Autor Wątek: Fotelik dla dziecka  (Przeczytany 8634 razy)

Luka

  • Gość
Fotelik dla dziecka
« dnia: Lipiec 01, 2012, 16:20:41 pm »
Witam wszystkich, niedługo będę ojcem i staje przed dylematem kupna fotelika dla malucha i nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać żeby był bezpieczny a zarazem pasował do X-Type. Może niektórzy z was maja jakieś ciekawe foteliki i mogli by je opisać np: model, system mocowanie firma i takie tam.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 16:31:49 pm »
http://fotelik.info/ Polecam tą stronkę coś na pewno wybierzesz. Osobiście polecam do 9kg Maxi Cosi Cabrio Fix - 2 synów to i dwie sztuki używam :) Foteliki bardzo dobre jakościowo.

BlackV6

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 17:31:07 pm »
Tfotelik  ;D na 100% pasuje do X-type i zajefajnie wygląda

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2012, 03:46:49 am »
Jak ma być bezpieczny to tylko z isofixem. Zobacz w sieci testy zderzeniowe bez i z tym systemem mocowania.
Moje dziecko miało RÖMERa. Kilka lat temu najbezpieczniejsze foteliki.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

daniel

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2012, 08:54:03 am »
Ja polecam Britaxa z katalogu Jaguara - kupiłem w JLR. Pasuje idealnie do X'a. Cena średnio atrakcyjna, ale jestem zadowolny.

warcz

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2012, 13:24:56 pm »
BRITAX RÖMER najlepszy moim zdaniem zarowno dla noworodkow jaki w przedziale 8-18 kg. Mielismy i nadal mamy Romer Babe Safe Plus II a teraz przyszla kolej na Romer King Plus i znowu jestesmy zadowoleni. Dobry stosunek ceny do jakosci i bezpieczenstwa. Podobno niezle sa tez Maxi Cosy ale my zdecydowalismy sie na kontunuacje z Romerem, bo nie mielismy z nim zadnych problemow a i wygoda jest super. No i super pasuje kolorystycznie do wnetrza sporta :)

greggor

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:46:23 pm »
Podłączę się pod  temat, bo właśnie dziś sprawdzałem fotelik (9-18 kg) maxi cosi priori dla pociechy i nasunęły się wątpliwości, a mianowicie.. Z uwagi na to, iż tylna kanapa jest skórzana i w dodatku dość wyprofilowana interesujący fotelik niezbyt pewnie dał się zamocować tzn. podstawa fotelika niebyt dobrze przylega do siedziska, a w związku z tym ślizgała się. Sprzedawca twierdzi, że taki problem będzie ze wszystkimi fotelikami z uwagi na podobną wielkość podstawy fotelika.
Zatem mam pytanie... jaki fotelik pasuje do tak profilowanej kanapy w X-ie i czy są jakieś adaptery pozwalające bezpiecznie zamontować fotelik.   

wiadereczko

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2012, 23:19:22 pm »
Ja też używam Maxi Cosi tylko że z adapterem do podstawy (bez iso fix) i jestem zadowolony.
ale pewno wszystko by się okazało gdyby doszło do wypadku ale nie chcę osobiście tego sprawdzać.

Przejechałem całą Europę z 5 miesięczną córką mi nawet zniosła to dobrze i lubi spać w tym foteliku.

greggor

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2012, 08:48:51 am »
Możesz coś więcej napisać o tym adapterze do podstawy...tzn. gdzie go dopadłeś i jak się ma on do siedziska kanapy  tak wyprofilowanego w naszych X-ach, bo rozumiem, że bez tego adaptera fotelik raczej średnio spełnia swoją funkcję i jest niestabilny. Jaki model fotelika maxi cosi posiadasz?

wiadereczko

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2012, 12:20:59 pm »
Na razie załączę linka żeby było wiadomo o co chodzi a jak będę miał chwilkę zrobię wam zdjęcie

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplay0_10751_-1_9513_10001

i są dwie wersje do montowania w uchwyt iso fix i do pasów ( ja mam ten)
a fotelik    Maxi Cosi Cabriofix.

Dodam że chciałem zamontować uchwyty isofix ale cały koszt był większy niż tej podstawy.

Shakur

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2012, 08:38:25 am »
ja właśnie kupiłem RECARO Młoda dobrze się w nim czuje fotelik stabilny wygodny solidny wyprodukowany u niemca nie made in china co moim zdaniem ma wpływ na jakość

Luka

  • Gość
Odp: Fotelik dla dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2012, 17:15:45 pm »
Dziękuję bardzo za poradę. Nasz urwisek ma teraz ROMER Safefix Plus i dla nas jest rewelacyjny.