Autor Wątek: zamek w drzwiach s-type  (Przeczytany 3610 razy)

BOGDA

  • Gość
zamek w drzwiach s-type
« dnia: Luty 19, 2013, 21:40:19 pm »
Nie używam kluczyka z wygody korzystam ciągle z pilota ..wiec nawet nie wiem od kiedy mam zepsuty zamek...
Dzisiaj musiałam otworzyć kota z kluczyka a tu bach... Kluczyk wchodzi do połowy zamka i koniec ...użyłam odmrażacza mimo iż nie ma mrozu ...tak zapobiegawczo ... ;D niestety nic nie pomogło ..i nic sie nie zmieniło ...
Mam pytanie jak sie dostać do zamka i co mogło sie zepsuć???

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2013, 21:50:49 pm »
Smar w spraju i zapadki w zamku odpuszczą jak nie to tapicerka do zdjęcia zamek do wyjęcia razem z klamką.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

SHADOW

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2013, 14:20:17 pm »
Uważaj przy zdejmowaniu tapicerki bo w elemencie za który pociągasz podczas zamukania drzwi jest śruba schowana w dolnej części reszta jest już na zapinki wystarczy pociągnąć i wypiąć. Klamka wyjdzie tylko trzeba pokombinować na wszystkie strony. Ale po co to wszystko jak wkładka zamka będzie do wymiany to i tak trzeba do fachowca.

BOGDA

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2013, 18:25:09 pm »
rozbierałam już tapicerkę w drzwiach...  ;D pękła mi kiedyś linka na siłowniku od szyby ... chyba niestety skończy się na wymianie wkładki ..bo po smarze jak na razie ciągle nie ma efektów pozytywnych  :- pojecia 

SHADOW

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2013, 09:36:05 am »
no tak to się przeważnie kończy podpowiem tylko że jest opcja żeby nie mieć jednego kluczyka tylko do jednych drzwi a drugiego do całej reszty tylko jeden kluczyk dalej do wszystkiego ale to już kwestia większej kasy i fachowca od zamków

rodger

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2013, 11:06:16 am »
Wykręć wkładkę i oddaj do ludzi, którzy dorabiają klucze. Wymienią Ci zapadki we wkładce i będziesz miała jeden klucz do wszystkiego.

BOGDA

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2013, 11:20:55 am »
Mam dwa identyczne klucze -jeden zapasowy :-chyt ...dwa piloty -jeden zapasowy . :-chyt..i dwa zamki -bagazniki drzwi identyczne ...
Wiec ostateczna wersja dostania sie do auta przez bagażnik jest u mnie fizycznie  realna ...  ;D
Nie chciałabym zmieniać zamka i miec do niego drugi inny klucz  >:(

Jak sie dostac do wkładki? Przy  klamce nie ma zadnych śrubeczek  :( czy musze rozbierać tapicerke ?

rodger

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2013, 11:29:51 am »
Niestety tak, i w sumie dobrze że masz małe dłonie, będzie łatwiej :P. Nieciekawa praca.

BOGDA

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2013, 12:30:59 pm »
Małe dłonie ... ??????  
To plotka  :-zly .....  :-hehe

Jest ładna pogoda wiec dzisiaj lub jutro biore sie za rozbieranie tapicerki ..chyba ze zamek  sam odpuści ...  :D jak słoneczko w niego poświeci ...

rodger

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2013, 14:40:41 pm »
Oj tak z pewnością, kobieta ma dłonie jak ślusarz :)

d0magnum

  • Gość
Odp: zamek w drzwiach s-type
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2013, 18:38:03 pm »
bo po smarze jak na razie ciągle nie ma efektów pozytywnych  :- pojecia 
i nigdy nie będzie... we wkładkach wystawionych na czynniki atmosferyczne (wkładki samochodowe, wkładki drzwi zewnętrznych) stosuje się tylko i wyłącznie suchy grafit, do wszystkich specyfików typu smar , wd40 klei sie kurz , syf i to wszystko zasycha i po kilku miesiącach nie da się otworzyć kluczem... metoda jest wtedy jedna, płukanie, można użyć wd 40 ale trzeba lać tego sporo i delikatnie poruszać kluczykiem, a później demontarz wkładki , mycie i smarowanie suchym grafitem. Najprostsza metoda na dobre wkładki: raz w tygodniu otworzyć kluczykiem drzwi jak plebs  :-gwizd