Autor Wątek: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD  (Przeczytany 15624 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:30:25 am »
Widzę, że nikt nie ma pojęcia gdzie jest (lub gdzie są)  ten/te moduł/y od podgrzewania foteli... Szkoda, bo jakoś nie mogę odpuścic tej sprawy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to jutro wyjmuję fotel pasażera, aby sie mu przyjrzeć. O tym co z tego wyniknie postaram sie napisać.
Nie jestem elektrykiem, ale jak będę miał wyjęty fotel to mógłbym sprawdzić czy ta mata grzewcza jest sprawna... Ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to sprawdzić - podpiąć jakoś na krótko?
Fajnie byłoby gdybym miał jakąs podpowiedź w momencie gdy będzie odkręcony fotel, bo będe musiał go złożyć do 17-tej ponieważ mam wizytę u dentysty i będę potrzebował auta.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2013, 08:59:48 am »
Rozgrzebałem fotel pasażera i niestety nigdzie nie widzę zadnego modułu podgrzewania fotela. Siedzisko wyjete, zdjeta tapicerka i nic. Nie chce mi sie dalej grzebać, ale na dole jest blacha a na niej leży taki smieszny kondon, który słuzy do mierzenia wagi pasażera a na to idzie gąbka. W środku etj gąbki jest mata grzejąca i być może termostat (nie rozbierałem już tak daleko, bo się trochę boję). Do tej maty idą chyba 4 kable ale są 2 wtyczki
tak to wygląda
http://i45.tinypic.com/aviscg.jpg
jak to sprawdzić na krótko czy grzeja?
wydaje mi się, że tam jest jakoś podpiety ten termostat...
podpowie ktoś na których kablach mam sie wpiąć?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 09:23:54 am wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:26:18 am »
Moduł powinien być pod siedzeniem kierowcy a Ty chyba wyjąłeś fotel pasażera, wnioskuję po czujniku wagi.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:38:12 am »
tak to fotel pasażera
ale pod fotelem kierowcy też nic nie widać. Jest praktycznie to samo z tym, że jest z przodu jeszcze jedna kostak a nie ma modułu wagi
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:46:50 am »
a są luźne kostki. Może po prostu ktoś kiedyś wyjął? Albo miał kiedyś strzała w bok, wymieniony fotel kierowcy i ten ktoś kupił fotel bez modułu.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:24:08 am »
nie widziałem nic luźnego pod fotelem kierowcy
w tym wyjetym fotelu pasażera też nic nie ma luźnego
a wogóle to tam nie ma takiego miejsca aby mozna go było wkomponować (moduł wagi ma swoje miejsce, które dobrze pasuje)
ja bym stawiał na opcję, że ten moduł grzania jest gdzieś nad radiem za przyciskami od tych foteli
bo pod podłokietnikiem nie ma, ponieważ kiedyś wymieniałem moduł poduszek i rozbierałem cały ten centralny tunel
w innych miejscach też nie widziłem tam gdzie mozna zajrzeć - czyli w okolicach schowka pasażera i w okolicach kolumny kierowniczej, czyli juz wiele niejsc nie zostało do sprawdzenia
a co do historii powypadkowej to raczej odpada, bo w USA nie opłaca się takich samochodów naprawiać
tam sa inne przepisy (nie będe tłumaczył teraz)
na 99,9% ten samochód był bez wypadkowej przeszłości az do tej niewielkiej stłuczki po której ja go kupiłem
Wogóle to wszystko działało jak należy... do czasu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 10:29:11 am wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2013, 05:02:50 am »
gdy fotel pasażera jest odłączony od prądu nie świecą się kontrolki na tym przycisku odpowiadającym za podgrzewanie fotela pasażera
czyli obwód jesrt otwarty
a jeżeli np. byłaby przepalona mata to nie byłby otwarty???
więc albo to nie mata albo źle kombinuję
wniosek mi się nasuwa taki, że może coś sie z termostatem zepsuło (chciaż jeżeli by tak było to czy nie powinno wyłączać od razu grzania i tym samym nie powinny zgasnąc kontrolki na przycisku???)
już sam się gubię w tym wszystkim
ma ktos pomysł co to jest?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2013, 13:31:34 pm »
elektryk mi dzisiaj sprawdził matę i okazało się, że grzeje
ale wydaje mi się, że prawa strona była cieplejsza od lewej
czy to możliwe, aby ta mata miała 2 obwody i jeden grzał a inny nie?
do samej maty idą 4 kabelki, ale za co sa odpowiedzialne to już bez jej rozklejenia chyba nie da się odgadnąć
może jest tak, że moduł wszystko rozłącza nawet gdy jeden z obwodów jest przepalony (w przypadku 2 stref grzania)?
nie wiem sam, a ten elektryk miał mnóstwo innej roboty, więc nie dysponował czasem na jakąs głebszą analizę
i kazał przyjechac z tym zza 2 tygodnie

