Autor Wątek: Pytanie o benzyne  (Przeczytany 7790 razy)

Joa Alex

  • Gość
Pytanie o benzyne
« dnia: Grudzień 08, 2008, 15:31:48 pm »
Witam,
w zwiazku z tym że benzyna na stacjach tanieje jak szalona  :-za mam pytanie o sens kupna  E98.
JA w instrukcji mam napisane żeby lać E95 i zawsze taką benzyne lałem do baku ale w zwiazku z tym że w mojej najbliższej stacji cena E98 jest tylko 10 gr wyzsza mam pytanie czy gdybym dolał 98 to bedzie jakaś różnica w pracy silnika czy osiągach?? Czy to bez znaczenia?? Aha i czy można dolać 98 do baku jeśli jeszcze w nim zostalo trochę starej 95 czy dolać do prawie pustego baku??
Co myślicie?
Pozdr

adam74

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2008, 17:44:35 pm »
odebrałeś autko po naprawie  :-yipee :-yipee

ja tam zawsze leję 98

tomz

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 18:04:07 pm »
super, że kot już zdrowy Joe Alex  :-V
a benzynkę możesz do woli mieszać  ;D tylko po co przepłacać  ??????

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2008, 21:10:43 pm »
no na reszczie kotek wrocil do forme  :-yipee bardzo sie ciesze. moze podzielisz sie w dzial
warsztatu z efektem koncowym oraz cena naprawe ?

co do 98, jak mozesz byc pewien ze naprawde lejesz 95 oktan z dystrybutora to jest to
wystarczojacy. jednak w tym co radzio napisal jest cos, jak tankuje 98 to moj auto pali
ok 8 proc mniej.

adams

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2008, 21:26:18 pm »
Witam!
Slysze ze Joe masz juz swojego jaga, dobra wiadomosc. Wszyscy pokrzywdzeni gotowi na 13grudnia!
pozdrowienia adams

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2008, 13:53:32 pm »
Chłopaki wstrzymajcie sie z tymi gratulacjami niestety :-\
w zeszłym tygodniu rozmawiałem z właścicielem warszatu umówiliśmy się wstepnie na odbiór jutro czyli w środe.
Dzisiaj dzwonie a facet a on mi mówi że z powodu opóźnienia w dostawie maski ( bo inne części wcześniej doszły) dopiero jutro zaczyna lakierowanie, a w zwiazku z tym że to mają być 3 warstwy lakieru to cytuje: MOWY NIE MA ŻEBY SAMOCHÓD BYŁ GOTOWY NA SOBOTE !!!!  :-zly 
noż Ku ... a !!!!  :-zly
samochód stoi w naprawie od  27 października, najpier 3 tygodnie sprawa z paierami u Allianza, potem teoretycznie tydzień zamawianie części u Jagura,  a teraz to.  Tak sobei myśle czy ten facet od warsztatu w konia mnie nie robi ale z drugie strony po co mialby przedłużać naprawę jak pieniądze mu sie odwlekają z wypłaty od Allianz??
Szlag by to, aż krew mnie zalała.
W sobote będę musiał pojechać Daimlerem z Adamsem.
Na razie plus jest taki że facet od razu mi doleje nowy płyn do chłodnicy i klimatyzacji, mam nadzieje że wrzuci to w koszty naprawy.
Aha sprawdzą mi od razu stan filtrów oleju, paliwa i powietrza, to chyba jedyne plusy  ::)

adam74

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:02:04 pm »
Marku, gdzie jest ten warsztat i kiedy ostatnio widziałeś się z kotkiem? Chodzi mi o to, czy monitorujesz osobiście naprawę, bo na mój gust trwa to za długo. Napisz mi na priv jak się pan mechanik nazywa i jego firma (mam złe skojarzenia)


Ja się odwołałem dziś w Allianz odnośnie różnicy w wycenie pozostałości - zobaczymy. Masz zawsze miejsce tez w moim :-kotek ;)


Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:05:53 pm »
w mojch takze !!

a tak to podaj adres tego warsztatu a wieczorem robimy tam mala imprezke, to masz jutro auto gotowe ...

adam74

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:07:08 pm »
Kogutki - dzwonić do chłopaków czy jedziemy sami  :-W

 :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

artleks

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2008, 15:27:43 pm »
Alex - to baaaardzo dlugo - ja mialem stluczke (podobnej wielkosci tylko tyl) 27 listopada a 5 grudnia odebralem samochod. Monituj i kontroluj - inaczej sie nie da

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2008, 11:42:31 am »
tak naprawa bezgotówkowa. Rezczywiscie były rozbierzności bo Allianz pewne części tylko na 50% wycenił szkodę, ale właściciel zakładu w moim imieniu protestował i chyba Allianz zgodził sie na pełne pokrycie kosztów częsci zamiennych ale rozliczenie na faktury z warsztatem ma być. Od tego momentu powinno iść wyszystko gładko ale właściciel tłumaczy sie że  nastepnie Jaguar zawalił termin sprowadzenia cześci i maska dopiero po 10 dniach przyjechała bo pozostałe to niby wcześniej przeszły.

adam74

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2008, 12:30:40 pm »
mam nadzieję, ze przyszła maska z miejscem na kotka........

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2008, 14:10:45 pm »
mam nadzieję, ze przyszła maska z miejscem na kotka........

tak, szef warsztatu powiedział że maska jest do wersji amerykańskiej.

A wracając do tematu wątku, czy nie bedzie problemu jeśli doleje do baku E98 i wymiesza się troche z resztką E95 ??
Jest jakiś problem ze spalaniem w silniku??

adam74

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2008, 14:11:57 pm »
lej ile wlezie - nie będzie problemów...... a może poczujesz dotyk mocy  :-hehe

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pytanie o benzyne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2008, 14:16:03 pm »
lej ile wlezie - nie będzie problemów...... a może poczujesz dotyk mocy  :-hehe

na to licze bo czasami miałem wrażenie że mój X troche wolno zbierał się do przyspieszania, ale podobno tak jest z samochodami z napędem 4x4.