Autor Wątek: konsultacja zawieszenia przed geometrią  (Przeczytany 3496 razy)

ktr

  • Gość
konsultacja zawieszenia przed geometrią
« dnia: Luty 18, 2013, 10:09:19 am »
Byłem dziś u gościa, u którego chciałem zrobić geometrię. Powiedział, że przed geometrią trzeba się upewnić, że nie ma żadnych luzów - zajrzał więc do zawieszenia. Stwierdził, że musze wymienić następujące rzeczy - prośba więc o konsultację co warto kupić, jakich firm (i nr części):

X-Type 2.5 rok 2001 USA Automat 4x4.

Przód auta:
1. Wahacze przednie: silent blocki tylne. Znalazłem na stronie internetowej inter carsu coś takiego: febi bilstein nr FE22137 cena detaliczna brutto: 132 zł / szt. Czy to jest ta właśnie część? Rozumiem, że na 2 wahaczę muszę kupić łącznie 2 sztuki (po 1 na wahacz)?
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

Tył auta:
2. Wahacze tylne wzdłużne: całe lub silent blocki przednie. Chyba można wymienić same silent blocki? Nie mogę namierzyć takich silent blocków, czy ktoś mógłby pomóc?

3. "Uruchomić" punkty regulacyjne z tyłu auta: są zardzewiałe i facet powiedział, że raczej nie uda się tym nic regulować. A że przód reguluje się pod tył to regulacja tyłu jest kluczowa.
Czy ma ktoś na sprzedaż albo gdzieś można kupić te śruby i nakładki? W środku idzie taka jak gdyby tuleja, gdzie też wszystko się zapieka. Może ktoś miałby tutaj wiedzę?

Będę wdzięczny za pomoc.

BlackV6

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 10:22:21 am »
u mnie też był problem z tymi śrubami musieli je upalić bo były tak zardzewiałe , z tego co sobie przypominam mechanik pojechał do sklepu i dobrał z jakiegoś mercedesa.

ktr

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2013, 16:24:21 pm »
Chętnie bym te śruby do regulacji tyłu kupił - może jakiś kolega ma do sprzedania np. z anglika?:)

Poza tym doradzicie coś odnośnie tych silent blocków?

BlackV6

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2013, 16:51:18 pm »
One są tanie nawet u dealera ale jak mi powiedzieli że mam czekać 4 dni aż przyjdą to nie miałem wyboru ,bo samochód miałem rozebrany na kanale a wyjechać musiałem .Silent blocki są nowe dostępne na aledrogo w śmieszne niskiej cenie nie zastanawiałbym się .

ktr

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2013, 20:28:46 pm »
Ad. 1: kupiłem 2 sztuki Febiego nr FE22137 po 114 zł za sztukę. Mam nadzieję, że będą pasować.

Ad. 2: czy ktoś mógłby mi pomóc z numerem tych silent blocków? W Inter Carsie nie byli w stanie pomóc.
Gość powiedział jednak, że być może cały wahacz tylny wzdłużny (wleczony) jest taki jak w Mondeo. Jeśli tak nr od Mondka jest 1206474 i cały nowy wahacz kosztowałby mnie 100 zł za sztukę. Lewy jest taki sam jak prawy. Tylko kto mi może podpowiedzieć, czy to napewno ten właśnie wahacz?

Ad. 3: zpytam o te śroby mimośrodowe w ASO Jag-a - jeśli nie będą drogie to kupię.

ktr

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 09:49:25 am »
Ad. 1 i 2: kupione.

Ad. 3: kupiłem śruby z podkładkami i nakrętki, ale podobno zardzewiałe śruby stoją w takich tulejach i jest ryzyko, że podczas całej zabawy tuleje się rozwalą. A chodzi o tuleje w wahaczu tylnym dolnym długim. W ASO powiedzieli mi, że tych tulei się nie wymienia i nie da się ich kupić, trzeba wg nich kupić cały wahacz tylny dolny dłuższy i kosztuje ponad 400 zł.

Czy macie na to jakieś sposoby? Np. żeby nie uszkodzić tych tulejek gumowo metalowych, przez które przechodzą śruby mimośrodowe do regulacji geometrii z tyłu? A jak już się rozlecą to może da się jednak od czegoś dopasować i wymienić? Bardzo proszę o pomoc, sprawa jest dla mnie pilna bo auto jest teraz w warsztacie.

Blekitny

  • Gość
Odp: konsultacja zawieszenia przed geometrią
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2013, 19:05:22 pm »
Witam, jeżeli dobrze zweryfikowałem, to wahacz tylni poprzeczny pasuje od mondeo III. W sklepie Forda w necie znajdziesz same tuleje i śruby regulacyjne do geometrii. Również silentblocki do wahacz tylnego wzdłużnego pasują do mondeo III z tym, że od kombi (jestem na etapie ich wymiany).
Pozdrawiam
Marek