Autor Wątek: czy emulator cisnienia paliwa dziala czy tylko zawor zwrotny zadziala x type lpg  (Przeczytany 3800 razy)

jet

  • Gość
Klaniam sie wszystkim tym co maja pojecie, co go nie maja a lubia sie wypowiedziec i tym co uwazaja ze odpowiedz juz byla lecz nie na temat lub pozbawiona sensu.
 Chodzi o x type 2.5 2002 eropejski z lpg, temat znany - problem z cisnieniem paliwa na listwie. Czy jest ktos komu emulator pomogl? bo mimo oszukiwania stalego cisnienia i tak w listwie rosnie i glupieje na benzynie. Jesli dziala emulator to jaki? i czy ten dzialajacy reguluje cisnienie czy tylko oszukuje a cisnienie w rzeczywistosci rosnie. Czy tez jedynym rozwiazaniem jest zwrot paliwa do baku? gdzie mozna taki zawor dostac, elektryczny ktory bedzie sie otwieral gdy cisnienie podskoczy do 3,9 kpa. I gdzie ujscie odprowadzenia umiescic?
 Prosze o odpowiedz tych co maja z tym doswiadczenie a Ci ktorzy uwazaja ze pelna odpowiedz juz tu jest niech wskaza miejsce albo zamilkna, bo odpowiedz typu tak emulator lub tak przelew nie jest zadna odpowiedzia. Tylko konkretne osoby prosze o konkretne odpowiedzi.

ktr

  • Gość
Odp: czy emulator cisnienia paliwa dziala czy tylko zawor zwrotny zadziala x type lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2012, 11:16:39 am »
Żaden emulator ciśnienia paliwa (tzw. FPE) Ci nie pomoże. Ja w moim Xie walczyłem z tym ponad rok - miałem różne emulatory i zawsze było źle, wszystkie wywaliłem do kosza po założeniu mechanicznego powrotu paliwa. Zero błędów, check się nie świeci, chodzi dobrze na gazie i na benzynie. Bez emulatorów.

Jak dokładnie powinien być wykonany powrót paliwa działający gdy auto jedzie na gazie i nie działający gdy na benzynie to powiedzą Ci chłopaki na Forum LPG. Nie jednego X-a naprawiono właśnie powrotem paliwa. Zamykanie powrotu gdy auto chodzi na benzynie robi najprostszy elektrozawór podłączony do prądu od kompa gazowego. Reszta materiałów też prosta - wężyk paliwowy, zwężka, itp. Trzeba tylko znać właściwą średnicę zwężki - to powiedzą Ci na Forum LPG. U mnie wężyk leci w odpowiednich miejscach pod samochodem i benzynka wraca sobie do baku (dosyć wysoko, ale nie żeby przeszkadzało w tankowaniu benzyny na stacji).