Autor Wątek: szarpnięcie przy przyśpieszaniu  (Przeczytany 2622 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
szarpnięcie przy przyśpieszaniu
« dnia: Październik 20, 2012, 00:07:40 am »
Mam pytanko? Przy przyśpieszaniu, jak wchodzi trzeci bieg, to czuć takie delikatne szarpnięcie. Olej jest ok. Jest to xj40 4.0 z 1994 r. Czy to są objawy zbliżającego się remontu skrzyni? :(

MrDaimler

  • Gość
Odp: szarpnięcie przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2012, 09:22:29 am »
Niekoniecznie. W moim aucie poszarpuje dwójka i czwórka. jest tak od kiedy go mam nic sie z tym nie dzieje. Trochę to uciążliwe i drażniące ale można się przyzwyczaić. Tez posiadam 4.0 wiec i 4hp24

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: szarpnięcie przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2012, 19:30:55 pm »
serdeczne dzieki za odpowiedź.

KinceK

  • Gość
Odp: szarpnięcie przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2012, 17:16:13 pm »
Na temat skrzyni 4hp24 mogę trochę powiedzieć, zgłębiałem temat przy okazji mojej 850i gdzie był ten sam automat, w końcu się pospieszyłem za bardzo i wyremontowałem skrzynię za kwotę 5 tys - wraz z konwerterem, a luzy okazały się w moście. Ale jeżeli poziom oleju jest ok to już niepokojący objaw(nie powinno szarpać, a przy zbyt niskim czasami tak się dzieje). Sprawdzić należy łącznik gumowy na wale i luzy przy dyfrze, może być tam jeszcze jeden łącznik. A masz luz kiedy jedziesz na 4 z zapiętym lock-upem(zapina się przy ok 80) w momencie dodania i puszczenia gazu? I czy na pewno jest właściwy olej zalany dexron II lub nowszy dexron III powinien być zalany. Pozdrawiam i powodzenia.


Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: szarpnięcie przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2012, 18:45:40 pm »
Właśnie umówiłem się z moim mechanikiem  na większy przegląd to spisze sobie wszystkie wskazówki które od Was otrzymałem i  mam nadzieję że posprawdzają to dokładnie. Jeszcze raz dziękuję za porady.