teraz jest pytanie, gdzie jest ten moduł od grzania foteli
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kriss987

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:33:20 pm »
ja znalazłem moduł pod siedzeniem kierowcy zaraz z przodu przyczepiony od dołu do fotela. wyglądał tak jak w którymś poście wcześniej. ale co mi to daje.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:45:40 pm »
Mógłbyc bardziej spraecyzować, gdzie jest ten moduł?
albo lepiej zrób jeszcze zdjęcie
i napisz o który moduł chodzi (ten Delphi - który jest raczej od zajętości fotela pasażera i jest pod fotelem pasażera pod siedziskiem w łateo dostępnym miejscu) czy ten Motoroli który jest od grzania foteli, ale ja go nie znalażłem nistety.

Piszesz dość niezrozumiale = jest z przodu przyczepiony do fotela z tyłu??? jak to rozumiec????
Ja jutro jade do elektryka z tym, może coś poradzi. Bo już zaczyna mnie to wkurzać, a w środę musze mieć złożony fotel, bo jadę na Słowację, więc jeżeli znalazłeś ten moduł od grzania to odezwij się jak najszybciej, dzieki
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kriss987

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2013, 22:32:51 pm »
napisałem od dołu nie od tyłu ;D. a jest z przodu i pisze na nim heated seat module. /motorola/
specjalnie dla was wyciągłem siedzenie i zrobiłem zdjęcia :-super. (od razu zrobiłem pomiary i mam spaloną matę siedziska- przerwany obwód :-cry)



W załącznikach dodajemy dokumenty, a nie fotki. Zdjęcia umieszczamy na zewnętrznych serwerze
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 23:30:25 pm wysłana przez Choina »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2013, 01:43:49 am »
wow
w końcu jakiś konkret!!!
idę zaraz do garażu, bo u mnie jest chyba inaczej jednak
Nie wiem jak pomierzyłeś tą matę, ale od tej maty idą 2 kostki (4 kabelki) i zaraz Ci podam które 2 kabelki u mnie podłączone powodują, że mata grzeje
u mnie mata fotela pasażera po podpięciu na krótko grzeje, więc to nie jest mata
no chyba, że ta mata ma 2 obwody (jeden na mocne grzanie, a drugi na słabsze)
Jutro wstawiam auto na cały dzień do elektryka i obiecał się przynajmiej postawić konkretną diagnozę co jest zepsute.
Zobaczymy co z tego wyniknie

