Autor Wątek: czujniki cofania montaż  (Przeczytany 3241 razy)

krzysztofk

  • Gość
czujniki cofania montaż
« dnia: Grudzień 27, 2012, 16:33:03 pm »
witam, mam pytanie czy ktoś montował nieoryginalne czujniki cofania? jak je najlepiej zamontować tak jak originalne tzn 2-wa środkowe wyzej a 2-wa skrajne niżej ,czy wszystkie w jednej lini.
jak wygląga sprawa z miejscem na czujniki , czy za zderzakiem nie ma jakiejś metalowej belki itd. za wszystkie podpowiedzi dziekuję.
ps. może ktoś ma zdjęcia np auta bez zderzaka, tyłu zderzaka lub coś co może pomóc, bo nie chcę ściągać zderzaka.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 16:40:28 pm »
Zderzak musisz ściągnąć do montażu. Belka oczywiście jest pod zderzakiem ale w niczym to nie przeszkadza. Jeśli chcesz zamontować nieoryginalne to zamontuj je po prostu w miejscu oryginalnie do tego przeznaczonym. Na wewnętrznej stronie zderzaka są obrysy do wycięcia otworów. Mam oryginalne czujniki i moduły a nawet wiązkę zderzaka i głośniczek...ale co dalej z tym zrobić to nie wiem, nie jestem elektrykiem/elektronikiem ?????? inna sprawa, że taki zestaw np Valeo wyjdzie dużo taniej niż oryginalny.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2013, 22:03:45 pm »
a jak wygląda temat asystenta parkowania oryginalnie ale w kabinie? gdzie jest pipczyk itd? montując jakiś uniwersalny zestaw chciałbym możliwie podobnie zrobić to jak w oryginale ;)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2013, 22:08:46 pm »
hmm, wiesz co. Ja nie wiem czy instalacja nie jest standardowo przygotowana na czujniki. Mam czujniki, centralkę i "pipczyk". Musiałbyś tylko sprawdzić czy masz wyjście w bagażniku (tam, gdzie wnęka na dojazdówkę) na centralkę. "Pipczyk" jest pod tylną półką.

krzysztofk

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2013, 17:55:51 pm »
a jak wygląda temat asystenta parkowania oryginalnie ale w kabinie? gdzie jest pipczyk itd? montując jakiś uniwersalny zestaw chciałbym możliwie podobnie zrobić to jak w oryginale ;)

informuj jak zamontujesz, też chce montować, tylko nie ma pogody narazie. Ciekawi mnie jeszcze czy nieoryginalne czujniki można założyć tak jak oryginalne tzn 2wa wewnętrzne wyżej a skrajne niżej, czy bedą działać ok?

rodger

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:10:11 am »
Jagar Parts ile chcesz za czujniki?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:20:27 am »
ale same czujniki czy cały komplet z mocowaniami, centralkę, głośniczek i wiązkę zderzaka?
Czujniki 100zł/szt , mocowania 25zł/szt, centralka 250zł a reszta jakieś grosze.

krzysztofk

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:36:45 pm »
Panowie czy ktoś podpowie jak zdemontować tylni zderzak, bo chce zabrać się za montaż czujników cofania. dzieki

amigo

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2013, 02:04:17 am »
Z tego co pamiętam śrubki mocujące zderzak są na kluczyk 10 i są w linii górnej krawędzi zderzaka od strony bagażnika. Musisz zdemontować wykładziny boczne bagażnika i osprzęt elektryczny nawi,komputer tyłu itp żeby dostać się do wszystkich śrubek. Dolna część zderzaka mocowana korkami. Nie pamiętam czy pod nadkolem nie ma po jednej śrubce, ale to sobie sprawdzisz szybko:)
Powodzenia!  8)

krzysztofk

  • Gość
Odp: czujniki cofania montaż
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:54:20 pm »
dzięki, bedę próbował.