Autor Wątek: nieznana usterka/błąd  (Przeczytany 2660 razy)

lmxlmxlmx

  • Gość
nieznana usterka/błąd
« dnia: Grudzień 01, 2012, 19:13:02 pm »
Witam,

Nie do końca wiem jak określić to co dzieje się z moim kotem. Mianowicie wczoraj ruszając spod domu po przejechaniu kilometra/dwóch usłyszałem trzy piknięcia jedno po drugim w mniej więcej jednosekundowych odstępach, powtórzyło się to jeszcze może trzy razy co jakieś dwie minuty, dzisiaj sytuacja również się powtórzyła . Żadna z kontrolek się nie zapaliła, żadnego komunikatu na wyświetlaczu, brak jakichkolwiek zmian i innych symptomów.
Zauważyłem też, że puściła uszczelka w zbiorniczku płynu od spryskiwaczy bo po prawej stronie widać jak kapie przy dolewaniu płynu. Zastanawiam się czy te zdarzenia nie są czasem powiązane (sygnalizuje piknięciami małą ilość płynu), ale nie mam akurat dostępu do manuala, chociaż raczej w to wątpię, gdyż pikało tylko dwa razy a silnik był odpalany kilkakrotnie (powinno pikać przy każdym uruchomieniu silnika).

Jeżeli chodzi o warunki to za pierwszym razem zdarzyło się to po odpaleniu rano po postoju na zewnątrz (temperatura nie spadła poniżej 3-4 stopni), natomiast dzisiaj po wyjechaniu z ogrzewanego garażu (pierwsza sytuacja-stanie w korku, druga podczas jazdy), także tutaj też nie widzę analogii.

Kot to diesel 2.2 2005 rok z manualną skrzynią.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. 


lmxlmxlmx

  • Gość
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2012, 02:21:31 am »
Po przestudiowaniu manuala jedyne co ewentualnie pasuje do objawòw to 'airbag system failure', ale przy tego typu usterce powinien byc chyba przewidziany komunikat jezeli nie kontrolka, w koncu jest to dość poważna sprawa.

zadek07

  • Gość
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2012, 06:57:17 am »
Sprawdz czy po przekreceniu kluczyka wyswietlaja sie wszystkie kontrolki na desce airbgag, abs, silnika, taka sprezynka od swiec zarowych. Byc moze mktos juz cos kiedys kombinowal i wyciagnal zaroweczki i stad nie ma zadnego komunikatu.

lmxlmxlmx

  • Gość
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2012, 18:03:37 pm »
Problmow ciag dalszy...
Dzisiaj po odpaleniu i przejechaniu kilkuset metrow silnik zgasl i pojawil sie komunikat dsc system fault, po ponownym odpaleniu ta sama sytuacja.
Pomoglo odpalenie i pozostawienie na luzie przez 10 minut, az sie lekko nagrzal.
Po tym czasie chodzil normalnie, ale pikanie z pierwszego postu pozostalo.

Wszystkie kontrolki sa sprawne.

Moze to wina paliwa? Ostatnio zalalem cos co sie nazywa biodiesel na 'bliskiej' (nie jest to paliwo z rzepaku).

Do serwisu moge go wstawic dopiero pod koniec tygodnia a teraz jest mi potrzebny, ale boje sie ze moge tylko pogorszyc sprawe. Na poczatek doleje dobra jakosciowo rope.

Ps. Sory za brak polskich czcionek.

BlackV6

  • Gość
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:28:49 pm »
Dsc raczej nie ma nic wspólnego z gaśnięciem silnika ,ale może ma to związek z brakiem prądu lub komputerem przeczyścić złącza na komputerze bo może już czaas

lmxlmxlmx

  • Gość
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2012, 23:59:29 pm »
Może to glupie pytanie, ale gdzie znajdę komputer?  ??????

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: nieznana usterka/błąd
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 00:42:56 am »
Kolego pikanie w tdci są związane z układem wtryski pompa czujnik na listwie paliwa lub w ostateczności wtryski a te nie powinny pikać.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.