Autor Wątek: Automat - dziwne zachowanie  (Przeczytany 2744 razy)

ron.novy

  • Gość
Automat - dziwne zachowanie
« dnia: Październik 20, 2012, 18:51:30 pm »
Czesc! Mam do was pytanie odnosnie skrzyni automatycznej w jagu. Czy wystepowaly automaty 6 biegowe w 3 litrowej v6? Bo mam wrazenie jakbym mial w skrzyni 6 biegow. Nigdy na to nie zwracalem uwagi odkad kupilem auto ale teraz jakos tak bardziej sie temu przygladam. Auto normalnie zmienia biegi 1-2-3 po czym wchodzi 4 i po 1-2sekundach wchodzi tak jakby "5" ale troche mocniej nie jest to jakies szarpniecie ale jest ona bardziej wyczuwalna. po chwili wchodzi kolejny bieg wiec albo to 6 albo cos jest nie tak z 4 biegiem tak jakby wchodzil podwojnie (jakby sie nie zalaczal odpowiednio). Jak przesuwam galke manualnie z D na 4 to redukuje ladnie tak jakby o dwa biegi tzn wchodzi 4 i potem 5 to dziwne bo skoro ma blokowac do 4 to po co wchodzi 5 bieg? Czy ktos moze mi to wytlumaczyc. Ogolnie reasumujac skrzynia pracuje bardzo dobrze zadnych dziwnych zachowan nie odnotowalem. Moc jest kickdown jest. wsteczny dziala prawidlowo. auto po wrzuceniu na D delikatnie sie toczy czyli niby wszystko dziala jak nalezy. rozpedzanie auta jest bardzo plynne przy duzym przyspieszeniu tego nawet nie zauwazam tego "podwojnego" biegu :P mozna to dostrzec przy spokojnej jezdzie. Dodam ze poprzedni wlasciciel wymienial sterownik skrzyni jakos 2-3 miesiace przed moim kupnem auta. Moze tam cos sknocili? zla adaptacja?

Połączono

Moze podczas zmiany z 3 na 4 wystepuje slizganie biegu i wchodzi on dopoiero po przekroczeniu 2 tys obrotow? Nie wiem jak to sprawdzic... Sprawdzalem jeszcze dzisaij i redukcja z najwyzszego na jeden bieg nizej jest Ok. Niby wsyzstko wydaje sie ok tylko to dziwne przejscie z 3-4. wchodzi niby ten 4 bieg dochodzi do 2-2,5 tys obrotow i wskakuje mocniej bieg wyzej obroty wtedy sa 1,5 tys dochodze do 2,5-3 tys. i potem jeszcze jeden. przy dynamicznej jezdzie nie czuc nic. wyszstko wchodzi plynnie tylko jakby bylo 6 biegow ;) ktos moze mi to wyjasnic? dziwna sprawa

Połączono

Powrócilem do tematu bo do tej pory jeszcze sie tym nie zajalem. Kolejna ciekawostka jest to ze przy ostatnich mrozach (-5,-10) jadac samochodem na zimnej nie rozgrzanej jeszcze skrzyni wszystko bylo super. normalnie wchodza 1,2,3,4,5. Ta czworka dziwnie sie zalacza jakby dwa razy po rozgrzaniu skrzyni. Jakies pomysle? :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 23:10:18 pm wysłana przez Choina »

Bedek

  • Gość
Odp: Automat - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2012, 09:36:11 am »
Mam dokładnie tak samo jak u Ciebie, też myślałem że to błąd ale jeździłem innym X-em i było tak samo. Jest jeszcze tak że jak wskoczy 4 i dodasz gazu to, to szybkie przełączenie na następny bieg nie występuje tak od razu tylko trochę "pociągnie" na obrotach.

ron.novy

  • Gość
Odp: Automat - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2012, 23:01:08 pm »
Dokladnie tak jak piszesz. Idento. O co kaman?:p Najlepsze jest to ze jak ciagnie na tej niby nie zalapanej 4 to auto jedzie, przyspiesza... dziwne

Połączono

Jeszcze druga sprawa jaka wychwycilem to delikatne szarpniecie jak redukuje z 2 do 1 np. jak zwalniam na progu zwalniajacym automat jest na 2, przejezdzam prog daje deliatnie gaz i czuje jak redukuje do 1 i jest delikatne szarpniecie... w druga strone z 1 na 2 jest ok :P

Połączono

przy dzisiejszym serwisie odkrylem mokra skrzynie od spodu od oleju (pewnie jakis maly wyciek) + z skrzyni rozdzieczej tez jakis gesty smar. Przerazilem sie... Drogie bedzie naprawienie tego?

Połączono

Mechanicy strasza mnie sporymi kwotami... :/ Jak takie wycieki sie uszczelnia w skrzyni rozdzielczej i automacie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 04:22:46 am wysłana przez Choina »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Automat - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2013, 04:53:56 am »
A skąd my mamy wiedzieć skąd masz wycieki i jak obfite. My tutaj nie wróżymy z fusów. Skoro mechanik widział i tak zdiagnozował to pewnie tak jest. Nie podoba się cena to podjedź do innych i wysłuchaj co inni mają do powiedzenia. Podjedź do zakładu co naprawia tylko skrzynie i niech się wypowie. Dowiesz się odnośnie ślizgania i wycieków. Chyba nie chodzisz do szewca żeby ci garnitur uszył?  Tak z ciekawości się zapytam. Ile dałeś za tego iksa że tyle problemów z nim masz?

P.S. Zasady netykiety
Zalecenia netykiety
...
8.zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

ron.novy

  • Gość
Odp: Automat - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2013, 13:58:57 pm »
Przepraszam po prostu nie ufam mechanikom bo wiele razy robili mnie w kuku dlatego wole zapytac najpierw tutaj. Zaplacilem za mojego ixa z 2002 roku 23 000zl. Wszystko bylo ok. Do czasu...