Autor Wątek: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?  (Przeczytany 3858 razy)

adijagi2001

  • Gość
blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:38:47 pm »
Witam wszystkich :) jestem tutaj nowy, posiadam x-typa z 2001 r 3.0 benzyna(bez gazu) ,przebieg okolo 150 tys km na komputerze swieci sie caly czas chek-engine( nie gasnie i nie mruga) i co jakis czas wyskakuje mi tylko jeden blad (P0171) "zbyt uboga wartosc dawki paliwa blok cyl 1" muli go powyzej 3000 obr lecz gdy ten blad gasnie to normalnie jezdzi.. co moze byc glowna przyczyna lub od czego zaczac szukac? dodam ze blad wyswietlil sie kilka dni po tym jak zastapilem koncowki wydechu  na przelotowe (puste).. moze miec to cos wspolnego? z gory dzieki.

DJ Krystian

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:32:51 pm »
Wymieniałeś filtr paliwa? Przydało by się sprawdzić w jakim stanie jest pompa paliwa.

Sebastian X

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:42:39 pm »
P0171 Bank 1 combustion too lean
Engine misfire

Causes:
- Air intake leak between MAF Sensor and cylinder head
- Fuel filter / system restriction
- Fuel injector restriction
- IP Sensor fault (low fuel pressure)
- Low fuel pump output
- HO2 Sensor(s) (1/1, 1/2)
- harness wiring condition fault
- EFT Sensor fault (low fuel temperature)
- MAF Sensor fault (low intake air flow)
- Exhaust leak (before catalyst)
- ECM receiving incorrect signal from one or

eliminowałeś katalizatora czy tylko końcówkę? 

andrzej23

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:48:21 pm »
Na 90 proc przepustnica. Trzeba wyczyścić. Jak kombinowałeś przy katalizatorze to czujnik lambdy.

adijagi2001

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:56:52 am »
Dj Krystian na dniach bede wymienial olej i wszystkie filtry wiec sprobuje, odnosnie filtra paliwa to moze byc zamiennik czy tylko orginal? przypuszczam ze na warsztacie nie beda mieli tego od reki.. patrzylem na allegro jest kilka rodzaji tego filtru i cenowo rowniez ktory jest tym odpowiednim? natomiast pompy paliwa jeszcze nie wymienialem w Jagu, jak mozna sprawdzic w jakim jest ona stanie? dzieki.

Sebastian X, od strony silnika katalizatorow nie ruszalem, natomiast na warsztacie odcieli mi te duze puszki (chyba katalizatory) ktore znajduja sie juz przy koncu wydechu i dospawali pusty (tlumik) przelot..

Andrzej-23. jak nalezy prawidlowo wyczyscic ta przepustnice? opisalem wyzej odnosnie tego jak wymieniali mi tlumiki i co naruszyli myslisz ze to moze byc i czujnik lambdy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 12:40:03 pm wysłana przez Choina »

andrzej23

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:29:08 am »
Wyjmujemy przepustnice i czyścimy (klapkę która sie rusza na błysk, jej boczki tez) oraz ścianki przez które przelatuje powietrze (możliwe jak najlepiej, aby było widać stal). Pod przepustnica jest uszczelka, wyjmujemy i czyścimy (na błysk) oraz miejsce jej przylegania pod uszczelka (a pod uszczelka wlotu do silnika już nie trzeba, raczej ciężko by było, wiec sobie to odpuszczamy). Do czyszczenia używamy: Preparat, nafta, rozpuszczalnik albo benzyna ekstrakcyjna, pędzelek, waciki do uszu, szmata i sprężone powietrze.

adijagi2001

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2013, 12:31:35 pm »
dzieki tak zrobie i zobaczymy rezultaty, a jesli chodzi o czujnik lambdy?

Bedek

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:24:33 pm »
Miałem ten sam błąd ( 2,5 bez gazu) - występował w zimę (2011/12) tylko jak było zimno 5 st i mniej, zapalał kontrolkę wywalał błąd i nic poza tym ( chyba więcej palił). Warto dodac że kontrolka zapalała się jak silnik przez dłuższy czas chodził na wolnych obrotach. Zrobiło się ciepło problem zniknął sam. Latem zeszłego roku wymieniłem sondy ( pierwsze ) i w tym roku problem się nie pojawił. Wcześniej sprawdzałem szczelnośc dolotu, czyściłem co się da w tym przepustnicę ale nic nie dało błąd wywalało dalej. Nie wiem czy to faktycznie była wina sondy ale nic więcej przy silniku nie robiłem a problem już się nie pojawił.

adijagi2001

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:50:49 pm »
Andrzej-23 przeczyscilem przepustnice tak jak pisałes ,ale błąd nie zniknął.. :( jutro wymienie filtr paliwa,jeśli to nie pomoże dam wtryski do regeneracji.

Bedek. u mnie wyskakuje bez względu na temperature i zapala sie podczas jazdy,a na wolnych obrotach znika ,ale czek-engine świeci cały czas.. :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 15:25:05 pm wysłana przez Choina »

benjamin

  • Gość
Odp: blad na komputerze (P0171) kto pomoze?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:20:08 pm »
sprawdź dokładnie czy nigdzie nie zasysa "lewego" powietrza, zwróć uwagę na wężyki podciśnienia i na oringi w tych przepustniczkach po lewej stronie kolektora dolotowego