Autor Wątek: Spadek mocy w X-Type 3.0  (Przeczytany 8273 razy)

Bedek

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2012, 20:02:45 pm »
Skok napięcia po odpaleniu jest normalny, choć w moim aucie występuje nie zawsze - może to zależy od stanu nałądowania akumulatora ?? Natomiast napięcie ładowania mam ok 14V 13,8-14,2V i to raczej jest poprawne.

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2012, 19:23:12 pm »
Fuck!!! Niestety nie koniec moich przebojów... Okazało się jednak, że to silnik. Potrzebuję zrobić remont, albo wymienić na jakiś używany. Szczerze mówiąc wolałbym remont, z używanym nigdy nie wiadomo... Czy ktoś ma namiary gdzie można dostać części takie jak np pierścienie? W salonie chcą 400zł za komplet na jeden tłok. Help!

kborut

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2012, 10:23:19 am »
Ja miałem podobną akcie okazało się że główne kable prądowe do wymiany wyglądały na ok a jednak były zasniedziale wymieniłem kabel z aku do rozrusznika i do alternatora i jest igła

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2012, 16:18:09 pm »
Chciałbym podsumować moją przygodę... Głównym problemem okazała się awaria katalizatora. Przepalił się i to tak pechowo, że zatkał szczelnie wylot spalin. Ciśnienie nie miało którędy uchodzić, więc przedostawało się na dół silnika poprzez szczeliny między pierścieniami a cylindrem. Ujawniło się to po uszczelnieniu miski olejowej, kiedy to ciśnienie nie miało ujścia i olej zaczął wyciekać odmami. Po rozebraniu silnika okazało się, że stanęły pierścienie olejowe, przez co przepchanie katalizatora nie przyniosło większej poprawy. Silnik się nie przytarł, pierścienie są w normie, dostały jedynie panewki. W poniedziałek odbieram kota i zobaczymy czy to wszystko. Nie tłumaczy to problemów z ładowaniem, czy skoku temperatury o którym pisałem. Przeczyściłem wszystkie złącza, sprawdziłem kable od aka, zobaczymy, może będzie ok.

vivaldi

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2012, 12:51:48 pm »
z tym ładowaniem w x typie tak jest dokładnie tak jak napisałeś i tak jak ci mówili mechanicy najpierw  po zapaleniu jest 15  a potem spada

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2012, 00:11:19 am »
I po problemach! Wymieniłem jeszcze czujnik stukowy, wywalał błąd. Teraz zostało tylko zrobienie powrotu, żeby zlikwidować błąd ciśnienia paliwa w listwie przy jeździe na gazie. Silnik chodzi jak rakieta, po odkręceniu korka wlewu oleju, zero dmuchania. Bałem się, że będzie gorzej :)

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: Spadek mocy w X-Type 3.0
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2012, 05:08:13 am »
Powrót gazu zrobiony, wszystko działało super. Silnik okazał się jednak rzeźnią, po czasie znowu panewki.... Wymieniam na nowy, chyba jedyna rozsądna decyzja, szkoda że nie zrobiłem tak od razu. W starym silniku było grzebane nie raz, a papudraków nie brakuje.... Przy wymianie silnika okazało się, że przewód z głównej wiązki do czujnika stukowego był puszczony gdzieś obok wydechu i się niestety przepalił. Złe działania tego czujnika również mogło doprowadzić do uszkodzenia panewek....