Autor Wątek: wyciek płynu chłodniczego  (Przeczytany 16601 razy)

Kayyko

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2013, 22:40:10 pm »
przy okazji takich wycieków to mam pytanie, może ktoś wie czy zbiornik wyrównawczy do Xa benzyny będzie pasował na spokojnie z Xa Diesla?
D79218

Numer części to C2S18320. Nie ma różnicy czy to diesel czy benzyna.
czyli jak nr się nie zgodzi to część nie wejdzie czy mogę śmiało brać z diesla?
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 22:44:09 pm wysłana przez RedOctober »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2013, 22:43:18 pm »
przy okazji takich wycieków to mam pytanie, może ktoś wie czy zbiornik wyrównawczy do Xa benzyny będzie pasował na spokojnie z Xa Diesla?
D79218

Numer części to C2S18320. Nie ma różnicy czy to diesel czy benzyna.
czyli jak nr się nie zgodzi to część nie wejdzie czy mogę śmiało brać z diesla?

Musi mieć ten numer. W katalogu nie mam rozrysowane czym się różnią od starszego lub nowszego modelu.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 22:58:53 pm wysłana przez RedOctober »
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Kayyko

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2013, 22:55:50 pm »
przy okazji takich wycieków to mam pytanie, może ktoś wie czy zbiornik wyrównawczy do Xa benzyny będzie pasował na spokojnie z Xa Diesla?
D79218

Numer części to C2S18320. Nie ma różnicy czy to diesel czy benzyna.
czyli jak nr się nie zgodzi to część nie wejdzie czy mogę śmiało brać z diesla?

Musi mieć ten numer. W katalogu nie mam rozrysowane czym się różnią od starszego lub nowszego modelu.
ok dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 22:58:42 pm wysłana przez RedOctober »

ktr

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2013, 20:20:31 pm »
Nie wiem, czy dostała strzała z kamyka, z przodu wygląda OK i sucho, ale być może od wewnątrz - od strony silnika być może coś cieknie. Być może czeka mnie zakup nowej chłodnicy.

Sprawdziłem na razie cenę nowej chłodnicy w Inter Carsie - Nissens nr 66704 kosztuje 817 zł, drogo... poszukam jeszcze, może ktoś ma dobry pomsył i cenę? Może jakaś inna firma jest wg Was godna polecenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 20:31:12 pm wysłana przez ktr »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2013, 20:36:35 pm »
No do x-typa to chłodnica oryginalna kosztuje własnie  819 zł , trzeba by  zamiennik znaleźć albo pokusić sie o dobra i szczelna używkę . Możesz pocieszyć sie tym że te 819 zł za nowa to nic w porówaniu z XJ40 gdzie chłodznica wody kosztuje 1500 zł nowa oryginalna . Ja tam bym kupił nowa oryginalną .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

ktr

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2013, 09:49:58 am »
Okazało się, że to chłodnica. Cóż, tak bywa.

gural8813

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2014, 13:53:17 pm »
Mam problem. Mialem pekniety zbiornik wyrównawczy, i leciał płyn chłodniczy. Zbiornik wymieniony i po paru dniach widzę plame pod samochodem. tak jak na zdjęciu. Co to moze byc? Proszę o pomoc. moze ktos smsa napisze:) 791243393

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2014, 14:29:00 pm »
Winny może być korek zbiornika wyrównawczego. W nim jest zabudowany zaworek, który reguluje ciśnieniem. jeżeli jest zepsuty to płyn chłodniczy wychodzi na zewnatrz.

gural8813

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2014, 14:30:43 pm »
hmm korek syczy jak wyłączę silnik. a wyciek jest spod spodu auta koło pompy wody jak na załączonych zdjęciach

jacko

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2015, 13:51:46 pm »
a może by tak ktoś zrobił instrukcje wymiany chłodnicy co i jak trzeba rozebrać żeby ją wyjąć i wymienić?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2015, 20:56:04 pm »
a może by tak ktoś zrobił instrukcje wymiany chłodnicy co i jak trzeba rozebrać żeby ją wyjąć i wymienić?
A jest sens? Jest przecież X-type workshop manual, tam to jest opisane.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Pieszy

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2017, 19:03:13 pm »
Witam Was. Czy któryś z forumowiczów wie, lub mógłby sprawdzić co powinno znajdować się w zaznaczonej czerwonym kółkiem dziurze w zbiorniku wyrównawczym? Ucieka mi tamtędy sporo płynu przy próbie odpowietrzenia układu. Niestety nie znalazłem żadnego sensownego zdjęcia czy schematu, który by mi to wyjaśnił. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2017, 21:50:46 pm »
A siedzi tam w środku taki czworoboczny O-ring gumowy? Wiem, że może to banalnie brzmi, ale dla mnie to wygląda jak nieszczelność na tym łączeniu dwu elementów, albo gdzieś wokół śrub albo po prost w środku brakuje gumy, albo jest dana stara sparciała, pęknięta itp...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Pieszy

  • Gość
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2017, 07:55:19 am »
Właśnie niczego tam nie ma. Wyglądało to raczej na nietypowe gniazdo czujnika, albo kanalik odpływowy, ale leje się tamtędy płyn jak z kranu, lub zasysa powietrze gdy nie ma już czym rzygać. Najwyraźniej będę musiał to w jakiś sposób zasklepić.

Offline leszek85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2017, 13:01:35 pm »
Witam Was. Czy któryś z forumowiczów wie, lub mógłby sprawdzić co powinno znajdować się w zaznaczonej czerwonym kółkiem dziurze w zbiorniku wyrównawczym? Ucieka mi tamtędy sporo płynu przy próbie odpowietrzenia układu. Niestety nie znalazłem żadnego sensownego zdjęcia czy schematu, który by mi to wyjaśnił. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Witam koledzy, pozwole sobie odświeżyć tern temat, żeby nie pisac drugiego takiego samego.

U mnie płyn ucieka dokłądnie w tym samym miejscu, pod korkiem z takiej dziurki. Zbiorniczek zmieniałem, bo mi poprzedni pękł.

Co może być nie tak? Jakiś odpowiecznik uszkodzony? Jak jest gorące autoi zatrzymam sie i zgasze to słysze jak sayczy i ucieka ciśnienie przez tą dziurke, zarkałem to rękawiczką i przestało syczeć. co z tym można zrobić?
www.sotech.pl - Profesjonalne sklepy internetowe RWD