobre napięcie (ok. 12V)?

Jeśli to nie akumulator, to trzeba chyba będzie odwiedzić serwis, coś sprawia, że (chyba) immobilizer ma problem i nie pozwala na uruchomienie silnika.

Spróbuj uruchomić auto z drugiego kluczyka
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 09:20:24 am wysłana przez Jawe83 »

lissy5555

  • Gość
Odp: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2013, 17:13:28 pm »
Witam
Samochód mamy od grudnia akumulator centra futura z magicznym zielonym okiem  ;) napięcie 12,4 V wydaje mi się ok nigdy przez nas nie został rozładowany
Od początku zauważyłem problem ze stabilnością obrotów i napięcia na zimnym silniku ale po rozgrzaniu jest ok
Mechanik ma w sobotę sprawdzić alternator ( o ile da się go uruchomić )
Dzisiaj po podpięciu do komputera okazało się że immobilajzer sygnalizuje próbę kradzieży i użycie niewłaściwego kluczyka ( mam tylko jeden ) jutro będzie próba odblokowania
podobno w fordach to dość często spotykane że chip przestaje rozpoznawać kluczyk
Po wszelkich zabiegach i mam nadzieje uruchomieniu autka napisze co i za ile trzeba było zrobić



lissy5555

  • Gość
Odp: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2013, 20:52:28 pm »
witam
niestety fachowiec stwierdził uszkodzenie procesora licznika i podobno nic poza wymianą i programowaniem ponownym liczników nie pomoże
jest to podobno bardzo droga usługa
będę potrzebował liczniki do xtype 2.0d z 2003 roku wersja europejska
Proszę forumowiczów o pomoc w tej sprawie

lissy5555

  • Gość
Odp: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2013, 14:28:34 pm »
witam
autko wróciło na drogi
okazało się że została uszkodzona wiązka przewodów lini CAN i system nie widział abs ani sterownika silnika i tu był problem
po znalezieniu i naprawie uszkodzenia przewodu auto wróciło do życia
na dzień dzisiejszy to tyle
DZIĘKUJE ZA POMOC

sizarjo

  • Gość
Odp: xtype 2.0d nie reaguje na przekręcenie klucz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:41:08 pm »
witam, mam podobny problem i interesuje mnie w którym miejscu ta wiązka była uszkodzona, z góry dziękuje za info