Wróciłem z garażu i
Sprawdzając matę elektryk wpinał się w mniejszej żółtej kostce (tej co ma 2 piny) w brązowy , a w większej szarej 4-pinowej w kremowy kabel i wtedy mata grzała u mnie. Natomiast mój Jag nie ma tego modułu w tym miejscu (a po zdjęciu krisa już myślałem, że coś ze mną jest nie tak)
oto mój fotel kierowcy w tym samym miejscu, gdzie powienien byc ten moduł
http://i45.tinypic.com/1zml6xg.jpg
zdjęcie kiepskiej jakości, bo nie było jak podejść aby zrobić większą perspektywę, ale chyba wyraźnie widać, że jest inaczej. Nie ma modułu ale jest dodatkowa szara kostka w sąsiedztwie tej wiekszej kostki po lewej. Nie ma tam pod całym fotelem nigdzie tego modułu (no chyba, że jest on zamknięty w środku takiej większej plastikowej obudowy blisko sterowania elektrycznego fotela.
Moje następne pytanie do Ciebie Kris... Czy na drugim fotelu w miejscu lustrzanego odbicia masz zamontowany ten drugi moduł DELPHI???
Bo jeżeli nie masz to może w mowszych wersjach to ten moduł jest odpowiedzialny za funkcję grzania i zajętości fotela.

Sam już nie wiem co jest grane

I jeszcze jedno spostrzeżenie - na schemacie, który załączył Choina widać wyraźnie, że powinny być 2 moduły grzania oddzielne dla każdego fotela i dodatkowo powinno byc grzane siedzisko i oparcie, a ja nie zauważyłem u siebie zadnych kabli wchodzących do oparcia. Następna sprawa, to ze schematu wynika, że w macie powinien być termostat, a elektryk mi mówił, że z tego co on sie orientuje to w matach nie siedza żadne termostaty i działa to tylko na zasadzie załączenia czasowego. I jego słowa mają sens ponieważ jeżeli minie juz 10minut na załączonym grzaniu i sie ono wyłączy to włączając zaraz znów grzanie wyłączy się ono znów po 10minutach i tak  dalej. Gdyby był termostat to wyłaczyłby grzanie szybciej za tym drugim razem, bo przecież fotel byłby rozgrzany. Za dużo różnych hipotez. uff...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 02:33:58 am wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:01:38 am »
To musi być wersja przedliftowa.
U mnie (po lifcie) nie ma tego sterownika pod fotelem, a stołki grzeją.
Widocznie musiały zajść jakieś zmiany bo i sterowniki są inne.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

kriss987

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2013, 20:41:22 pm »
tak mój x jest z 2001r. i zmierzyłem że jest spalona miernikiem kabelki które idą do siedziska (są 4 /2xzielono-biały i żółty i brązowy) z czego brązowy łączy się szeregowo z żółtą wtyczką w której są już 2 kabelki czarne które idą do podgrzewania oparcia. obwód oparcia jest (zwarcie na mierniku) a ciąg dalszy w siedzeniu nie ma (przerwa w obwodzie). najprostszy sposób sprawdzenia mat moim zdaniem. tak samo sprawdzałem podgrzewanie lusterek. w razie czego podeśle zdjęcia lub zrobie jakiś prosty schemat z rysunkami i zdjęciami

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2013, 01:48:03 am »
fotel pasażera zrobiony. Było coś uszkodzone w module. Moduły w X-sach po lifcie są w bocznych cześciach foteli (te duże plastiki które podejrzewałem, że w środku moga kryc moduły - okazało sie że to sa własnie moduły). W fotelu kierowcy moduł jest dobry, czyli przyczyna jest inna (pewnie przepalona któras z mat). Elektryk mówił, że są one podłaczone szeregowo i wystarczy, że jedna sie przepali i koniec grzania. Pewnie ten drugi fotel tez byłby dzisija zrobiony, ale facet xle zanotował mój numer i nie mógł sie dodzwonić, aby zapytac czy może rozebrać fotel kierowcy. Umówiłem sie z nim za ok. tydzień na dalsza naprawę. Za fotel pasażera wziął 200PLN. Jeszcze zbyt dobrze go nie testowałem, ale z tego co zauważyłem to najwydajniej grzeje ta przednia część, a ta pod tyłkiem jakby mniej (też tak macie?). Oparcie też jaky słabo się nagrzewa. Nie miałem czasu tego posprawdzać, bo po przyjeździe musiałem złożyc i zamontować fotel i posprzątać środek auta.
W razie pytań służę pomocą.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black