Autor Wątek: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD  (Przeczytany 15765 razy)

marasZk

  • Gość
podgrzewane siedzenia - problem
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2013, 19:54:04 pm »
-od kilku tygodni przestało działać ogrzewanie fotela kierowcy, kontrolka się pali, bezpiecznik ok, dziś sprawdziłem moduł przekładając z fotela pasażera do fotela kierowcy i to samo. Fotel kierowcy  nie grzeje a pasażera ok.
jakieś pomysły?

- jak jest w ogóle z tym ogrzewaniem? w ilu miejscach powinno grzać, bo u mnie jak jeszcze działało to ciepło było tylko w uda, nie powinno podgrzewać też tyłka i oparcia tego fotela? u kumpla w pasu b5fl grzeje całe siedzenie.

jak to jest w waszych kotach?

radom82

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2015, 14:53:16 pm »
Mam dokładnie to samo , ktoś ma pomysły co sprawdzać ?

kornel68

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 09, 2016, 09:55:04 am »
Witam, mam XJ8 z grzanymi i właśnie pytanie czym bo po włączeniu przycisku fotela nad ekranem po krótkim czasie grzeje się kierownica a fotele bez wyraźnego odczucia, pytanie za 100pkt czy tym samym przyciskiem włącza się grzanie lusterek  ??

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 09, 2016, 15:02:27 pm »
W XJotach po 2003 roku podgrzewanie kierownicy włącza się wraz z podgrzewanym stołkiem kierowcy. U mnie było tak, że kierownica szybciej nagrzewała się niż stołek. Jeśli u ciebie stołek nie grzeje to trzeba sprawdzić moduł pod fotelem, a potem maty.
Podgrzewanie lusterek włącza się wraz z tylną szybą.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 09, 2016, 18:10:05 pm »
Musisz poczekać na to grzanie trochę to trwa w jaguarze. U mnie też kierownica jest ciepła bardzo szybko, fotele dopiero czuć po kilku minutach, i porównując z innymi autami jest to bardzo subtelne grzanie.

kornel68

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2016, 19:10:11 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź  ;D  trzymajcie się ciepło   8)

Offline adrianL

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 07, 2018, 11:13:46 am »
Cześć, odgrzewam trochę ten temat żeby nie zakładać nowego. Czy ktoś orientuje się gdzie występuje moduł podgrzewania w fotelach z obwodem pamięci, a raczej tych gdzie moduł grzania nie występuje pod siedzeniem z brzegu tylko jest gdzieś schowany. Rozkręcałem fotel pasażera, wyjąłem całą skrzynkę z przyciskami do sterowania i niestety natrafiłem na zbyt małe torxy (coś jak przy telefonach) których akurat nie miałem przy sobie. Zakupiłem zapobiegawczo moduł o którym wspomniano w postach wyżej jednak nigdzie go nie widać. Zastanawiam się czy to jest ten sam moduł czy w tych fotelach te moduły wyglądają inaczej? Dodam, że w miejscu gdzie, wg. postów wyżej występuje moduł podgrzewania, u mnie jest czujnik wagi. Fotel pasażera mi nie grzeje, lampka się nie zapala, kierowcy jest ok, stąd uznałem, że do wymiany jest moduł z racji braku podświetlenia przycisku, gdyby przycisk się podświetlił mógłbym obwiniać matę. Ma ktoś może zdjęcie modułu którego szukam?