Autor Wątek: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine  (Przeczytany 3101 razy)

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« dnia: Październik 01, 2012, 18:05:21 pm »
Witam wszystkich.
Posiadam jaguara X-Typa 2,1 benzyna, skrzynia automat z 2003r wersja europejska. Otóż  od niedana pojawiły mi się dwie kontrolki na desce rozdzielczej, check-engine oraz AIRBAG.

Zacznę od  check-engine, gdy podłączyłem pop komputer wyskoczyły mi błędy P0305, P1000, P1313.
P0305-Cylinder nr. 5 wykryte wypadanie zapłonu, ale nie wiem co oznacza p1313. Auto podczas jazdy przerywa, jak się przejedzie ok 30 km to trochę mniej ale czuć ze jest słabsze. Czy to możne być wina świecy lub cewki zapłonowej? Skasowałem błąd, jag dalej przerywał, ale kontrolka się nie świeciła przez jakiś czas. Nie wiem od czego zacząć, który to jest piąty cylinder?

Jeśli chodzi o airbag to kontrolka miga trzy razy, następuje przerwa, po przerwie trzy razy, czyli kod migowy 33 - Seat Belt Pretension fault – drive. Pirotechniczne napinacze pasów kierowcy - awaria obwodu okablowanie, napinacz pirotechniczny, jak do tego się do dobrać? mam zdemontować pas, czy sprawdzić przewody?

Borys X-Type

  • Gość
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2012, 12:32:06 pm »
Kotek po wypadku?

Sebastian X

  • Gość
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2012, 16:09:41 pm »
P1313 Misfire Catalyst Damage Bank No. 1

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2012, 22:53:00 pm »
Tak kotek miał delikatna kolizje z przodu, ale wszystko było dobrze prze około miesiąc, później kontrolka się zapaliła. Ostatnio poruszałem trochę kabelkami pod siedzeniem i kontrolka od poduszek nie świeciła przez 2 dni, a dzisiaj od nowa się zapaliła. Może coś tam nie łączy? Morze ktoś czym zawadził pod fotelem i zostało coś naderwane.

Jeśli chodzi o przerywanie kota, jak myślicie czym może być spowodowane? to będzie wina cewki, świecy, czy może katalizator jest uszkodzony? Najbardziej przerywa gdy jadę 70km/h tak 1600 obrotów. Jag odpala bez problemu, tak samo zbiera od jedynki dobrze, tylko na wyższych biegach jak dodam gazu to przerywa, muszę to robić delikatnie aby kotek się nie dławił.

Sebastian X

  • Gość
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2012, 12:28:37 pm »
Masz samochód na gaz?

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2012, 14:30:35 pm »
Brak gazu. :-nie

BlackV6

  • Gość
Odp: pirotechniczne napinacze pasów, kontrolka cheg-engine
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2012, 14:51:44 pm »
Sam sobie odpowiedziałeś już co może być przyczyną ,zacznij od cewek i świec :)