Autor Wątek: cewki  (Przeczytany 2676 razy)

dukigiant

  • Gość
cewki
« dnia: Styczeń 09, 2013, 22:14:12 pm »
Mam pytanko mam padnięte cewki zapłonowe z jaguarze Stype rok 1999 v6 3 L  kupilem przez neta 6 cewek nowych ale nie kumam jednej rzeczy moja końcówka vinu zaczyna sie od litery L a te co kupilem zaczynaja sie od M ,czlowiek od którego kupilem mówił że mieszczą sie w przedziale wiec o co chodzi z tym przedziałem i czy bedą dzialac bez problemu i dzieki za odpowiedz

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: cewki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2013, 23:10:40 pm »
Końcówka VIN - litera i pięć cyfr oznaczają kolejny egzemplarz pojazdu. Z tym przedziałem to chodzi o to, że w ciągu całego, np. dziesięcioletniego, okresu produkcji producent czasem wprowadza zmiany konstrukcyjne, zwłaszcza w celu usunięcia tzw. "chorób wieku dziecięcego". Problem w tym, że producent musi jakoś określić od którego egzemplarza modelu wprowadził jakąś zmianę i w tym celu posługuje się numerem VIN.
Tytułem przykładu. Masz tutaj taką cewkę: http://www.englishcars.pl/?productID=2528 , masz tam wskazane "Jaguar S Type 3.0 V6 1999-2002 do Vin M45254" Takie oznaczenie wskazuje, ni mniej ni więcej, na to, że powinna ona pasować do wszystkich egzemplarzy od początku produkcji aż do egzemplarza M45254, natomiast posiadacz egzemplarza M45255 musi już sobie szukać innej (nowszej wersji) części. A więc w tym przypadku mamy przedział od początku produkcji do egz. M45254. W załączeniu do tego posta masz tabelkę z VIN'ami i rocznikami S-type do 2003 r. Cewka, którą przykładowo wskazałem powinna pasować od rocznika 1999.25 do końca rocznika 2001, rocznik 2002.5 jest już na nowszej wersji cewki. Przedziały mogą występować też w innych wariantach, zależnie od tego kiedy i ile razy producent rozbił zmiany. Może być tak jak w powyżej, czyli np.  "do VIN M54321", a może być "od VIN M12345 do VIN N54321", albo też "od VIN M12345", czyli od tego konkretnego egz. do końca produkcji.

Wracając do Twojej cewki. Nie wskazałeś co prawda jaką konkretnie nabyłeś cewkę i jaki jest VIN pojazdu, jednak w oparciu o to, że masz rocznik 1999, a część jest do egzemplarzy zaczynających się już na M, a więc już od roczników 2001, zachodzi duże prawdopodobieństwo, że akurat ta część nie będzie pasować do Twojego auta z twojego rocznika tylko do nowszych roczników.
Upewnij się, czy Twoja cewka na pewno jest przeznaczona do egzemplarzy zaczynających się na M*****, czy może do kończących się na M*****.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

krzysztofk

  • Gość
Odp: cewki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:22:14 am »
Jeżeli masz końcówkę VIN na L, to musisz kupować częśći do M?????. tak jak kolega wyżej piszę przeważnie występują dwa przedziały do M54321  i drugi od M54321.
Twoje L jest w alfabecie przed M do Ciebie dotyczy pierwszy przedział. pozdrawiam

Połączono

widzę że te cewki różnią się nawet wyglądem
do twojego (ja też ma L i identyczne)



i do nowszego



« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 16:06:56 pm wysłana przez Choina »